Gépjármű honosítás

Több
10 éve 1 hónapja #35524 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Joey01 írta: A coc papírról és más iratról kell hivatalos német fordítás, vagy elfogadják magyar nyelven is?


A C.O.C. egységes dokumentum, csak az adatokat töltik ki benne, így mindegy, hogy milyen nyelven van. Mivel a gyártó állítja ki, az úgyis leginkább angol,esetleg német, francia, olasz lesz... A magyar forgalmi meg a törzskönyv szintén csak az alapadatok miatt kell, így jellemzöen azt sem kell fordítani (na meg úgyis csak bevonják és visszaküldik M.o.-ra.)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Joey01

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35529 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Akkor jó. :)

Egy gyors kérdés.
Most csinálom a biztosítást online és van egy olyan rész, hogy "Teilnahme am begleiteten Fahren". Megadtam, hogy rajtam kívül a párom is vezetheti az autót, de ez akkor sem tudom mi. A kiegészítő rész erre vonatkozóan: "Einige Versicherer unterstützen den Führerschein mit 17: Wer die Sonderregelung für begleitetes Fahren genutzt hat, kann von günstigeren Beiträgen profitieren. Grund dafür ist die oft niedrigere Unfallrate im Vergleich zu 18-jährigen Fahranfängern."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35538 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Joey01 írta: Akkor jó. :)

Egy gyors kérdés.
Most csinálom a biztosítást online és van egy olyan rész, hogy "Teilnahme am begleiteten Fahren". Megadtam, hogy rajtam kívül a párom is vezetheti az autót, de ez akkor sem tudom mi. A kiegészítő rész erre vonatkozóan: "Einige Versicherer unterstützen den Führerschein mit 17: Wer die Sonderregelung für begleitetes Fahren genutzt hat, kann von günstigeren Beiträgen profitieren. Grund dafür ist die oft niedrigere Unfallrate im Vergleich zu 18-jährigen Fahranfängern."


Bocsi, olyan gyors még nem vagyok ;) , hogy online tudjak segíteni. Szóval ez másik tészta. Igazából csak a kezdö jogsisokra vonatkozik. 17 évesen is kaphatsz jogsit, de akkor 18 éves korodig csak felnött mellett vezethetsz autót.. Ezt a felnöttet (több is lehet) név szerint tartalmazza az ideiglenes jogsi, legalább 30 éves kell legyen, min. 5 éves jogsival és max. 3 pontja lehet Flensburgban.A statisztikák szerint az ilyen fiatalok kb. 30%-kal kevesebb balesetet okoznak, így ezt a biztosítók általában kedvezményes tarifával jutalmazzák. Szóval a helyes nyilatkozat: "x" a "nem"-kockába ;) .

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Joey01

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35560 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Sikerült, német rendszám van a kocsin. ;)
Leírom az árakat, ha valaki visszanézi, és érdekli:

- 88 euró a műszaki + 30 euró járműadatlap
- 35,50 euró a forgalmi, törzskönyv, körny.véd. matrica
- 36 euró a 2 rendszám (nem választott)

A rendszám árán az idén emeltek, ezért lett ennyi. A 2 nyelvű adás-vételire rá se nézett jóformán, a coc papírt csak lefénymásolta (jó volt a másolat, nem kellett az eredeti). Leginkább a magyar forgalmi és a TÜV papír érdekelte ami alapján kiállította a papírokat. Várakozással együtt nem volt 1 óra az ügyintézés. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza, kirschblute, Athena1985, zsoltiabéka, Csocsesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36379 Írta: huszita3
huszita3 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Szep napot mindenkinek! Autot ill utanfutot szeretnek behozni Németországba. Ha valaki tudna informaciot adni a menetröl.megköszönnem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36509 Írta: pétkle
pétkle válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Sziasztik

Autó várárláson gondolkodom.
Az lenne a kérdésem, mi az összefüggés vagy külömbség a HU/AU és a TÜV közöttál, Egyátalán mi az a HU/AU?
A másik ha Belgiumban vagy EU-s országban vásárolnék autót akkor mi a menete, hogy német rendszámot kapjak rá?
Köszönöm a segítségeteket előre is.
Szép napot

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!