Gépjármű honosítás

Több
10 éve 2 hónapja #35385 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Joey01 írta: Javítás: 88 euró volt a műszaki, nem 118.

Nem kaptam meg a matricát, kifizettem, meg is kaptam a papírokat, de van egy kiegészítő papírom ezzel a szöveggel:
" Sehr geehrter Kunde, an Ihrem Fahrzeug wurden erhebliche Mängel festgestellt. Eine Wiedervorführung innerhalb eines Monats (bis zum 18.03.2014) ist erforderlich."

Reménykedem azért benne, hogy elég bemutatnom, mert tényleg rendes volt a vizsgáztató és több lehetőséget megpróbált, hogy ne legyen a méret gond. Nem készül róla fénykép meg semmi, így bízom benne hogy nem kell felrakatnom, mert az elég sok euró amit az ablakon dobhatok ki....


Hááát, készülj fel a rosszabbik esetre. Ez Nachuntersuchung-ot jelent (tizenegynéhány euró lesz még) és nem arról van szó, hogy van-e olyan gumid, ami jó az autóhoz, hanem annak is kell rajta lennie!!! Képzeld el: elkopott a fékbetéted, de van otthon új. :hyper: Az biza' igen kevés, azt be kell szereltetni ahhoz, hogy átmenj a vizsgán!!! :angry: A másik meg az, hogy a vizsgáztató hiába volt "rendes" (ha annyira az lenne, akkor megadhatta volna most is a plecsnit), egyáltalán nem valószínü, hogy legközelebb is hozzá kerülsz...
Szóval nem akarok pesszimista lenni, de az átszerelést nem úszod meg. (Úgysem lesz itt már tél :) ). Azt se felejtsd, hogy ha a "mérethibás" gumikat késöbb (akár) jövöre ismét fölteszed, és történik veled valami gubanc, a biztosító rögön ráharap és neked kell elvinni a balhét... A folytatást nem is részletezném.....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35391 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Akkor jól megszívom. 42 euró át és 42 euró vissza rakni, mert nem külön felnin van a gumi. A nyárit meg nem hagynám rajta, mert az egy dolog, hogy még a jövő héten is 10-12 fok lesz, de tavaly márciusban is esett hó. Aztán meg rohanjak megint a gumishoz? Most tudja nagyon jól, hogy úgy is visszarakom a télit... mivel 2. éve ez van rajta és nem éreztem azt, hogy más lenne az autó viselkedése emiatt. Amúgy kifejezetten azt a fickót fogom keresni, aki csinálta a műszakit, a neve ott a papíron. Holnap dolgozik, elviszem, aztán meglátjuk. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35393 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Joey01 írta: Akkor jól megszívom. 42 euró át és 42 euró vissza rakni, mert nem külön felnin van a gumi. ............ 2. éve ez van rajta és nem éreztem azt, hogy más lenne az autó viselkedése emiatt. ..... :(


Gondoltam, hogy nem felnin van, mert akkor gondolom nem is jajgattál volna :laugh: . Azt meg persze, hogy nem érzed, hogy máshogy viselkedne, nem is erröl van szó. Minden autótípushoz meg van határozva a gyártó (!!) által, hogy milyen méretü gumik szerelhetök rá. Többek között befolyásolhatja a "rossz" méret a motorelektronika müködését, mást mutathat a kilométeróra, stb. Otthon tapasztalatból tudom, hogy még mindig "szemmértékkel" választ sok gumis/szerelö méretet azzal a mottóval, hogy ami a felnire rámegy, az jó is :hyper: . Ezt még csak teézi, ha a felnit is így választják. Emlékezz vissza a kifordított felnis, rally-ladák világára... Itt az a helyzet, hogy a jármü alapágon csak a gyárilag jóváhagyott felni-gumi kombinációkkal üzemelhet, ha ettöl el akarsz térni lehetséges egyedi jóváhagyást ("Einzelabnahme") csináltatni rá a TÜV-nél, de annak olyan a költsége, hogy baromira nem éri meg. Szóval húzd a téli gumikat a magyar kereskedö fejére, és vegyél inkább (akár használt) megfelelö méretüt, mert minden más megoldás elöbb-utóbb szív@s lesz. Azért kíváncsi vagyok, mit szól holnap a mester a rendhagyó ötletedre....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35416 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

No, megvagyok. Elvittem a gumikat, mondta, hogy jó a méret, jó a profilmélység is, de sajnos nincs az autón. :) Kitárgyaltuk, hogy annyira nem szeretném még felrakni, de ő szerinte sem lesz már itt hó meg nagy hideg (ha igen, visszamegyek és ráhúzom a nyakára a 4 téli gumit). Szóval kocsiba be, legközelebbi gumishoz be, 20 perc múlva ismét a Dekra-ban voltunk, hát mondanom sem kell, hogy mindenki röhögött az eltökéltségem miatt, hogy már újra ott vagyok, nyári gumikkal. :D Kiállított egy nachuntersuchos papírt, ahogy mondtad, 13 euró lett volna, de átírta az összeget 3 euróra, így ennyivel megúsztam. Kicsit azért bosszant, hogy le kellett cseréltetnem, de ha ez az ára... ám legyen. Nem éri meg az a 42 euró azt a stresszt. Most már csak megvárom míg ideér otthonról a többi papír, közben online megkötöm a biztosítást és ha minden jól megy, jövő héten irány a Zulassungsstelle. :) Amúgy plecsnit nem kaptam, rá is kérdeztem és mondta, hogy majd a Zulassungs-ban megkapom az új rendszámmal. A papíron rajta van meddig érvényes a hu/au és ennyi. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35417 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

Joey01 írta: .......Amúgy plecsnit nem kaptam, rá is kérdeztem és mondta, hogy majd a Zulassungs-ban megkapom az új rendszámmal. A papíron rajta van meddig érvényes a hu/au és ennyi. :)


Ugye, ugye ... ;) A plecsnivel persze igazad van, fizikai valóságában nem töle kapod, hiszen elöbb az új rendszámot kell megcsináltatni.Mondjuk azt, hogy "virtuális" plecsniröl beszéltem.... ;)
Innentöl már sima ügy (föleg ha nem dízel a gép) !!!

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35519 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Gépjármű honosítás

A coc papírról és más iratról kell hivatalos német fordítás, vagy elfogadják magyar nyelven is?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!