IP Immobilien Kaiserslautern

Több
11 éve 1 hónapja #29669 Írta: zoli43
zoli43 válaszolt a következő témában: IP Immobilien Kaiserslautern

Szia, Heditta!
Köszönöm szépen, és örülök hogy vannak jó segítőkész emberek!
Úgy néz ki, hogy nem megyek inkább ! Megvárom az első csapat miről számol be ! Mennek ismerőseim egy páran, belevágnak !
Állítólag Május 4-én jönnek majd haza, 50 ember megy, április 3-án..........................mi lesz velük ?
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #29672 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: IP Immobilien Kaiserslautern

50 ember? :woohoo: Mi lesz ebből azt szerintem még Falkó sem sejti. :chuckle:
:wait: Feltétlen írd majd meg az ismerősök tapasztalatait! Köszi ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Heditta, zoli43
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #29674 Írta: zoli43
zoli43 válaszolt a következő témában: IP Immobilien Kaiserslautern

Szia, Gergoo !
Itt leszek, követem, írok amit megtudok !
Maradok itthon a kis 300 EU-ért inkább! Meglátjuk mi lesz !
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #29675 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: IP Immobilien Kaiserslautern

Zoli43!
Nagyon kíváncsi vagyok én is! 50 ember...gondolj bele, őket mind elszállásolni, :ohmy: fizetést adni nekik, ha mindenki csak egy 1000-t kap, az 50ezer neki havonta! :woohoo: Én nem vagyok jártas az építkezésben ez tény. De gondolom azért itt is előbb építeni kell valamit aztán csengetik a lóvét a megbízók... vagy itt előre kapnának valamit?? Hát én most csak hüledezek! :thinking: :thinking:
Ha bármi részletet megtudsz, írj! Gondolj bele, ha mindenkitől "csak" 20 ezret kért a kiutazásra, akkor 1milla ütötte a markát.... :laugh: :laugh:
Ha fogadni kéne, hogy ő ad ki 50 ezret euban havonta vagy ő kap 1 millát :chuckle: bocs, de én az utóbbira voksolok! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #29795 Írta: crazy13
crazy13 válaszolt a következő témában: IP Immobilien Kaiserslautern

Tényleg jó lenne, ha a későbbiekben egy hazatérő megosztaná (remélhetőleg kellemes!) tapasztalatait.
Páromnak egy ismerőse ajánlotta a munkát és a srácot, aki közvetít, de miután a szerződést lefordítottam, úgy láttuk, hogy aki ezt aláírja, annál komoly gondok vannak... Megjegyzem, én régebbről ismerem Falkót, bár akkor még suliba járt :whistle: A német rendszámú autóról annyit, hogy azt úgy hallottam nem reklámozza, hogy kettős állampolgár, ugyanis Németo.-ban született, az anyukája német, ennél fogva tényleg anyanyelvi szinten beszéli, hiszen gyerekkorában ott élt néhány évet :) Mivel kettős állampolgár, gondolom minden gond nélkül lehet német rendszámú autója...

A szerződésről:
-sajnos nincs beleírva, hogy a bruttó 2000 Euró havi/éves/stb. bér lenne, illetve lemaradt, hogy mikor, milyen módon fizetik ki! Pl. minden hó 10-ig ugye jó lenne
-mivel határozott idejű szerződésről van szó, korábbi felmondás esetén követelhetik a fennmaradó időre járó munkabér megtérítését. Ez egyébként itthon is így van, de nem tudom ki az, aki 2000 Euróval fizetne a német cégnek havonta, abban az esetben ha mégsem akar/tud ott dolgozni szerződés végéig...
-ha valamit nem jól csinálsz vagy valami szerszámot elrontasz akár véletlenül is , rád terhelhetik annak költségét
-próbaidő alatt nincs szabadság
És ez csak az, ami hirtelen eszembe jutott...
De ami tényleg fontos!!!!
Se a beígért szállásról, se a napi kétszeri étkezésről, illetve a hazautazás térítéséről havi egyszer egyetlen szó sincs a szerződésben!!!!!!! Szóval ha valaki mégis kimegy és ott lesz szállás, kaja, pénz és esetleg munka nélkül és hozzá még egy mukkot sem beszél németül...., hát nem lennék a helyében!
Megkértem a munkaügyi EURES tanácsadóját, nézzenek utána a cégnek, amint válaszolnak, jelentkezem.
Ha valaki mégis elég bátor, hogy nekivágjon, tényleg sok szerencsét neki, de azért az önköltséges hazaútra szükség esetén készüljön fel mindenki...
Amúgy tényleg jól hangzott elsőre, "kár" hogy tudok annyira németül, hogy megértettem a szerződést :unsure:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin, devilmaycry
Téma zárolva.
Több
11 éve 1 hónapja #29796 Írta: devilmaycry
devilmaycry válaszolt a következő témában: IP Immobilien Kaiserslautern

Elsősorban crazy13-nak címezném, de persze mindenkinek szól, aki Tóth Falkon keresztül menne ki, ápr.3-án.

Szia crazy13!

Én is Tóth Falkon keresztül mentem volna Németországba dolgozni, Sinsheimbe. Azt mondta, hogy a munka kórház építés lenne. De szerintem átverés az egész! Egy ismerősömnek már mást mondott a helyszínnel kapcsolatban. A szerződés egy formaszerződés, de ilyet bárki készít, aki beszéli a nyelvet! Letölt az internetről egy mintát és kész is van. Most néznek utána ennek a bizonyos cégnek! De valószínű, hogy nem valós. Ráadásul a szerződésen szereplő bélyegzők mindegyikén ugyanaz a vezetékes tel.szám van, pedig két külön városban vannak. Ez is érdekes, nem de?????
Téma zárolva.