Német adóbevallás

Több
11 éve 9 hónapja #21420 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

bariba írta: Húúúh, Te erről nagyon sokat tudsz, azt látom!
Erre nem is gondoltam hirtelen, ha valaki adóévben, mondjuk negyedében megy külföldre dolgozni!!
De gondolom van választási lehetősége az adózónak azzal kapcsolatban, hogy merre adózik illetve, ha szétosztva.

Különben meg én sem kötnék mindent az orrukra! :-P

CSak annyit tudok amit a boromon tapasztaltam. Nekem evek ota a Pricewaterhousecoopers csinalja az adobevallasomat a cegem megbizasabol. Volt ugy, hogy 3 orszagban dolgoztam adott adoevben. Amit irtam az a hivatalos verzio, azaz adoev vegen meg kell allapitani az adoilletosegu orszagot a berjovedelmekre. VAn azert nemi gumiszabaly ertelmezes, de nem te dontesz, hogy hol adozol. Vegul pedig, hogy csinalod, az a te felelosseged:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21475 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Sziasztok!

Nekem a párom dolgozik kint 2011.10 hó óta. Az ezévi adóbevallásnál nem kellett németet benyújtani (majd jövőre) és a 3 hónapnyi kint szerzett jövedelme után Magyarországon adózott amivel elég rosszul járt. Ha a teljes 2012-es évben kint fog dolgozni akkor csak Németországban adózik. (Jelenleg is csak ott adózik). Nekünk ezt a felvilágosítást adta a cége ahol dolgozik és jövőre nyújtja be a 2011.10-2012.12 hóig tartó időszakra a német bevallást. Remélem nem informáltak félre

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • FranCo
  • FranCo profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Segíts másokon, Isten is megsegít !
Több
11 éve 9 hónapja #21632 Írta: FranCo
FranCo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Köszönöm a választ és a segítséget. A fordítást megoldottam, bár nem hivatalos irodán keresztül.
A kérdéseidre válaszolva. Információ adási kötelezettség terhel mindenkit a bevételeivel kapcsolatban.
Amikor megérkeztem, szinte azonnal kaptam egy papírt a cégtől, amivel be kellett mennem az Apehba, h lepecsételjék.Ez lenne a kettős adózást megelőző "igazolásom". Szintén bejelentési kötelezettségem van a német adóhatóság felé ugyan úgy.Csak h éreztessem a helytelen cselekedetek súlyát..amikor valaki azt hiszi h megússza..volt az az időszak, amikor a magyar orvosok tömegesen kezdték bevállalni a német és osztrák munkákat.Nagy részük nem jelentette le h volt külföldön bevétele, sőt a könyvelők szerint se kell. :D ez olyan sokba fájt utána a dokiknak , h szinte ingyen dolgoztak az adott időszakban.A könyvelőt meg nem terheli felelősség az ügyben. Mivel én is könyveltem régen, családom hivatalnok fajzat, ezért tudom, h az adóhatóság mire képes.Sok ismerősöm hitte magát okosnak és később nincstelenként keresett segédmunkát.
A fordítással kapcsolatban.Az adóhatóság fordítási kötelezettsége nem magyar találmány, hanem EUs előírás.Egy éve vagyok itt Bajorországban.A tapasztalatom az, h nagyon kedvesek és külsőleg segítőkészek a hivatalnokok, de a rendszer sokkal kockább.Egyáltalán nem gördülékeny.Minden apróságon megakadnak.
Én a 2 hónapnyi extra adómat szeretném visszakapni.erről is kaptam sok véleményt.Arról már nem is beszélek, h milyen ráfizetés volt nekem az a 3 hónapnyi német bevétel, ami után otthon is megsarcoltak.Mert ugye magyarban minden ki van találva h leszedjék ami szerintük jár nekik. :D
Még egyszer köszönöm az idődet, meg a segítséget.Ha nem fogadnák el, kénytelen leszek egy hivatalos irodához fordulni.

"Dolgozz, de ne nagyon sokat.
Annyit éppen, amennyi kell ahhoz, hogy úgy élhess, ahogy kedvedre van."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • FranCo
  • FranCo profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Segíts másokon, Isten is megsegít !
Több
11 éve 9 hónapja #21634 Írta: FranCo
FranCo válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

Elnézést, ha 2 ablakkal válaszolok.
Mindenről tudnak és minden ki fog derülni idővel.Minél később, annál több kamatot és büntetést fizet az "adócsaló" és otthon nagyon komoly a büntetőtábla.
Kötelező lejelentened MINDEN legális jövedelmedet.A szállak egyszer összefutnak és mindig akkor jön elő a dolog,amikor nem számít rá az ember.Legjobb tudomásom szerint ha a munkavállaló fél évnél kevesebbet dolgozik németben, akkor még nem kell adóbevallást készítenie.(180 munkanap)
Én a visszaigénylésem miatt készítettem.Magyarországon le kell jelentened a külföldi legális bevételedet.Ha nem volt otthon bevételed, akkor nem gond.De nekem volt így a német bevételt is szuperbruttósították, növelte az adóalapot és egy tetemes összeget adott ki a végén, mint befizetendő összeg.A munkatársaim egy része menekült, a másik fele ...inkább nem öntöm szavakba, de van egy emberke akinek a felesége szintén könyvelő.Ez volt az egyetlen ember aki egyáltalán megkérdezte a szituációmat és kérdezte is h mit cselekedtem.A válaszából azt vettem ki, h jól cselekedtem.A többieket nem érdekli, de idővel sok kellemetlenséget fog ez okozni.
A TB-t sem árt elintéznie azoknak, akiknek már otthon nem fizeti senki a járulékot.Ha van itt biztosításod ki kell kérni egy űrlapot (S1) vagy kérni kell a biztosítót, h a nevedben vegye fel a kapcsolatot a magyarországi biztosítóval.A papírmunka után az otthoni biztosítás is megmarad.Hiszen fizeti az ember, csak az unió egy másik országában.
Ami furcsa volt, h a csipes itteni biztosítási kártya otthon nem működik.Ezért vagy a fenti opciót tanácsolom vagy/és a nemzetközi biztosítási kártya igénylését. Ez az EU minden országában működik.Nekem AOK-om van.Minden elintéztek helyettem, az otthoni papírjaimat meg az otthon maradtak felhatalmazással.Utoljára adnék még egy tanácsot.Mindenki hagyjon otthon egy jó adag dátum nélküli, aláírt meghatalmazást a családjának, vagy olyan családtagnak akiben megbízik, hogy a későbbiekben tudja valaki intézni az ember ügyes bajos dolgait.Fénymásolt aláírás nem működik. :)

"Dolgozz, de ne nagyon sokat.
Annyit éppen, amennyi kell ahhoz, hogy úgy élhess, ahogy kedvedre van."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27647 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Lehet, hogy a legtobb konyvelo ilyennel dolgozik, de ha az atlagnal bonyisabb a helyzet es esetleg gondolkodni kell, akkor ez a program es mas progi sem fog az ember helyett.
Tipikus ilyenek a kikoltozes eve. A ketlakisag miatti adozas helyenek megallapitasa, a kikoltozes miatti adobol leirhato koltsegek es a sok mas egyeb, amit az ember magatol nem tud. Vagy ilyen helyzet a kulonbozo orszagokban levo "befektetes", ertem ide akar egy szimpla bankszamlat Mo.-on. Az ilyen sw-eket csak akkor ha az embernek teljesen komplikacio mentes az adoeve..

Nos, pontosan azért mertem ezt ajánlani, mert a bonyolultabb helyzetekhez is ad tanácsot a program, MIVEL AKTUÁLIS és benne vannak a legújabb eöirások s változások is, amit egy "Steuerberter" nem tud. Egy ember nem képes mindenböl az aktuális dolgokat megisimerni. Egy programot könnyü egy adatbázisból a legujabb dolgokra "megtanitani". Egy gombnyomás az, ami egy embernek fél év is lehet..... ha egyáltalán!
No, de a Te választásod!

Már egyszer leirtam: az elején amikor kijöttünk mi is "szakemberhez" fordultunk és 150 DM volt az ára. Akkor csak pár márka volt amit visszakptunk -szerinte-. Akkor vettük az elsö ilyen programot és több mint 800 DM-et adott ki nekünk! (A mi adóbevallásunk volt a pontos!) A 150 DM-et kidobtuk sajnos....

Ugy kb. xplusznszer leirtam, hogy az adojogszabalyok tele vannak gumiszabalyokkal. Legtipikusabban akkor ha tobb orszagban van bevetel adott adoevben, ilyen pl. a kikoltozes eve. Akkor ha van kulfoldon barmilyen penzugyi befektetesed, akar egy sima kamatozo betet Mo.-on. stb.. MI van a kulfoldi reszvenyekkel? (sima ceged juttatas akar) Devizaugyletek?
Az, hogy te a zoldsegeshez jarsz parizerert es nem talalod a konyvelot, csak MAri nenit akinek a hobbija a "konyveles", attol meg nem kovetkezik, hogy az 5kopejkas program az isten mert az ember az hulye. Ilyen fals ervet se hallottam meg, hogy az "ember nem tudja megtanulni". Szerinted a sw-t ki programozza le? Az ilyeneket a leggyakrabban elofordulo esetek adott szazalekara programozzak le, mert a kiveteleket nem eri meg leprogramozni. Pontosabban a sw aratol fuggoen vagy megeri vagy nem. (az 5kopejkasba nyilvan nem) Szerinted ha arrol megy a vita a forumon, hogy kinek jar a z adoosztaly 3 akkor el tudjak majd azt donteni, hogy hol kellene adozni, ha csaladdal ev kozben kikoltoznek? Alapvetoen ugye ott adozik az ember ahol min. 183 napot eltoltott. De gumiszabalykent ott van meg egy kitetel, hogy "amelyik orszagba kotodott eletvitelszeruen". Azaz ha a csalad mashol van es esetleg van egy ingatlan mashol akkor a 183 kijatszhato. Ugye nem mindegy hol adozod le az eved? (Nemet vagy magyar szabalyok szerint) Ki mondja ezt el az uj kikoltpzoknek? MAx. a dorzsolt konyvelo, adotanacsado, aki vegigjatszott mar ilyet a nemet adohatasogokkal.
Mertha belep a kepbe nehany gumiszabaly, akkor a legprofibb big4 adotanacsado (pwc) is odairja az adobevallasom aljara, hogy "csak iranyado szamitas, mert az ado merteke targyalasra kerul az adohatosaggal". Es barmilyen rohelyes, de igy tortenik!
Sok szerencset az ilyen progikhoz! En min 4 eve nezem ahogy a tobbfos magyar team es a tobbfos nemet team napokig ragjak a gumiszabalyokat es nem par szaz hanem par ezer eurok gorulnak jobbra balra (nyilvan a fizetesem se 10e eur per ev). A vegen pedig odairjak, hogy ennyi, de elobb letargyaljak az adohatosaggal. LOL:) Persze jo azt hinni, hogy sporoltunk egy profi konyvelon, csak kozben lehet annak a tobbszoroset bukjuk.
(Nyilvan ha 20 eve BRDben el az ember berbol es fizetesbol es a profilja fedett az 5kopekes sw altal, akkor mindegy.Amugy meg nem!)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27654 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német adóbevallás

mahlzeit írta: Akkor ha van kulfoldon barmilyen penzugyi befektetesed, akar egy sima kamatozo betet Mo.-on. stb.. MI van a kulfoldi reszvenyekkel? (sima ceged juttatas akar) Devizaugyletek?

Látszik, hogy nem nagyon kapisgálod a dolgokat! Mondom, nekem mindegy, hogy ki mit csinál! Az osztrák részvényeink és egyéb jövedelmünkhöz (külföldön) semmi köze a német államnak! Ezek az adott országban adóznak. Az EU-n belül van a kettös adózattás ellen elöirás. Ha itt fizetsz adót, akkor csak az itteni jövedelmeddel kell foglalkoznod! Egyébként mit gondolsz, hogy egy itteni (BRD) adószakértö mennyit ért mondjuk az osztrák (részvenyekböl szarmozó) adózáshoz**? Pl. nekem van bérlemenyek kiadásából (néha) provizióm, Mo.-on! Ki az a hülye, aki ezt itt a BRD-ben feltünteti, és mi köze van ehez a német államnak? (A magya állam meg nem tudja megadóztatni, mert a pénzforgalom nem Mo.-on történik......csak a bérbeadás, pl. turistáknak.)

Te Mahlzeit! A hülyék azok valahol máshol állnak sorba!

** Ausztriában van kamatadó. Ez azt jelenti, hogy bárminek a hozadéka
(pl. kamat) után azonal levonják az adót, tehát ami lusz van, az már nettó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!