B2 nyelvvizsga

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 6 hónapja #23876 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Sziasztok!
Persze, fő az önbizalom, de én csak saját példámból kiindulva szólnák a témához.
Nekem 9 hónapba telt szinte nulláról, heti kétszeri oktatással (2x2 óra) a B1es szintig eljutni.
A következő szintet 2 év múlva értem el (kisebb kihagyásokkal ugyanúgy továbbtanulgattam), hagytam, hogy leülepedjen a tudás, így a B2-esből újból kiváló eredménnyel vizsgáztam.
Most, az utóbbi évben egy C1-es tanfolyamot látogattam egy extra nyelvtani kurzussal. Mivel megint túl sokat melózok, így ez nem lett olyan fényes, de a lényeg, hogy a vizsga sikerült.
Abban nem hiszek, hogy szinte karikacsapásra rögzül minden, és piilanatok alatt el tud jutni az illető a középfokú nyelvvizsgaszintig. :ohmy:
Sok sikert a nyelvet tanulóknak.
Tippeket a másik (Nyelvtanulás) topicban találnak az esetleg új olvasgatók.
Liebe Grüsse. Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #23908 Írta: rebiani
rebiani válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Hát sajnos ennyi időm nem nagyon van. Persze az idegennyelvi környezet reményeim szerint sokat fog számítani, és a napi nyelvtanári segítség. :)) decemberre nekem is meglesz a 9. hónap, tehát ha B1 sikerülne........?!!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #23938 Írta: ediflor63
ediflor63 válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Sajat tapasztalataim alapjan, ha elegge ambiciozus vagy, mindent lehet !
Mi tavaly augusztusban költöztünk ki, minimalis nyelvtudasom volt, szeptembertöl januarig B1-es kurzust latogattam, napi 4 oraban, januar közepen sikeresen levizsgaztam ! Aprilis közepen beiratkoztam a B2-re, julius elejen ebböl is megvolt a vizsga, sajnos meg nem tudjuk az eredmenyt, de ugy erzem sikerült !
Ha nemet környezetben vagy, nemet radiot-tevet nezel/hallgatsz, nemet ujsagot probalsz olvasni, hidd el, ragadnak rad a szavak.
Az egeszsegügyi dolgozok meg plane kedvezö helyzetben vannak , tudok olyan korhazat, ahol fizetik a dolgozoknak a nyelvkurzust !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 6 hónapja #23944 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Na ez a nem mindegy! Heti két alkalommal munka után hullafáradtan(egy félévig éjszakás műszak után szombat reggelenként jártam suliba), vagy háziasszonyként lényegesen nagyobb mennyiségű szabadidővel megáldva heti négyszer iskolát látogatni.
Ezt csak az tudja megtenni, akit eltartanak. :cheer:
Az irígység nem beszél belőlem, ne értsd félre!
Sajnos nekem nem maradt más, csak a heti 45+ óra kőkemény gályamunka egy nagyon felkapott helyen! Igyekszem is mielőbb valami mást tanulni, és kijavítani az egyszer elrontottakat!
Dehát ez nem a legegyszerűbb vagy új szakmát tanulni, vagy már német egyetemen/főiskolán továbbtanulni!
Megnézem én azt az egyedülálló nőt, aki önerőből ezt megcsinálja! ;)
Minden jót! Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #23949 Írta: ediflor63
ediflor63 válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Bizonyara nem mindegy, hogy munka utan vagy helyett tanulsz.. A B2 kurzus raadasul napi 8 oraban ment, ezt tenyleg nem lehet munka melett csinalni... De fizette az Arbeitsamt es en boldogan tanultam :)
Szerencsem van, mert a ferjem eltart :))) Es minden elismeresem annak, aki munka utan meg tud idöt es energiat összpontositani a nyelvtanulasra ! mert tenyleg nem könnyü...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #23951 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Igen, remelem, akik ugy gondoljak, hogy majd itt, munka mellett megtanulnak nemetül, vegre elhiszik, hogy ez nem megy....
Munka mellett - föleg idegen nyelven vegzett munka mellett ez sajnos csak nagyon alacsony hatasfokkal megy.
Mert ugye az ember a munkahelyen beszel nemetül - ebben a fejlödes lathato is. De a többi.....a vasarlashoz nekem sehol a vilagon nem kell beszelni. (ezt mar sokszor leirtam) Illetve mindenütt megertenek. Ha el akarnak adni valamit. A legutobb pl Strassburgban eppen abban az üzletben nem beszelt az elado nemetül, ahol en vasarolni akartam. Latta a vasarlasi szandekot, es mar ki is valasztottam, amiket akartam....de voltak közlendöi. Hat hozott egy masik üzletböl valakit, es megbeszeltük. De ha egyaltalan nincs közös nyelv, éz akkor sem problema. Raadasul az elelmiszerüzletek java resze önkiszolgalo - tehat csak az itteni elet miatt az ember nemigen tanul nemetül.
A nyelvtudashoz bizony kemeny tanulas kell - ahogy irtatok, es idö!
Munka nelkül egyszerübb, de akjkor is ra kell szanni az idöt es tanulni, tanulni, tanulni....talan Lenin mondta ezt, mar nem emlekszem biztosan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!