B2 nyelvvizsga

Több
11 éve 7 hónapja #24257 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Szia Maya!
Írnál egy kicsit bővebben légyszi erről, hogy hová lehet így elmenni dolgozni?
Barátnőm szeretne kijönni, de 0 a nyelvtudása, én még nem találtam itt olyan helyet ahová fölvennék és járhatna nyelviskolába is.
Köszönöm :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margareta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 7 hónapja #24264 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Bitte schön! ;)
www.asb.de/
A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea, Szugya, margareta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24879 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Áááááá, mi épp tegnap kaptunk agybajt, mikor Darmstadtban voltunk, személyesen beadni a papírokat a diploma honosítása ügyében, és minden szép volt addig, míg ki nem derült, hogy a nyelvvizsga papír amit otthon a Főiskolán szakmai nyelvből szerzett a párom, nem jó! :angry: Pedig épp azért választotta azt, mert ott azt mondták, mindenhol elfogadják. Hát nem! De jó!! Kérdésem lenne. Lehet csak magára a vizsgára időpontot kérni, vagy kell hozzá a tanfolyam? Holnap próbálunk valamit intézni, mert minél előbb kellene. Én úgy emlékszem B1et kell csinálni, de nincs itthon a párom, nem vagyok benne biztos.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 6 hónapja #24882 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Kedves Emilio,
a Volkshochschule-nál pld lerakhatja a párod a vizsgát.
A "Telc" és a "Goethe-Intézet" vizsgája lehetséges náluk (ha van egyáltalán más is, mert én nem ismerek).
Én a B1, B2-t a Telcnél csináltam, a C1et a Goethe-nél.
Majdnem egy és ugyanaz! A C1nél már nem engednek a felkészüléshez semmilyen segítséget használni, (szótárt se!).
Ha beírod a Google-ba hogy Darmstadt, VHs (VOLKSHOCHSCHULE), akkor már jön is az eredmény.
Sok sikert! Maya
vhsonline.darmstadt.de/pruefungen.htm
vhsonline.darmstadt.de/
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Emilio33

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Aniko
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #25019 Írta: Aniko
Aniko válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Szia Maya!
Nos közben túl vagyok egy költözésen. Most Schweinfurtban lakom. Itt szeretnék belevágni egy nyelvtanfolyamba az alapoktól és lehetóleg minél olcsóbban megúszni . Sajnos nincs senki a kornyezetemben (mármint magyar) aki nálam tobbet ért és beszél németul az pedig jelenleg szinte a 0-val egyenló. Hogy vágjak bele?Hova menjek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 6 hónapja #25027 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: B2 nyelvvizsga

Anikó beküldte:

Hova menjek?

Ide! ;)
Willkommen in der Volkshochschule Schweinfurt!
Anmelden können Sie sich
im Sekretariat der Volkshochschule, Rathaus, Zi. 102, 1. Stock
Mo-Fr 8:30-12 Uhr und Do 15-17 Uhr.
Ez a polgármesteri hivatal I. emeletét jelenti, a 102es szobában
Vagy ide:
Anmelden können Sie sich auch im Bürgerservice, Rathaus Erdgeschoss
vom 10. bis 25.09.12, Mo-Do von 8-18 Uhr, Fr von 8-16 Uhr und Sa von 9:30-12 Uhr.
Ez pedig szintén ott van, csak a földszinten, a városban lakók ügyes-bajos dolgait intézhetik ebben az irodában (bejelentkezés, szemét szállítás, autóval kapcsolatos dolgok- ha jól tudom kormányablaknak hívják magyarul).
Vhs címe
Was ist ein Integrationskurs?
Der allgemeine Integrationskurs besteht aus einem Sprachkurs mit 600 Unterrichtsstunden und einem Orientierungskurs mit 60 Unterrichtsstunden.
Der Sprachkurs besteht aus Kursabschnitten mit jeweils 100 Stunden. Die ersten 300 Stunden werden Basissprachkurs genannt, die darauffolgenden 300 Stunden Aufbausprachkurs. Im Sprachkurs lernen Sie den Wortschatz, den Sie zum Sprechen und Schreiben im Alltag brauchen. Dazu gehören Kontakte zu Behörden, Gespräche mit Nachbarn und Arbeitskollegen, das Schreiben von Briefen und das Ausfüllen von Formularen.
Der Orientierungskurs informiert Sie über das Leben in Deutschland und vermittelt Ihnen Wissen über die Rechtsordnung, die Kultur und die jüngere Geschichte des Landes.
Es gibt auch spezielle Integrationskurse zum Beispiel für Frauen, Eltern, Jugendliche sowie für Personen, die nicht richtig lesen und schreiben können. Diese Kurse dauern 945 Unterrichtsstunden.

Welcher Kurs für Sie der richtige ist und mit welchem Kursabschnitt Sie beginnen sollten, stellt der Kursträger in einem Test vor Kursbeginn fest.

Informationen bei Elke Moulin, Rathaus Zi. 105, Tel 09721/51 5434
Itt azt írják, hogy az integrációs tanfolyam 600 órán keresztül tart, és ezt kiegészíti egy 60órás történelmi-politikai-egyéb dolgokról szóló oktatás, lezárásképpen pedig van egy B1 nevezetű nyelvvizsga, ami az esetleges német állampolgárság felvételéhez nélkülözhetetlen.
Ez a te számodra ideális csoport:
Deutsch A1 am Abend - Teil 1
Dozent:
Else Somieski (ez a tanárnő neve)
Datum / Uhrzeit:
01.10.2012 - 13.12.2012, 17:30 Uhr - 19:00 Uhr
Ort:
vhs Schultesstr. 19 b
2. Stock, Zi. 203
Hétfőn és csürtökön vannak az órák.
Neked az A1 kezdőcsoportban kell elkezdened!
Csak az a baj, hogy október 1.-én már megkezdődött!



De van egy tanfolyan, ami mindennap van:
Deutsch als Fremdsprache, Grundstufe A1 Integrationskurs Deutsch 81, Modul 1
Dozent:
Murat Seyhan (ez a tanár neve)
Datum / Uhrzeit:
08.10.2012 - 06.11.2012, 08:30 Uhr - 12:30 Uhr
Ort:
vhs Schultesstr. 19 b
2. Stock, Zi. 202
(ez október 8.-án kezdődött, hamarabb kellett volna észbekapni, de szerintem nem lesz gond, még csatlakozhatsz!)
Ha magaddal viszed a jelentkezéskor Freizügigkeitbescheinigungot, az útlevelet/ személyit, akkor megkaphatod a lehetőséget a tanfolyamot 1euro/óra, vagy ingyen..
Sok sikert!
Maya ;)
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!