Triprotech Bt. információ kérés

Több
11 éve 6 hónapja #26355 Írta: roli88
roli88 válaszolt a következő témában: Triprotech Bt. információ kérés

Hmm! Èrdekes Köszi az infòt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26358 Írta: pumukli67
pumukli67 válaszolt a következő témában: Triprotech Bt. információ kérés

Tisztelt DECOTEXT!
Gondolkodjunk! :)

Az állás a következő képen lett meghirdetve!
Munkaruhát szállást biztosítunk, szállás 2 személyes lakókonténerben (16,5nm).
A munka ruha lista pedig a következő 5db póló 2 db munkásruha 1 mellény 1pár kesztyű 1 pár acélbetétes cipő 1db kobak v sapka. A legtöbb munkaajánlatban benne van a szállás biztosítása, amit a cég áll. Nézzük a következőt a Hollandiai minimálbér 1446 Euro nappalos 8 órára.” Hollandiában a minimálbért törvényileg szabályozzák. A minimálbér jelenlegi mértéke havi bruttó 1 446 euró (2012 január óta)” A műszakpotlék itt nem szerepel! A beszélgetés alapján a következő infó jött le 5+2 munkarend, tehát 5 nap munka 2nap pihenő.
A lényeg, hogy ez lehet akár hétfő és kedd, nem kell, hogy szombat vasárnapra essen. A 150 Euro ezt takarta volna a műszakpótlékot+folyamatossági pótlék

„Munkaidő!
A törvény által előírt teljes munkaidőben foglalkoztatottak esetében a heti munkaidő maximum 48 óra/hét. A napi munkaidő nem lehet több 8,5 óránál. A munkahét öt napból áll, melyből egy kötelező pihenőnap. A gyakorlatban a legtöbb munkaszerződésben a heti munkaidőt 36-40 órában, a napi munkaidőt pedig 7,5 órában állapítják meg. A kohászati és gépipari területeken négy napos munkahetet alkalmaznak.

A holland törvények maximálisan 176 túlórát engedélyeznek havonta vagy éves átlagban 42,5 órát hetente. A túlórát a munkavállaló önkéntesen vállalja, és az nem terjedhet ki az éjszakai műszakra. A túlórát pénzbeli juttatással (a normál bér 150-300%-a között változik) vagy szabadsággal fizetik ki.

Vasárnapi munka (elviekben tilos) esetében a munkavállaló részére pihenőnapot kell biztosítani.”

A másik gondolat- a magyart meglehet szakítani ha, megfizetik ;)
Itthon mi van 90-110 ezer nettó! A jellemző az, hogy a kinti érdekvédelem messzemenőkig erősebb, mint itthon. A szegénység b.sza a nyomuraltságot. Miért mennek annyian ki? Talán azért, mert kinn a legkevesebb jóval több, mint itthon. Megdögleni, bele rokkanni a semmiért szép hívatás, de nem kifizetődő. Sajnos nekem is 25 ezer bánta és majd szétvet az ideg, hogy hiába voltam körültekintő még is porul jártam :( Az illető különben zalai. A többi infó begyűjtés alatt!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26395 Írta: pumukli67
pumukli67 válaszolt a következő témában: Triprotech Bt. információ kérés

Tisztelt DECOTEXT!

Legyen a folytatás!
A munkahirdetés a következő állt: A kiutazás busszal csoportosan történik. A kiutazás ára 25.000FT csak az jelentkezzen, aki ki tudja fizetni az összeget. Most számoljunk - Budapest – Rotterdam busszal hivatalosan 21990 csak oda. Amennyiben kocsival mennék ki 1350-1400 km. Az üzemanyag +matricák. Hollandiából autóval 70-80 euróért hoznak, haza úgy ez cirka 21000-24000Ft Az én gondolatmenetem szerint a buszt bérli így vitt volna ki mindenkit. A →B konkrétan a szállásra számomra ezért nem volt furcsa kifizetni az utazás összegét. Jó lehet okosnak lenni utólag, hogy akkor fizetem, ki ha már az állomáson vagyunk, ez a tanuló pénz! Sajnos nekem is sok mivel a család nyakán van egy svájci frankos hitel. Szerintem most valamennyire érthető a helyzet. A többiek is szerintem hasonló helyzetben vannak.
Folyt következik :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26445 Írta: pumukli67
pumukli67 válaszolt a következő témában: Triprotech Bt. információ kérés

Probléma a következő. Én helyileg nem tudtam kik jönnek, nem egy megyéből lettek összeválogatva az emberek (vagy átverve). A másik így utólag megkellet, volna kérdezni a szállás pontos címét valamint a raktár helyét. A hozzá szólásokat nézed, akkor talán tőlem kapod a legtöbb infót. A többiekkel nem tudom, mi van, és mit tudnak. A kért összeget pedig csak a kiutazásra kérte!
"Cégünk jelenleg nem tudja biztosítani az ingyenes kiutazást, így azok jelentkezzenek, akiknek módjában áll kifizetni ezt a z összeget”

A hirdetésben ez állt! A másik gondolat az, hogy nekem nincsenek ilyen jó barátaim, akivel csak úgy elinduljak sörözni (meg, hát nem is szeret a sört). :) A rendőrség feljelentésre még várok, hogy a jogász haverom mit intéz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26447 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Triprotech Bt. információ kérés

pumukli67 írta: A rendőrség feljelentésre még várok, hogy a jogász haverom mit intéz!

Mit kell itt intéznie egy jogásznak? Bemész és feljelentést teszel! ;) Persze az lenne a szuper ha roli88 adna egy ügyirat számot mert akkor szép kis ügy kerekedhetne ebből ha egyértelmű lenne, hogy nem kicsiben ment a business.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26451 Írta: pumukli67
pumukli67 válaszolt a következő témában: Triprotech Bt. információ kérés

Azért vannak a jóbarátok! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!