Németországba gyerekekkel

Több
12 éve 3 hónapja #13789 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Kedves cintamani!
Nem veszek semmit kotozkodesnek, bar valamit felreertettel. Amikor kicsit bemutattam az itthoni helyzetet, nem konkretan a mi helyzetunket elemeztem, csak az itt elo emberek gondolatait, helyzetet, hangulatot. Mint irtam , nagyon szerencsesek vagyunk mert minket ez nem dontott nyomorba, ahogyan sok mas csaladot, akik tenyleg kenytelenek innen menni. Mi egy lehetoseget ragadunk meg , ami adodott . ES EGYALTALAN NEM SZEREPEL A TERVEINK KOZOTT A VEGLEGES KOLTOZES, MERT ITT VANNAK A GYOKEREINK, A CSALADUNK EZERT NEM SZAMOLUNK ITT FEL SEMMIT. Ez a csalad kozos dontese volt, ( ami meg mindig nem kiforrot, hiszen , sok mindent kell figyelembe vennunk ). attol fuggetlenul, hogy milyen a hazank gazdasagi helyzete . Tehat nem uj hazat keresunk magunknak, nagyon szeretjuk az otthonunk, ha el is megyunk, gyakran jovunk haza majd ez biztos.
Megertem, hogy itt mindenki ovni akar mindenkit a csalodastol, es ezert intesz ovatossagra minket is. De azt gondolom , nem lehet altalanositani, biztos mindenki mas okbol megy ki ( kaland, tanulas, ferjhez megy stb. ) sajnos van olyan is aki kenyszerbol, mint ahogy itt olvastam.
Ennyit errol, szoval meg nem teljesen vegleges a dontes, csak 90 %.
pusztan elore tajekozodtam, mondjuk nem szamitottam ekkora " tomegre " aki megprobal eltantoritani mindenkit. Ez persze elgondolkoztato, hogyha ennyire negativ a velemenye majdnem mindenkinek aki kiment es letelepedett, akkor ezek szerint nem szivesen fogadnak senkit Nemetorszagba az ottaniak, meg akkor sem ha nem orokre megy. Ezek szerint nem egy baratsagos nep a nemet ?? De persze az tudja az ottani helyzetet, aki ott el. Nekunk pedig csak sejteseink vannak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13791 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szio Mona77

"ekkora tőmegre aki megprobál eltántoritani" Akik irtak biztos azért irták ugy, mert már átélték a kinti beilleszkedést.
De a nemetek nem harapnak :P ahol én lakom szeretnek az emberek nevetni, együtt hétvégeket eltülteni, és ami a legfontosabb, hogy befogadnak. Itt nyugalaom van a gyerekek őrőmmel járnak iskolába és hamar beilleszkednek, mégha nem is tudják a német nyelvet, most jőttek ki ismerőseim és a gyerek őrőmmel jár suliba :P pedig eleinte nagyon félt.
Szivesen fogadják az idegeneket itt én Würzburg kőrnyékéről beszélek hiszen itt élek, most hétvégén egy távoli ismerős vendéglőben mikor felemeltem a poharamat párommal koccintani, odaszolt egészségedre. :blush: hát mit ne mondjak nagyon meglepődtem.
Mindenki kőszőn mindenkinek.
Én imádok itt élni, igaz én is sürün hazajárok, mert ott a család, aki otthon maradt.
De szerintem ha komolyan átgondoltátok, és mindenki maga tudja más nem dőnthet helyetettek , akkor vágjatok bele, szerintem ha Borsodba,vagy SZabolcsba kőltőznétek sokkal de sokkal rosszabul fogadnának :sick:
De ez az én véleményem.
Üdv.terézia
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bnemonika, Mona77, kenese

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13799 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Mona77 írta: Ennyit errol, szoval meg nem teljesen vegleges a dontes, csak 90 %. pusztan elore tajekozodtam, mondjuk nem szamitottam ekkora " tomegre " aki megprobal eltantoritani mindenkit. Ez persze elgondolkoztato, hogyha ennyire negativ a velemenye majdnem mindenkinek aki kiment es letelepedett, akkor ezek szerint nem szivesen fogadnak senkit Nemetorszagba az ottaniak, meg akkor sem ha nem orokre megy. Ezek szerint nem egy baratsagos nep a nemet ?? De persze az tudja az ottani helyzetet, aki ott el. Nekunk pedig csak sejteseink vannak.

Én az eddigi 23. évünk alatt itt a BRD-ben (1989-ben jöttünk ki) egyszer nem talákoztam negativumokkal, csak a keleti részen, de hát oda nem megyünk és kész! (Tudom itt sokaknak más erről a véleménye, nekünk ez, mert tapasztalatból beszélek!) Szerintem a német nem nagyon barátságos, de segitőkész az biztos! (Klubbokban, "Verein"-ben, stb. viszont nagy ünneplő és nagyvonalú) A jó az, hogy ha valamit jól csinálsz, (jobban mint ők), az elismerik és akkor csúcs vagy s egyből haverod lesznek! (Munkahelyi tapasztalat) A helyzet azért ennél persze komplexebb! Sajnos, ahogy az osztrákoknál is, a keletről jött néhány turista elrontotta a hírünket! Hiába nem magyar volt aki a kirabolta a benzinkutat, nekik egy értelmetlen keleti nyelven beszélő valakik voltak: román, lengyel, ukrán bulgár, de lehet, hogy magyar? Mindegy! Ezért aztán van egy kis előitélet bennük, de az viszont csak rajtunk múlik, hogy meddig! Minél előbb beszéled a nyelvet annál előbb lehet tisztázni az ilyen előitéletes hülyeséget!
A Ti esetetekben a sok poronty itt a kinti stratnál nem kis hátrányt jelenthet***.
Szerintem ezért vagyunk egy páran, akik nem ajánlják a kijöveteleteket! Speciel nekem mindegy, hogy maradtok, vagy kijöttök! Semmi érdekem nem fűződik egyik variációhoz sem, s tudom, hogy itt a lábomra léptetek már, mert igy nyilatkoztam, de hidd el nem vagyok gyermekellenes sem családellenes, csak mi a nejemmel nem tartjuk helyesnek a mai világban, hogy sok gyereke legyen egy családnak! Pontosan ilyen meggondolásból örülünk annak, hogy eddig egyik gyerekünk (33 és 31) sem ajándékozott meg bennünket unokával! Reméljük, hogy marad is így!

***Jelentkező hátárnyok:
Iskolakötelesek. Nem vagyok emiatt flexibilisek. Lehet, hogy a munka miatt többször költözni kéne, de az iskola miatt ez nem fog menni...., kezdeti emelt költségek: beiskolázás, gyakorlatilag mindenből többszörös kell. Mindez egy új élet startjánál hátrányosan hat ki mindenre! Pláne ha kisgyerek is van, s még nem iskolás. Bölcsödei időpontok, anyagi vozatok, stb. van egy előnye is: "Kindergeld" az az a családipótlék, csakhogy ez az összeg messze nem fedzi a jelentkező anyagi gondokat! S ha csak egy kereső van..... hát, nem tudom! Nem kis ritzikó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13804 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Irorszagbol mennenk Nemetorszagba!
2 gyermek van, most 10 illetve 8.5 evesek.
Durvan 1 eve erkeztunk ide.
Szeretnenk majd Nemetorszagba koltozni, miutan jol megtanultak (tanultunk) angolul.
Itt egesz mas ahogy es amilyen szemleletben tanulnak a magyarhoz kepest.
Mennyisegilek kevesebbet tanulnak, azt viszont alaposan megtanuljak. Kevesebb az elmelet, tobb a keszseg megoldas, kepesseg fejlesztes.
Amiben szeretnem a tanacsotokat, tapasztalatotokat kerni, hogy ilyen teren milyen a nemet oktatas?
A "ketelyt" az okozza bennunk, hogyha minnel kesobb mennenk annal nagyobb lenne a 'tantargyi' elmaradas a ket rendszer kozott (ugye eleve mas pl a tortelenem stb, de mi van pl matekkal? meg a 'nemet nyelvezet is egyre komolyabb amit hasznalnak) viszont minnel tovabb maradunk itt, annal jobban megtanulnak angolul.
Jelenleg meg nem tudnak nemetul.
A nagyobbik nagyon konnyen tanul, es nagyon jo eszu es szorgalmas, kisebbik meg ennek pont az ellenkezoje, nem rossz a kepessege, de nem is kiemelkedo, viszont a szekhez kell szogelnem hogy tanuljon.
Udv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13837 Írta: tcsaba
tcsaba válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Maya!
ez a történet amit leirtál olyan mintha a mi áttelepülésünket irtad volna le, nagyon hasonló a mi történetünk is. ez igy van csak segitséggel lehet előrébb jutni, egyedül lehetetlen szerintem. az egy eurós nyelvtanulás alatt mit értessz kifejtenéd bövebben mert minket is érdekel. Köszi! Csaba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14451 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Perszike!

Köszönöm szépen a múltkori bátorítást, jó volt olvasni a soraid.
Nekem úgy tünik, jól döntöttél mikor a gyerekekkel utnak indultál, pedig gondolom nem volt egyszerű 3 gyerkőccel megyszervezni a N.országi újrakezdést..
Mekkorák a gyerekek és hogyan érzik magukat az új környezetben?
Ti merre laktok?, falu vagy város?
Minden plusz információért nagyon hálás vagyok :)

Várom válaszod!
Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!