Németországba gyerekekkel

Több
12 éve 2 hónapja #16018 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Pforzheim? Ott jol lehet bevásárolni.
Ha még is lesz fogfájásod, egy Ladányi nevü fogorvosnál kikúráltathatod :D
A fia meg ügyvéd ha minden igaz. Még egész jol beszél magyarul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16022 Írta: drnapene
drnapene válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Angyal!

Jó volt olvasni az örömöd, sok szerencsét! Tényleg nagyon sok információ van itt, megköszönnénk ha te is leírnád majd a tapasztalataid! OK?
Párod mit csinál, hány gyerekkel mentek?

Üdv: Szilvi

egy tipikus Mérleg :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16051 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Angyal!

Én is Pforzheim-i vagyok :cheer:
Nagyon jó "kis" hely.Remélem hamar találsz lakást ,itt minden szerdán jelenik meg a Pforzheim Zeitung teli van lakáshírdetésekkel,de ha pl mész bevásárolni pl Kaufland ott a hírdetőtáblán is van esély kifogni remek darabokat ;) Mi Büchenbronn Stadtteilba lakunk 10 perc alatt bent vagyok a belváros közepén,buszok 15 ill. 30 percenként mennek,az iskola fantasztikus,minden Stadtteilban van iskola ovi néhol több is.Bérlet ára havi 51 euro ,napi buszjegy 4,90 (24 órás) vonaljegy 2,10,mindenképp megéri a bérlet,persze ha csak nincs autód,igaz busszal gyorsabb is vagyok,külön sávokban haladnak,hamarabb kapnak zöldet mint az autósok pár mp-el stb stb sorolhatnám még.
Ha bármi kérdésed van írj. ;)

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16052 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Ave Attila Ave!
Térdre borulok előtted,köszi az infót épp a napokban keresek fogdokit és eszembe nem volt magyar után nézni,a nevét beütöttem a googlba és meg is van :) :) :)
Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)Holnap vagy hétfőn hívom is,sajna sulifogászati ellenőrzésen talltak bajt a fiamnál,pedig 5 hónapja voltunk Magyaro.-on tömetni és én nem látok semmit rajta,de addig jó míg kicsi a lik ;)
Á de örülök kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16058 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nembaj ha kicsi a lik, majd fur bele nagyot.
www.jameda.de/pforzheim/zahnaerzte/kiefe...bersicht/81000902_1/
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16112 Írta: zsuzsa76
zsuzsa76 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

KedvesDCT!

"csak mi a nejemmel nem tartjuk helyesnek a mai világban, hogy sok gyereke legyen egy családnak! Pontosan ilyen meggondolásból örülünk annak, hogy eddig egyik gyerekünk (33 és 31) sem ajándékozott meg bennünket unokával! Reméljük, hogy marad is így!"

Én meg erre azt, mondom, hogy látom anyukámat, hogy örül az unokájának és látom a gyermekemet, hogy örül a mamának. Amióta megvan a gyermekem, látom, hogy van valami boldogság az életében(anyukámnak).
Amikor megszületett és megmutattuk a dédinek, aki agyvérzet volt (nem rég halt meg) nem nagyon tudta megmondani mi baja vagy, hogy mit akar, de amikor elösször meglátta a dédunokáját, könnybe lábadtak a szemei és kivirult, megtelt élettel. Minden erejét összeszedve megpróbált hozzá szólni.
Ezek az emlékek, egész életembe végig fognak kísérni. És nagyobb ajándék az életmbe, mintha netto 5000 EUR-t keresnék.
35 évesen szültem és bizony rá kellett jönnöm, hogy hiányzik legalább 5 év, hogy a gyerek mellett az éjszakázást jobban birnám, ha fiatalabb volnék.

Egyébbként tudod hogy kik fizettik a nyugdíjat M.-on?
Az aktiv keresőképes korosztály.
És tudod, hogy kikből lesznek az aktív kereső képes korosztály?
Gyerekekből, akik idővel felnőnek és dolgoznak.
És tudod, hogy kik dolgoznak a nyugdíjas otthonban?
Hát nem az egyik nyugdíjas ápolja a másikat, hanem a gyerekekből lett felnőttek.

Ki süti a kenyeret? Ki feji a tehenet?
Ki varja a ruhát? Tán bizonyítvány?
Ugyan nem.
Ki rakja a ház falát? Aki az XYE-tén doktorált?
Szorgos emberi kezek, kiket nem az egyetem nevelt. :ohmy:

Én sem merek 1-nél több gyermeket bevállalni, mert rettegek, hogy nem bírom eltartani, még ezt az eggyet sem. DE MINDEN TISZTELETTEM ANNAK AKI VAN OLYAN BÁTOR, HOGY NEM FÉL AZ ÉLETTŐL!
Hajrá csajok, hajrá anyukák!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: aba55, jambimbim, peteratde, Mona77, Nata, kenese, Mutti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!