Németországba gyerekekkel

Több
12 éve 2 hónapja #14620 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Kedves mahlzeit! :)
Köszönöm szépen a válaszod, szuperul bemutattad a város. Még esetleg annyi kérdésem lenne Düsseldorfról, hogy az albérlet árakról tudsz valamit, egyfőre a legolcsóbb megoldás kb. mennyi lenne?
Ovik sulik mennyire telítettek, szerinted van esély ovit találni?

Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14621 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

@Nata: :) Düsseldorfban ugy nagy atlagban 10-12euro/nm a berles. KOrnyek fuggoen plusz-minusz termeszetesen. A lakashelyzet ua. mint mas nagyobb varosokban. Sokat kell keresgetni egy jo lakashoz. Ha provision nelkul akarsz, akkor ua. "marhavasar" mint mashol. Elmesz a megadott idoben es 30masik emberrel egyutt versenyzel akecoert. VAgy fizetsz ugynoksegnek, de ugy dragabb indulasbol. NEzd meg az "alberlet keresot" az oldalon. HA olcsobb lakast keresel, nezegesd a tavolabbi reszeket. MOndjuk Deli reszek. VAgy erdemes kimenni Neussba. VAgy tavolabb Kaarst, eszakon Ratingen vagy meg tavolabb ha van autod. A kozlekedes jo, nem olyan nagyok errefele a tavolsagok. Ellenben surun lakott videk. VAn valasztek Dusseldorfon kivul is.
GYerek nalunk nincs, ovirol csak azt tudom meselni amit a magyar ismerosok tapasztalnak. Hellyel igazabol nem volt gondjuk, de fizetos. Ok magasabb keresettel fizetnek kozel 150-200eurot per ho. De a reszleteket nem ismerem. Mig nem oviztak, addig Tagesmutter-nel volt a gyerkoc.
Iskolarol nincs infom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14630 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Tip:
Minden városnak, de már nagyobb falunak van Homepage-e.
Ott normál rajta vannak az iskolák, ovodák, stb.
Térképpel az asztalon és googellel a gépen minden információ többé kevésbé aktuálissan megvan, de legalábbis tudni lehet kit lehet miért kérdezni helyben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14631 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

mahlzeit!
Köszönöm szépen a nagyon hasznos információkat.
Eddig úgy néz ki, hogyha sikerül amit elterveztünk akkor Düsseldorf és környéke jöhet számításba vagy esetleg München.
Esetleg mégsem úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretnénk :( , akkor meg majd oda megyünk ahol munka van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14632 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Nata!

Igen az előkészületek: pénzgyűjtés,tanulás,az magyarországi lakás rezsijének a rendezése( én mindent sárga csekken rendeztem régen ,majd a telószámlától a gáz alapdíjig minden most átutalási megbízással megy ehh ,hogy mit tököltek ezzel is az E-on-nál :sick: )
Meg ugye a gyerkőcöket ki kellett kérni a suliból a jegyzőnél is nyilatkozni,hogy hova megyünk,mikor,személyik csináltatása,anyakönyvi kivonatok kérése stb stb. De szerencsére időben készen lettem velük egyedül is,hisz a párom 40 nappal előttünk jött ki,hogy mire ideérünk meglegyen a lakás és a munka is.
A tanulás nálunk úgy ment,hogy én szerencsére már tudtam németül elég jó szinten,de most is sokat tanulok mert mindig van mit :woohoo: a páromat már egy éve tanítom ,kezdtük több száz szó magolásával,majd jó adag mondat magolásával és így megy neki apránként.A lurkóknak még otthon megtanítottam a számokat,köszönéseket,pár alapmondatot.De itt kint hatalmas lépésekben fejlődnek,nekem a 2 nagy között csak 1,5 difi van így sokat játszanak egymással és már most 4 hónap után többet hallom őket németül karattyolni mint magyarul :cheer: De az eleje nekik nagyon nehéz volt a suliban,persze még mindig vannak nehézségek,de lekűzdjük őket . :silly:
Most van itt a mi sulinkban 1 hetes Farsangiszünet és közvetlen utánna készítik el az éves munkájukat,ez olyasmi mint egy nagy dolgozat 3 jegyet kapnak rá. És a tanárok megengedték,hogy itthon előre dolgozzunk vele,először magyarul,majd németül készítjük el őket 4 oldalnyi A4-es lap :S :blink: szóval nem fogunk unatkozni.
A pénzgyűjtéshez még annyit szeretnék tanácsolni,hogy nagyjából otthon kiszámolod mennyire van szükséged,én is így tettem,de jöttek sorba az egyéb nemvárt költségek,így ha kiszámolod,még add majd hozzá a felét még egyszer,hogy ne érjenek meglepetések.Gondolok itt a beiskoláztatásra,könyveket ugyan kapnak ingyen,de kell venni jócsomó füzetet,borítót könyvtartókat ha jól emlékszem nem állt meg 100 euróból és utánna még jöttek sorban a kérések,mit kell vinni.És még ott van a közlekedés ,páromnak nem kell bérlet szerencsére :silly: de az enyém havonta 51 euróba kerül. Persze ha már dolgoztok ezek nem lesznek problémák,csak hát ugye az elején a sok kicsiből jócsomó összejön.Akkor mi pl Stromra fizetünk havi 95 eurót,van tv adó ami úgy 3 havonta majdnem 60 euro akkor a víz és fűtés havi 210 és még sorolhatnám. Míg el nem felejtem mikor kibéreltük a lakást én a quoka.de - n találtam a hírdetést és mellé "csak" 2 havi kauciót kértek (ez a jobbik eset,mert nem ritka ha közvetítői költség és a 3 havi kauvió sem)
Szóval kitartás ! Menni fog,csak nagyon kell akarni és meg lesz a gyümölcse ;)
Üdv.

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14633 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Jajj az előbbiből kimaradt,hogy az én kislányom havi 79 euróért jár oviba reggel fél8-tól du 2-ig lehet ott,ennivalót vinni kell,innivalót teát és ásványvizet kapnak.
És persze nem is a mi városrészünkben van az ovi,itt is iszonyat helyet találni :(
Üdv.

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!