Németországba gyerekekkel

Több
12 éve 2 hónapja #16114 Írta: Mona77
Mona77 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szívemből szóltál :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16119 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Kedves zsuzsa76! :kiss:

KÖSZÖNÖM!!!!!! :)

Sok szépet olvastam már itt a fórumon, de így még nem sikerült senkinek a szívemig hatólnia a könnyeimmel küszködöm.
Ennél szebben nem lehet megfogalmazni a gyerekes lét szépségeit.
Pont a nagymamától való elszakadás az ami a legnagyobb félelmem, elsem tudom képzelni hogyan fog az anyukám létezni az unokái nélkül és fordítva. Tudom, hogy a gyerekeimnek kinn lesz a legjobb, de a nagymama.......

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #16121 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

zsuzsa76 írta: 1/
Egyébbként tudod hogy kik fizettik a nyugdíjat M.-on?
Az aktiv keresőképes korosztály.
És tudod, hogy kikből lesznek az aktív kereső képes korosztály?
Gyerekekből, akik idővel felnőnek és dolgoznak.
És tudod, hogy kik dolgoznak a nyugdíjas otthonban?
Hát nem az egyik nyugdíjas ápolja a másikat, hanem a gyerekekből lett felnőttek.

=====================================================

2 /
DE MINDEN TISZTELETTEM ANNAK AKI VAN OLYAN BÁTOR, HOGY NEM FÉL AZ ÉLETTŐL!
Hajrá csajok, hajrá anyukák!


Kedves Zsuzsa!
1 / Itt ezen a szuper fórumon nem hallani mást a kijövők s kivándorlók szájából, csak azt, hogy otthon Mo.-on borzasztó a helyzet, csak minimálbéres rossz munkák vannak, az árak az égben, a keresetek a béka fara alat....s a munkanélküliség tombol! A minimálbérből élő, s eladósodott szülök egy újabb szegény generációt nevelnek fel akik szintén nem lesznek képesek a nyugdijadat fizetni. A képzés dárga, igy a nagytömeg gyermekei alig tanulnak, alig képzettek! Akik meg mégis : pl orvosok, azok kimennek külföldre. Akkor ki az ma Mo.-aki aktiv kereső lesz és a társadalom javát fogja szolgálni?

2 / Ezzel a nagybetűs résszel teljesen egyetértek! Az alatta levővel nem! Szerintem minden szülő mérlegeljen, mielőtt gyereket akar! Mi a nejemmel (!) azon a véleményen vagyunk, hogy minden szülőnek az legyen a célja, hogy a maximális jót, képzést és lehetőségeket biztositsa a gyermekeinek! Ha ezt nem képes megtenni és nyomroba vagy rossz körülményekbe szüli az utódokat, akkor az felelőtlenség a gyerekkel szemben! A könnyező nagyapa meghatódásából, nem tudsz gyermeket felnevelni és eltartani!


Lapozz vissza! Már többször leírtam s nem csak Te forgatod ki! Nem gyermekellenesek vagyunk hanem a felelőssételjes családtervezés MELLET!!! Mi is elkövettük az a hibát, hogy 22 évesen a nagy seggünkre, 2 gyereket is a világra hoztunk, de abban a pillanatban amikor megtehettük azonnal megváltoztattuk a körülményeinket, mert a gyerekeknek nem tudtuk volna másképpen azt biztositani, ami elvileg minden szülő kötelessége: jó élet, tanulás, jó anyagi körülmények, lehetőségek, stb.! A mi elkövetett hibánkból eredően irom azt, hogy a mai világban minél kevesebb gyerek van egy családban, annál jobb. Ha mi a nejemmel újra kezdhetnénk akkor nem lenne egy gyerekünk sem!
S kérlek ezt se forgassd ki! Nem azt írtam, hogy nem akartuk és nem szeretjük a gyerekeinket, de olvass valami iformációt!!


Tessék egy link:
ÉHEZŐ GYEREKEK

Minden ötödik gyerek éhezik, és az iskolákban taneszközük, felszerelésük sincs, mert nem jut rá pénz. Becslések szerint ma Magyarországon a gyerekek 18,7 százaléka szegénységben él, s a családok tizenhárom százaléka mondható szegénynek - írja a Magyar Hírlap


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16127 Írta: tiborrucz28
tiborrucz28 válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni töletek! A felesegem kiköltözik hozzäm a ket fiunkkal együtt Nemetorszägba. En kint dolgozom magyar ällampolgär vagyok. A kicsi ovis a nagyobbik most kezdene az iskolat , de sajnos nem beszel nemetül. Milyen iskoläba tudom iratni a fiamat, nyelvtudäs nelkül? Neckarbischofsheimben elek. Kerlek benneteket ha van valami ötletetek, segitsetek!
Elöre is köszönöm Nektek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #16131 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

tiborrucz28 írta: Sziasztok!Segitseget szeretnek kerni töletek! A felesegem kiköltözik hozzäm a ket fiunkkal együtt Nemetorszägba. En kint dolgozom magyar ällampolgär vagyok. A kicsi ovis a nagyobbik most kezdene az iskolat , de sajnos nem beszel nemetül. Milyen iskoläba tudom iratni a fiamat, nyelvtudäs nelkül? Neckarbischofsheimben elek. Kerlek benneteket ha van valami ötletetek, segitsetek!Elöre is köszönöm Nektek!

Keressetek a lakóhelyetekhez közel eső általános iskolát! Na, oda!
;)

Ilyen korban a gyerekek hetek alatt megtanulják a nyelvet! Az első időszakban készüljetek fel arra, hogy sokat fog hallgatni, s alig fog valamit németül beszélni! Aztán max 2-3 hónap múlva folyékonyan fognak kommunikálni németül! Az ovis gyermeked még előnyösebb helyzetben van, mert játék közben 1-2 hónapon belül beszélni fog! A nagyobbiknál az sem baj ha az elsőt ismétli!I


Jó megoldás: év közben (pl most beiratni az elsőbe, majd szeptemberben ismét elsővel kezdjen!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #16163 Írta: nagyberci
nagyberci válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia tiborrucz28.

Az en csaladom feb. 3-an jott ki, es 6-an jelentkeztek be a Rathaus-nal. Ra 2 hetre mar levelet is kaptunk, hogy a leanyunk hova kell jelentkezzen iskolaba( o is az elso osztalyba), es mar tobb mint 2 hete jar a suliba, pedig egy szot nem tud(ott) nemetul, de nagyon kedvesek voltak, sot napi 2 orat egy kulon tanarno foglalkozik vele, aki a nyelvet tanitja. A kisebbik lanyunk ovis, ott is rendesek voltak, a legkozelebbi ovodaba felvettek, es meg szereti is, pedig nem erti mit mondanak neki. Ugyhogy a nyelv miatt ne aggodj ertuk, mert ahogy DCT is irta ok hamarabb megtanulnak mint mi.
Sok sikert.

Azert vagyunk a vilagon, hogy valahol otthon legyunk benne!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tiborrucz28, kenese

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!