Németországba gyerekekkel

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja #14459 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Csaba,
nyelvtanulás ügyben a megfelelő topicban olvasgass!
Örülök, hogy jól alakulnak dolgaitok!
Szóval fordulj a Vhs-hez, ott minden infót megkapsz!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14550 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Nata!

Hááát röviden nagyon nem bántuk meg,hogy kijöttünk ;) szerencsére a gyerekek is beilleszkedtek már.Nagyon sokat kell tanulniuk,de megéri ;)
Igen,nagyon sokáig szerveztük a kiutat,hisz még bonyolítva ügyünket van egy cicánk is :silly: még utazás előtt útlevél,ivartalanítás stb.
Visszatérve a lurkókra már nagyon jól érzik magukat és egyre ritkábban hallom,hogy x és y hiányzik,de hazamennék...... B)
A suli nagyon jó ,van követelmény bőven és házi is,de most pl Farsangi szünet van és arra nem kaptak semmit,se Karácsonykor :lol: ,egy évre előre megkaptam a szüneteket mi mikortól meddig lesz.- Ezt imádom ebben az országban,olyan jól kiszámítható minden ;) És nincs idegeskedés.De tényleg ,több a mosoly ;)
Mi egy nagyváros városrészében lakunk (Pforzheim) gyönyörű hely,jó a közlekedés,pl a kislányom ovija olyan mint egy magánovi 19 gyerek van (már tudom pontosan :) ) egy hatalmas teremben,2-3 óvónő,a bibi csak az,hogy fél8-tól 2-ig.De ennél nem kívánhattam volna többet.
Bocsánat,hogy ilyen sokára válaszoltam,de mostanában ritkán jutok gépközelbe.
Mikor lesz a kiutatok már tudod?
Drukkolok ezerrelmhogy minden simán menjen ! :)
Üdv.

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14597 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Perszike!

Semmi gond, hogy csak most írtál 3 gyerkőc és egy macska mellett ez is teljesítmény :laugh:
Szuper, hogy sikerélményetek van és tivagytok rá az élő példa, hogy három gyerekkel is van élet N.országban ;) és még oviba is jár a kicsi és mégis fennbírjátok tartani magatokat, ez kész csoda :ohmy:
A viccet férretéve, nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaidat, az optimizmus árad belőled és még így is átjön, hogy boldogok vagytok. Na ez az amiért mi is elszeretnénk hagyni a kis hazánkat.
Még nem tudom mikor tudunk elindulni, mert még a némettel és az anyagi tartalékokkal is hadilábon állunk, de rajta vagyunk az ügyön. Legyszivesebben már ma indulnánk, de hát az élet nem ilyan egyszerű :(
Mit tudnál nekem mondani Düsseldorfról és Münchenröl?
Nagyon várom válaszod!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14613 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Nata! :)
Köszönöm szépen a kedvességed,nagyon aranyos vagy.
Sajnos Düsseldorfban utoljára csak gyermekkoromban voltam ;) Münchenben meg soha :blush: csak a saját környékünkről tudok mesélni ,ez gyönyörű és az idefele úton sem unatkoztam csodaszép volt a táj.
Nagyon jól érzed,boldogok vagyunk :cheer: de Ti is azok lesztek,ha végre kint lesztek és elrendeződik minden,de hatalmas előkészületek kellenek és nagyon nyomassátok a német nyelvet,mert anélkül nem megy :dry: (minimum telefonálási szintre kell fejlődnötök)
Nekünk majd egy évbe tellt mire minden előkészülettel meglettünk és még akkor is sok volt a rizikó :( Nehéz volt az egy év is és utánna a megszokás ,felderítés (én ezt kifejezetten élveztem jönni-menni ,kutatni :laugh: ) de ezt a hatalmas megnyugvást amit most érzünk ...megérte ;) Nem kell aggódni a napi megélhetés miatt.
Úgyhogy fel a fejjel ;) lernen,lernen ;)
Sok erőt és kitartást kívánok Nektek!
Puszi :kiss:

Perszike
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Alex1992, kenese

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14616 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Szia Perszike!
Köszönöm a támogatást!
Az előkészületek alatt mit értessz (tanulás, pénz gyűjtés)????
Ti hogyan tanultátok a németet itthon? A gyerekeket is tanítottad vagy csak a férjeddel tanultatok?
Hááát ezt itthon már ezer éve nem hallottam senkitől, hogy nem kell aggódnia a megélhetés miatt! :sick:
Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14618 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Nata írta: Mit tudnál nekem mondani Düsseldorfról és Münchenröl?

Mit szeretnel tudni Dusseldorfrol?
Kb. 600ezres varos, NRW kozpontja, itt van a tartomanyi parlament. Egy jol szervezett, nagyon jol elheto varos! A helyi gazdasag eleg jol porog van is nemi panasz emiatt a kolniektol:) Nagyon magas a kulfoldiek aranya, sok multinak van itt kozpontja. Az EU-ban Londonon kivul itt van a legnagyobb japan "kolonia", a varos egyfajta kereskedelmi kapu Japan fele. Minden evben van Japan nap, mindenfele japan kulturalis program, japan tuzijatek es "az egesz varos" japan ruhakba, feherre mazolt arccal maszkal:) Most epp karneval van, embert nem latsz az utcan, csak kalozt-balettancost-mehecsket-kiralyfit es kiralylanyt, etc:) MIndenki issza az Alt sort.
A nemetek azt mondjak, hogy ez a regio Nemetorszag legliberalisabb resze, de ebben Kolne a vezeto szerep. Kozel van Hollandia es Belgium, hollandok is jarnak at ide dolgozni. Meghatarozoak meg a kereskedelmi vasarok. Nem a legolcsobb varos, de Munchentol olcsobb.
Hegyek nincsenek a kornyeken, mint Munchenben es kozel 1200km Budapest autoval. Viszont van Dortmundbol es Weeze-rol Wizzair, Dusseldorfbol meg altalaban napi 3x jarat Bp.-re.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Alex1992

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!