Németországi munka nyelvtudás nélkül

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13661 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia tuli!
Nem kell megsemmisülni, mert igazad van! Tartsunk össze!
Nekem is segitett valaki, en is segitettem mar, segitek is.
De: aki nekem segitett, ahhoz en alkalmazkodtam, es nem követelöztem, elfogadtam, amit segitett, esetleg megkerdeztem, hogy tud-e ebben vagy abban segiteni.
De aki követelözik, es mindent akar, es azt varja, hagyjak ott mindent, hogy neki segithessek, azt bizony lerazom! Tölem mar varta el nemreg megismert valaki - ismerös ismeröse - hogy nalam lakjon, es bejelentsem a lakasomba.
Szabalyosan meglepödött, amikor nemet mondtam...
neked is szep estet

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13692 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves magyaranyuka!
Örülök, hogy te megértetted amit kérdeztem és nem spiráztad túl a dolgot.
Felelősségteljessen szeretnénk nekivágni németországnak, már leírtam hogyan is gondoljuk ezt.
Nem kértem semkitől életvezetési tanácsokat, csupán a nyelv tanulásáról érdeklőttem, de néhányan olyan kérdésre is válasszoltak amit fel sem tettem.
Most a legfontossabb, hogy tanuljunk és tanuljunk, addig eszembe sem jut kiköltözni még én nem beszélem a nyelvet legalább társalgási szinten. Gondolnom kell arra is, hogy mi van ha megbetegszenek a gyerekek és orvoshoz kell vinni őket, nem lesz akit leakasszak a szögről, hogy fordíccson az orvosnak és még tudom ezer ilyen helyzet lesz.
A férjem leporolja a minimális nyelvtudását, mert leginkább csak érti amit mondanak neki, de mondatokban nem tud vissza válasszolni, sajna. Még itthon van addig is együtt tanulunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13706 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves Nata!
Nyelvi kornyezetben nagyon gyorsan tud fejlodni az ember.
Nekem sem volt tokeletes a nyelvtudasom amikor kulfoldre kerultunk.
Forgorvoshoz kellett menni az elejen (foghuzas). Rakeszultem a dologra (szotartba megneztem a szavakat es el is vittem magammal) , mondtam az orvosnak nem beszelek folyekonyan. Nem volt gond belole, nem orvosi szakszavakkal hanem alap szavakkal elmondta mi a gond a foggal es ki kell huzni.
Nyilvan ha pl auto balesetet szendvetunk volna, nem mukodott volna ilyen formaban a dolog.
Egy kis lelemenyeseggel es akarassal meg lehet dolgokat oldani, athidalni helyzetekben problemakat.
Kitaratast, jo tanulast!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 11 éve 11 hónapja #14079 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Sziasztok Mindenkinek!
Németországi munkám 1 hónapon belül véget ért, pár napja vissza kellett jönnöm Magyarországra, pedig nem erre készültem. Muszáj leírjam, nem azért, hogy bárki is sajnáljon mert nem adom föl, ami történt annak ellenére is vissza szeretnék menni.
Szóval a történet: 2011 október végén a német ápolási igazgató Magyarországon ápolókat keresett a magánklinikájára. Diplomás ápoló vagyok, 18 év kórházi tapasztalattal ideális jelölt voltam szerinte. Én elmondtam,hogy igen csekély a német tudásom és legalább 6 hónap kellene, hogy merjem vállalni. A klinkára viszont nagyon kellett a nővér, ezért kaptam egy könyvet a Deutsch im Krankenhaust, naponta jártam magántanárhoz, ami a betegek áploásához,ellátásához kell azt megtanultam 2 hónap alatt. Megvolt a német szerződésem, abban egyeztünk meg, hogy kint még beíratnak nyelvtanfolyamra és mellette dolgozom. Szorgalmas vagyok, biztos voltam abban, hogy menni fog, mennie kell hiszen én ezt akarom csinálni. Amikor kiértem kiderült, hogy az ápolási igazgatót elküldték, a szállásom olyan helyen volt, hogy csak gyalog 4km sétával lehetett megközelíteni, az új vezetés pedig egyáltalán nem értékelte, hogy társalogni a többi kollégával nem tudok, csak a betegekkel boldogulok, akik egyébként rendkívül segítőkészek voltak, sokat tanultam tőlük. A kollégák nagyrésze utálta a magyar nővéreket, főleg a szerbek, ennek ellenére is tetszett a munka, mert én mindig is ápoltam, szeretem az időseket. 9 nap után közölték velem, hogy mivel nem tudok normálisan kommunikálni a kollégáimmal mehetek haza. Nagyon rosszul esett mert nem kaptam esélyt. Azt érzem igazságtalannak, hogy szólhattak volna, hogy változott a vezetés és alap nyelvtudással ne menjek ki, mert nem is mentem volna. 45 éves vagyok és eddig mindig dolgoztam 18 éves korom óta, tegnaptól pedig munkanélküli lettem. Talán megbüntetett az Isten mert egy kicsit többet akartam a családomnak, a gyerekeimnek, de tanulom tovább a nyelvet és visszamegyek ez már biztos!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Rian
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19195 Írta: Rian
Rian válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Sziasztok!
Tudom az esélyem 0 de hátha tud valaki ajánlani valamt nyelvtudás nélkül?
A férjem kint dolgozik,és nem túl jó itthon egyedül,Tudna valaki valamilyen tippet adni,azon kívül,hogy tanuljam a németet?:-)

Üdv: Rian

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19202 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

tuli81 írta: Tegyünk meg mindent, mert nekünk idekint össze kell tartanunk......
Kellene maradjunk annyiban.....ha csak fele olyan jól csinálnánk, mint a törökök......

Ez azért igy nem korrekt vagy nem lenne az! Sajnos a törökök egy párhuzamos kultúrát épitettek ki maguknak! Még van kényszerházasság és becsület gyilkosság a köreikben! Sok helyen kötelezik a nöket kendöben járni, és sokan (legtöbben) nem engedik a lányukat a sport és úszásoktatásra "kulturális" és "vallási" okokból! A régebbi generáció alig integrálódott, s nem egy családot ismerek ahol anya és apa 30-40 év után is alig tud németül....söt a nagymama szinte semmit! Török negydben élnek, törökökkel járnak iskolába, török boltban vásárolnak, borzasztó akcentusban (perfekt) törik a fiatalok a nemetet.
EZ AZÉRT NE LEGYEN CÉL! EZ ITT A BRD, S NEM A BOSPORUS!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!