Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 2 hónapja #13618 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

DECOTEXT írta: a cégek vállalkozások családban maradnak és igy szakma és németnyelv nélkül is adni tudnak egymásnak mukát

Köszönjük az ötletet. Tudtam, hogy benned nem csalódok DCT bár az első reakciót nem tőled vártam. Mindegy, a lényeg: a zárt vállalkozás ötletéből kiindulva, jöhetnek azok az információk is amik azzal kapcsolatosak, hogy miként kell (az amúgy a világon jellemző 800-1000 eurós) cégalapítási költséget elkerülni, nyelvtudás nélkül céget indítani, eredményesen működtetni.
Nagyon jó ötlet! A különböző bábelőadásokat feltölthetitek a youtube-ra, azt nagyon könnyen be lehet illeszteni a fórumba. Biztos vagyok benne, hogy sokan hasznát vennék. ;)
Gyerünk, gyerünk tartsunk össze, nyomjuk le még egyszer a törököket. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13630 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Gergoo írta: ....Nagyon jó ötlet! A különböző bábelőadásokat feltölthetitek a youtube-ra, azt nagyon könnyen be lehet illeszteni a fórumba. Biztos vagyok benne, hogy sokan hasznát vennék. Gyerünk, gyerünk tartsunk össze, nyomjuk le még egyszer a törököket.

Nem vagy Te egy kicsit rosszmájú? Mijáú! ;)
Egyébként az infó a török kolegámtól van! Zőldséges boltjuk van már a harmadik generációban. A környéken 5 (nem elírás ÖT!) boltjuk van, de "Juszuf" a "fekete bárárny" a családban, mert diplomás és nálunk szerkesztő. Hoppá!
:laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 hónapja #13637 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia Gergö!
Lehetne egy ceget alapitani, akik az itt levö magyarokhoz helyeznek el a nyelvtudas - es gyakran szakma - nelküli magyarokat. :)
Es ez a ceg garantalna, hogy a heti par oras munkahoz is ad lakast, teljes ellatast, betegbiztositast az egesz csaladnak - akar 4-5 gyerekkel is - es a munkaber is ketszerese, de lehetöseg szerint haromszorosa lenne annak, amit ugyanezert a munkaert a nemetek keresnek.
Majd elfelejtettem: termeszetesen elvaras, hogy az otthoni lakas fenntartasat, a devizahitelt es a havonkent ketszeri hazautazast is a ceg fizesse.
na mit szolsz? :) :) :)
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13654 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Eva10 írta: Szia Gergö!
Lehetne egy ceget alapitani, akik az itt levö magyarokhoz helyeznek el a nyelvtudas - es gyakran szakma - nelküli magyarokat. :)

Az kizárt ugyan, hogy ennek a cégnek alapítója legyek de a Kapcsolat menün keresztül mindenki elér (és elérhetetett bennünket az elmúlt 2 évben) minden használható ötletet támogatunk. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13655 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

DECOTEXT írta:

Gergoo írta: ....Nagyon jó ötlet! A különböző bábelőadásokat feltölthetitek a youtube-ra, azt nagyon könnyen be lehet illeszteni a fórumba. Biztos vagyok benne, hogy sokan hasznát vennék. Gyerünk, gyerünk tartsunk össze, nyomjuk le még egyszer a törököket.

Nem vagy Te egy kicsit rosszmájú? Mijáú! ;)

Hol látsz itt rosszmájúságot? Úgy tűnik rosszul csináltuk a dolgot. Nem a megfelelő helyen fejtettük ki a szükséges nyomást, lehet így működik valóban, hogy kimegyünk, bábozunk, táncolunk és mutogatunk. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #13658 Írta: tuli81
tuli81 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kérek engedélyt azonnali hatállyal megsemmisülni!!
Én "oldalkocsiként" szinte nulla nyelvtudással érkeztem kb 2 éve,kicsit vicces volt, szótárral járni bevásárolni, meg szinte tátott szájjal nézni a német mesék, mert azt ugye könnyű megérteni.mostanra a konyhanyelv megy, de senki nem néz rám furán, ha megkérem, hogy beszéljen lassabban, vagy vegye elő az irodalmi nyelv tudását.
És nem is tudom, hogy nekünk miért segített egy másik magyar abban, hogy lefordít dolgokat, vagy velünk jön tolmácsolni, de ezúton is köszönet neki!!!
Viszont most már értem, hogy miért kérte cserébe, hogy ha jön valaki és segítséget kér, Tegyünk meg mindent, mert nekünk idekint össze kell tartanunk......
Kellene maradjunk annyiban.....
ha csak fele olyan jól csinálnánk, mint a törökök......
Maradok igen nagy tisztelettel, és ígérem mától mélységes csendben.
Szép estét
A következő felhasználók mondtak köszönetet: peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!