Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
12 éve 3 hónapja #13577 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

DECOTEXT írta: Egy viszonylag biztos szociális környezetet adnának most fel..... Talán kellene ezt is mérlegelned!

Ezzel kapcsolatban gyorsan reagálok mert különben borítékolom, hogy neked esnek "szerinted otthon minden jó, akkor miért nem ott élsz, mit tudsz Te arról, hogy mi folyik otthon" stb.
Szóval, a korrekcióm az lenne, hogy a viszonylag biztos szociális környezetet, jelen információk szerint (nem is tudom melyiket tekintsem annak) de a v1.0 verzió szerint cseppet nem túlzás, hogy a semmire cserélnék, a v1.1 verzió szerint valamivel jobb a helyzet ugyan de még akkor is messze nem a gyerekek hol tanuljanak a kérdés. Ennek amúgy már itt nincs is jelentősége, a fent linkelt topikban lehet arról is beszélgetni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13580 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

A FÉLREÉRTÉSEK ELKERÜLÉSE VÉGETT!
Csak és kizárólag akkor megyünk ki németországba ha, miután a férjem több hónapot kinn lesz előttünk. Ő is csak akkor megy ki, ha a régi munkahelyén el tud helyeszkedni, ami anno magyaroszágon is volt. Sokkal nagyobb annál a felelősség érzetünk, hogy a semmire kimenjünk.
A munka most úgy néz ki, hogy sikerülni fog, azt tegnap este írtam ,hogy keresi azóta eltelt egy délelőtt ami alatt változtak a dolgok.
A másik, hogy anyagilag nincs veszíteni valonk, bárki belegondol, hogyha egy család berendezkedikegy egy bizonyos életszinvonalra és felvesz svájci frankos hitelt, ezekután a családfő elveszíti a minkáját onnantól biztos az anyagi csőd, a lakás elvesztése és stb... szerintem ezt senkinek nem kell elmagyarázni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #13596 Írta: tuli81
tuli81 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nem is értem, hogy akkor az a sok török, aki szinte alig makog valamit németül, de itt él már 5-6 vagy még több éve, hogyan nem hal éhen, és neveli,a 3-4 gyerekét.......
Szép napot!!!! :whistle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laolaj

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 3 hónapja #13598 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Tuli81,

erre jön a válasz, hogy a törökök szednek "B-Vitamint"
(B-vitamin=Beziehung=KAPCSOLAT). :laugh:
Az 50évvel ezelőtt kijött törökök nem beszélnek jól németül(a hosszú idő ellenére), de azok gyerekei, és unokái már félig németek, így jól beszélnek németül, ők teljes jogú tagjai a társadalomnak, úgy-ahogy beilleszkedtek.
Ez az ami a magyaroknál még kezdetekben hiányzik.
A magyar ember jobb esetben ismer itt valakit, de a nagytöbbség nem!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: laolaj

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13614 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Nos, betelt a pohár. Több mint két éve hangsúlyozom illetve képviseli oldalunk azt a szerintem alapvető dolgot, hogy németországi munkavállalás legfontosabb feltétele minimum egy alapfokú nyelvtudás megléte. Millió okosságot olvashatunk ennek az ellenkezőjéről.
Ettől a pillanattól az Irány Németország! azt az álláspontot képviseli, hogy lehetséges nyelvtudás nélkül kint dolgozni!
Ugyan mi magunk sem ismerünk senkit és egy céget sem akik valójában ezt megerősítenék, sőt inkább csak olyan fogatlan Jánosok, Ákosok, Bélák által vezetett, 700-100 000 forintig terjedő, ceruzahegyezési díjakkal színesített
átverésekről tudunk amik cáfolnák ezt a mende-mondát de nem vagyunk semmi rossznak elrontói. Néhány dolgot kérnék cserébe kizárólag itt, ebben a topikban osszátok meg mindenkivel a sikertörténeteket.
Érdekelnének a részletek is mindenkit, azt se felejtsétek! Miként táncoltátok, báboztátok, mutogattátok vagy rajzoltátok le gondolataitokat. Hasznos lehet még amikor esetleg bizonyítékként egy munkaügyi perben hiteles bizonyítékként szükség lehet rájuk, akár ötlet szinten bárki másnak. Látni fogjátok, hogy nem viccelek! A careerjet.de oldalon lévő, ebben a pillanatban 1,8 millió álláshirdetésből készített hírleveleinket azonnal bővítem egy Nyelvtudás nélküli munkák Németországban hírlevéllel amint valaki egy ott végzett keresést követően legalább egy találatot kapott! Nincs más teendője az illetőnek mint a keresés eredményének url-jét elküldi nekem privátban.
Én megpróbáltam, hogy tényleg ne fárasszam ezzel sem a kedves felhasználókat de vagy a közel 25 év számítógép használat rutinja kevés, vagy a német nyelvtudásom (ez gyakorlatilag nulla) vagy csak a kereső nem működött éppen.
Szóval, munkára fel, támogatlak titeket addig a pontig amíg csak bírlak, természetesen ha valahonan választ kapnátok egy más által elkészített német nyelvű önéletrajzra nem áll módunkban "FORDICCSATOK LE LÉGYSZI" tipusú topik fentartására és semilyen egyéb tolmács funkciók ellátására sem. Onnantól magatokra, tolmácsotokra illetve önéletrajz készítőtökre lesztek utalva. Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13617 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

tuli81 írta: Nem is értem, hogy akkor az a sok török, aki szinte alig makog valamit németül, de itt él már 5-6 vagy még több éve, hogyan nem hal éhen, és neveli,a 3-4 gyerekét.......Szép napot!!!! :whistle:

Na, erre van egy nagyon egyszerű válasz: irgalmatlanul összetartanak, egymás között házasdik a legtöbb, a cégek vállalkozások családban maradnak és igy szakma és németnyelv nélkül is adni tudnak egymásnak mukát s a családokban nagyon sok a Hartz 4-en élő! Ezt azért kapják mert itt éltek és itt születtek. Igy a családipótlék is jár nekik. Ez az előnyük a most kijövő magyaroknak nincs meg!!!
:S
>> Na, és ez az összetartás sincs meg a magyarok között! Sőt: mi a jótanácsot támadásnak vagy arogánsnak vesszük (mint itt egyesek), a sajátjainkat verjük át (ahol csak tudjuk), és az egész világon : "dögöljön meg a szomszéd lova is" politikát folyatunk! Tiszetelet a kivételnek!
:P

Megjegyzés:
az itt született török infjúság már rosszul
beszél törökül és anyanyelvük német!

;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!