Munkahelyi baleset

Több
12 éve 6 napja #18174 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Ebben az esetben nem értek egyet veled DCT. Az a munkáltató, aki csalni akar, nem hajlandó kifizetni a dolgozót megillető tápénzt, az nem megbízható semmilyen szempontból, az pedig nem lojalitás kérdése, hogy belemenni egy ilyen megalázó alkuba. Ráadásul több hónapig 50 %-os táppénzből nem egyszerű kijönni. Ilyen inkorrekt munkáltatóból azt is kinézném, hogy akkor is elküldik, ha belemegy az alkuba. Ráadásul, ha belement, és nem munkahelyi baleset lesz, akkor bármikor felmondhatnak neki,Akkor aztán ott áll munkaképtelenül, fizetés nélkül.
Ezt nagyon gondold meg.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #18179 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Peteratde-vel ertek egyett. A loyalitast nem kell a hulyeseg hataran tul kimutatni. Munkahelyi baleset egy kokemeny jogi tema, ebben tanacsot nem erzesre kell adni. Az ilyen esetekre szoktak ajanlani, hogy legyen egy jogi biztositasod es egy telefonba kerul kerdezni. En beszelnek vmi jogtudoval, hogy mik a kovetkezmenyei a kulonbozo verzioknak. Utana lehet merlegelni, hogy az esetleges legrosszabb eset bevallalhato e vagy sem anyagilag, jogilag stb..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 napja #18216 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Nekem az ezzel a helyzettel a gondom, hogy egyreszt a tappenz az elejen nem 50%. Ha jol tudom 6 hetig a munkaltato fizeti, es szerintem az vagy a teljes fizetes, vagy majdnem. De utana is több, mint 50%, vagy rosszul tudom? Nem vagyok a kerdesben szakertö.
Viszont en igazabol senkivel sem ertek egyet teljesen. Mert nem tudom, hogyan törtent a munkahelyi baleset, mennyi volt benne a munkaltato hibaja, vagy csak eppen a munkahelyen törtent. Azt sem tudom, hogy ha baleset, akkor nem az Unfallkasse fizeti-e. Mindenesetre nekem több minden kerdes itt.
De ha a munkaltato valamit el akar tusolni, akkor kerdes, hogy meg kell-e tartani ezt a munkat, mert ha egyszer csinalja, maskor is fogja.
De mivel nem ismerjük a helyzetet pontosan, nehez.
Van egy ismerösöm, tovabbkepzesre ment, es nekiment a szalagkorlatnak az autopalyan. Elegge megütötte magat, sokaig betegallomanyban volt, es munkahelyi balesetnek szamitott. Amugysem volt olyan biztos a munkahelye, voltak mar problemai, fel is mondtak neki.
Mindenesetre hasonlonak en mint munkaltato, nem örülnek. Ha hibas vagyok, az mas kerdes, de ha a dolgozo rosszul lep a munkehelyen es ebböl baja lesz, azt nem tartom hibamnak akkor sem, ha munkahelyi balesetnek szamit, mint ahogy azt sem, ha munkaba menet vagy jövet törtenik valami.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #18217 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Ezert is irtam, hogy ez kemeny jogi eset! Teljesen mindegy mit gondolunk. (En abban ertettem egyet Peteratde-vel, hogy a hulyeseg hataran tul mar nem kell lojalisnak lenni)
Egyik kollegaval tortent, hogy egy uzleti uton a hotelban, furdokadban elvagodott, osszevissza torte magat. A ceg mondta, hogy nem munkahelyi baleset, hiaba uzleti uton tortent baleset. Az illeto nem fogadta el. Birosagon pereskedtek joideig, majd a munkaltato nyert. De ezen elvitatkoztak a jogaszok jopar napot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 napja #18223 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Igen mahlzeit, igaz.
Ugyanakkor hiaba szamit esetleg munkahelyi balesetnek egy munkaba menet, vagy jövet, vagy akar az üzleti uton törtent baleset, ilyen utan en bizony felmondanek. Mert jogilag lehet, igaza van, de emberileg: vigyazzon a közlekedesnel, vagy vigyazzon a fürdökadban....
Termeszetesen amire köteleznek, ki kellene fizetnem, de nem kellene ez a munkaerö tovabb. Ugyanakkor ha en hibaztam, vagy igazi munkahelyi baleset, az mas. Pl itt nem szabad a takaritonönek kivülröl ablakot mosni, pont a balesetek elkerülese miatt. Külön ceg csinalja.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 5 napja #18228 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

mahlzeit írta: Ezert is irtam, hogy ez kemeny jogi eset! Teljesen mindegy mit gondolunk. (En abban ertettem egyet Peteratde-vel, hogy a hulyeseg hataran tul mar nem kell lojalisnak lenni)Egyik kollegaval tortent, hogy egy uzleti uton a hotelban, furdokadban elvagodott, osszevissza torte magat. A ceg mondta, hogy nem munkahelyi baleset, hiaba uzleti uton tortent baleset. Az illeto nem fogadta el. Birosagon pereskedtek joideig, majd a munkaltato nyert. De ezen elvitatkoztak a jogaszok jopar napot.

Kedves Mahzeit! Pontosan azért mondtam hogy:

UI: lehet csökönyösen is! Akkor előbb utóbb megszivod, mert ez itt nem szocális állam! A munkaadó vissztértedkor el fog bocsájtani, csökkenő megrendelések miatt.... vagy kitalál valamit amiért Te mész...s ez nem nehéz!

Természetsen ha valóban munkahelyi baleset volt akkor a munkvállalónak igaza van. Ezt én sem kétlem! Kérdés, hogy megéri e neki hogy érvényesitse is az igazát jogilag! Ahogy Éva irta! (Ő munkaadó) Ha egy ilyen kolaga van a "falkában" akkor azt azonnal leépítik.
Nos, akkor most X, jó nagyot rúgott a canis mergába *, mert ugyan megkapott minden lét, s az összes járandóságot, de kereshet újabb munkát! Abban meg nem vagyok biztos, hogy a következő munkahelyén nem fogja e az információ követni.... Ez csak egy telefon a két cég között, még akkor is ha ez nem legális!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!