Munkahelyi baleset

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32978 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

mahlzeit írta: Azert ez nem olyan egyszeru. Ha munkahelyi baleset volt, akkor a ceg felelossegvallalasa a temaban a baleset korulmenyeitol fug. Elismertek e, nem, tenyleg munkahelyi baleset volt e stb.. Errol nem irt a kerdezo..

Ha a munkaviszonya megszünt, akkor nincs semmilyen céges felelősség!
Ha lenne, akkor ki sem tudták volna tenni!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32984 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Azert ez nem olyan egyszeru. Ha munkahelyi baleset volt, akkor a ceg felelossegvallalasa a temaban a baleset korulmenyeitol fug. Elismertek e, nem, tenyleg munkahelyi baleset volt e stb.. Errol nem irt a kerdezo..

Ha a munkaviszonya megszünt, akkor nincs semmilyen céges felelősség!
Ha lenne, akkor ki sem tudták volna tenni!!!

Honnan tudod, hogy jogosan szunt meg a jogviszonya? Kirakni barkit ki lehet aki nincs tisztaban a jogi lehetosegeivel es nem all mogotte senki. A munkahelyi balesetek eleg kemenyen le vannal szabalyozva. Mi szamit minek es mi utan kell a cegnek felelosseget vallalnia.
Mivel a kerdezo semmit nem irt errol, ezert egyelore senki nem tudja kinek mi jar es mi nem.
De ez az a szitu amikor kokemenyen jol jon egy jogi biztositas. (Hianyoltam is a megszokott kommentedet:) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja #32990 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

mahlzeit írta: Honnan tudod, hogy jogosan szunt meg a jogviszonya? )

Most meg Te találgatsz és elemzed azt amit nem lehet! A kérdező írta, hogy a munkaviszonya megszünt! Ez csak legálisan és jogszerűen szünhet meg! Kész! Nincs itt "ha" meg "honnan tudod". Ha megszünt a munkaviszonya akkor nincs céges felelésség! Erről van szó! S ha nincs (és nincs neki hidd el) jogi képviselete, akkor nem fog perelni. Ahol meg nincs per, ott nincs jogtalanság mert elfogadja azt amiben most van!

(Tudod, ha nincs hulla, akkor nincs gyilkosság! Ha a cégre nem
bizonyit senki rá jogtalanságot, akkor nincs is jogtalanság!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35673 Írta: gerri008
gerri008 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Üdvözlök mindenkit!
Munkahelyi balesetem volt nekem is, most engedtek ki a kórházból 2 hetet voltam bennt egy vaslap ráesett a lábamra elég kellemetlen a dolog. Munkaközvetítő( nevezzük zeitfirma) által kerültem a céghez ahol dolgoznom kellett első nap másfél óra után megtörtént a baleset. Én úgy érzem hogy valaki hibázott ( kolléga) ugyanis szerintem nem a megfelelő módon nyúltunk az adott anyaghoz. A kórházba megkérdeztek engem is hogyan történt az eset én elmondtam a dolgokat amiből nekem lejött hogy az anyag nem lett megtisztítva emelés előtt amit megkellett volna csinálni valamint rossz géppel lett emelve. A kérdésem az lenne hogy kihez lehet ilyenkor fordulni kártérítés ügyben? Nem szeretném ennyibe hagyni ezt a dolgot... 4 helyen varrták össze a lábam az eset után 3 műtétem volt... Esetleg van valami jogi képviselő aki sikerdíj ellenébe vállal ilyen ügyeket. Köszönöm előre is a hozzászólásokat! Szép napot mindenkinek!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35676 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Mindenképpen keress meg egy munkajoggal foglalkozó ügyvédet (Fachanwalt Arbeitsrecht). Fontos, hogy specializálódott szakember képviseljen és ne egy allrounder.
A munkahelyednek elvileg dokumentálnia kellett a baleset körülményeit, ilyenkor szoktak ún. Begutachtung-ot végezni.
Kívánok neked sok sikert!!!

Üdv. Mariann
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gerri008

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35679 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

gerri008 írta: Munkahelyi balesetem volt nekem is, most engedtek ki a kórházból 2 hetet voltam bennt egy vaslap ráesett a lábamra elég kellemetlen a dolog. Munkaközvetítő( nevezzük zeitfirma) által kerültem a céghez ahol dolgoznom kellett első nap másfél óra után megtörtént a baleset. Én úgy érzem hogy valaki hibázott ( kolléga) ugyanis szerintem nem a megfelelő módon nyúltunk az adott anyaghoz. A kórházba megkérdeztek engem is hogyan történt az eset én elmondtam a dolgokat amiből nekem lejött hogy az anyag nem lett megtisztítva emelés előtt amit megkellett volna csinálni valamint rossz géppel lett emelve. A kérdésem az lenne hogy kihez lehet ilyenkor fordulni kártérítés ügyben? Nem szeretném ennyibe hagyni ezt a dolgot... 4 helyen varrták össze a lábam az eset után 3 műtétem volt... Esetleg van valami jogi képviselő aki sikerdíj ellenébe vállal ilyen ügyeket. Köszönöm előre is a hozzászólásokat! Szép napot mindenkinek!!

Hát ez így nehéz ügy szerintem, mert nem egészen tiszta, hogy ki hibázott a leírásod szerint! Először is kinek kellett volna megtisztitania az anyagot? Neked, vagy másnak? Aztán miért álltál ott ahol álltál? Ott kellett állnod (utasításra) vagy rossz helyen álltál? Ki emelte a géppel a cuccot? Az aki rádobta a lábodra, vagy az aki megmozdította? Te mozgattad az anyagot a gépen, vagy más? Lehet nagyon bonyolult a helyzet. Az is kérdéses, hogy felvették e munkahelyi balesetnek , vagy munkavégzői kihágás volt e? Sok a kérdés, de a legföbb, hogy van e jogi biztosításod tehát képvisel e egy biztosító a munkaadóval szemben? Ha nincs ilyened, akkor az esélyed drasztikusan csökken. Ja, és a kártérítést azt szerintem felejtsd el! Örülj ha minden kórházi költséget vállalnak! Az is gond ám, hogy próbaidős voltál! Ilyenkor teljesen mások az előírások és egy munkaadónak soha nem érdeke, hogy üzemi baleset legyen, s hamar rádvarrják akkor is, ha nem hibáztál!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gerri008

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!