Munkahelyi baleset

Több
11 éve 10 hónapja #20369 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Kedves Tomi,

Sajnos nem tudok gyakorlati tanacsot ajanlani tehat - Evahoz csatlakozva - en is csak jobbulast szeretnek kivanni. Meg az jutott eszembe hogy mikor engem komoly baleset ert - nem Nemetorszagban, tehat lehet hogy itt mas a rendszer - nekem felajanlottak ingyen pszichologiai tanacsadast hogy fel tudjam dolgozni ami tortent. Ez lehet hogy most lenyegtelennek tunik mert arra koncentralsz, erthetoen, hogy a penzugyeid rendben legyenek illetve hogy fizikailag felepulj, de nekem hosszu tavon nagyon sokat segitett a tanacsadas. Ha az orvos eddig nem emlitette, esetleg erdemes lenne rakerdezni hogy a biztositasod fedezne-e pszichologust / tanacsadast; ha igen, akkor konnyen lehet hogy ez nemet nyelven lenne csak elerheto, de ez is hasznos lehet. (Az sem lehetetlen hogy talalnak valakit aki beszel magyarul.)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lichardttomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20372 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Kanga, igazad lehet - en is azt gyanitom, hogy Tominak is szüksege lehet akar pszichologus, es/vagy terapeuta segitsegere. Csonkolasos baleseteknel gyakran szükseges. Erre is gondoltam, amikor a rehabiliotaciot emlitettem, Egyebkent a terapiakat a biztositok egy hatarig fizetik, de Tominal nem a biztositoja, hanem a berufsgenossenschaft fogja allni a költsegeket, es az mindenkeppen kedvezöbb neki. En mindenkeppen javaslom a testi-lelki rehabilitaciot. Sajnos es csak München környeken tudok magyarul beszelö terapeutat, de valoszinüleg nem is dolgozik mar, eleg idös. De valoszinüleg több magyarul beszelö szakember is talalhato Nemetorszagban. En meg akar azt is el tudom kepzelni,hogy a Magyarorszagon törtenö rehabilitaciot is fizetik, ra kell kerdezni. Arra is, hogy a költsegeket mely hatarig fizetik, illetve hogyan törtenik az elszamolas. Mert a berufsgenossenschaft többet fizet, mint a sima kassa, de kevesebbet, mint a privat beteg.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20379 Írta: lichardttomi
lichardttomi válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Nagyon köszönöm,h mindenre kiterjedően gondoltok rám........Hmm az első elérzékenyülés a kórházban történt,amikor eszembe jutott h a családom mellett a helyem.Ha vmi éri az embert,akkor ott akar lenni,ahol biztonságban érzi magát.Kellemetlen volt a csonkot látni,de egyre könnyebb,fel tudom dolgozni,ha nem is egyszerű.Van hitem és ettől sokkal rosszabb is lehetett volna.Meg ha az ember lát egy tolószékbe kényszerült embert,akkor ez a saját probléma valahogy eltörpül a más nagyobb baja mellett.Ért már külföldön trauma,de mindenhonnan felálltam,ezzel is megbírkózom,mindig pozitívan nézem a dolgokat.......És nem utolsó sorban hálát adok az életnek,h ilyen nevelésben részesültem,mint amit kaptam(életcentrikus) :)))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32920 Írta: Agnes6228
Agnes6228 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, férjem Németországban dolgozik 1 hónapja, a munkahelyén baleset érte. Azt már kinyomoztuk hogy a kórházi ellátást, gyógyszereket stb. téríti a biztosító. A baleset után 1 héttel megszűnt a munkaviszonya, bejelentkezett a munkaügyi központba, ahol közölték, hogy nem jár neki az ellátás mert túl kevés a ledolgozott napja, a kérdés az hogy mivel még mindig kórházban van, kap a munkaviszony megszűnte után is térítést azaz táppénzt vagy sem? Sajnos erre nem találtam választ sehol.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #32922 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Agnes6228 írta: A baleset után 1 héttel megszűnt a munkaviszonya, bejelentkezett a munkaügyi központba, ahol közölték, hogy nem jár neki az ellátás mert túl kevés a ledolgozott napja, a kérdés az hogy mivel még mindig kórházban van, kap a munkaviszony megszűnte után is térítést azaz táppénzt vagy sem?


Semmilyen táppénzt nem fog kapni. A táppénzt hat hétig** a munkaadó fizeti, s csak utána lép be a betegbiztositó! Mivel a munkaviszonya megszünt a próbaidöben, igy semmi nem jár neki! Szerintem a további kezelésekröl és ellátásról azonnal konzultáljatok a biztositóval (a magyar?) mert lehet, hogy csak a sürgösségi ellétást kapta, s ezután már penzbe kerül.... sok.... sok pénzbe!

**Azonos betegségre, évente!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32975 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

DECOTEXT írta:

Agnes6228 írta: A baleset után 1 héttel megszűnt a munkaviszonya, bejelentkezett a munkaügyi központba, ahol közölték, hogy nem jár neki az ellátás mert túl kevés a ledolgozott napja, a kérdés az hogy mivel még mindig kórházban van, kap a munkaviszony megszűnte után is térítést azaz táppénzt vagy sem?


Semmilyen táppénzt nem fog kapni. A táppénzt hat hétig** a munkaadó fizeti, s csak utána lép be a betegbiztositó! Mivel a munkaviszonya megszünt a próbaidöben, igy semmi nem jár neki! Szerintem a további kezelésekröl és ellátásról azonnal konzultáljatok a biztositóval (a magyar?) mert lehet, hogy csak a sürgösségi ellétást kapta, s ezután már penzbe kerül.... sok.... sok pénzbe!

**Azonos betegségre, évente!

Azert ez nem olyan egyszeru. Ha munkahelyi baleset volt, akkor a ceg felelossegvallalasa a temaban a baleset korulmenyeitol fug. Elismertek e, nem, tenyleg munkahelyi baleset volt e stb.. Errol nem irt a kerdezo.
Na ilyenkor tenyleg jol johet egy jogi biztositas vagy a szakszervezet erdekvedelme.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!