Munkahelyi baleset

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20205 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

lichardttomi írta: haza szeretnék menni a családomhoz Magyarországra a felépülés idejére,nem tudom,ennek mennyi a reális esélye?

Szerintem van esély, de ajánlom, hogy csináld legálisan, engedéllyel mert ha otthon valami van, akkor ha "csak haza ugrottál", gond lehet. Elvileg mozgásképes vagy s amúgy sem vagy ágyhozkötve! Szerintem a biztositó és a munkaadó is belemegy, ha az esteleges utókezeléssel (pl.:kötözés) nincs gond!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lichardttomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20229 Írta: lichardttomi
lichardttomi válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

most jövök a háziorvosomtól,aki elengedett haza.......azt mondta,h aok-tól nem kell engedély,csak a cégemtől.nem tudom h a balesetemet vizsgálják majd?maradnom kellene?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20236 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Tomi, azert ha eppen orvoshoz kellene menned, es nem mesz, az ciki...
en legalabbis nem irom tovabb az olyannak a tappenzt, es jelentjük a kassanak. tehat a kezelöorvossal is beszeld meg mindenkeppen
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20238 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

lichardttomi írta: most jövök a háziorvosomtól,aki elengedett haza.......azt mondta,h aok-tól nem kell engedély,csak a cégemtől.nem tudom h a balesetemet vizsgálják majd?maradnom kellene?


Háááá....t, elvileg lehet, hogy kikérdeznének! Persze az is kérdés, hogy voltak e tanúk!
Egyszer nekem is volt egy kisebb balesetem munkahelyen, engem viszont nem zaklattak amíg táppénzen voltam. Utólag, amikor visszamentem dolgozni, akkor kellett elmondanom, hogy mi, hogy volt, de az esetemben azonnal tiszta volt kié a felelősség! Egy gépen a biztonsági rendszer nem működött rendesen. A cég volt a hibás mert lejárt a TÜV is a gépen, a melósok ezt nem tudták, így én sem! Ráadásul nem én okoztam a bajt hanem a kolegám... Nálam azért nem volt csonkulás, de jól bedagadt a karom. Na, hosszú! Én akkor azonban még ajándék kosarat is kaptam a cégtől, hogy "bocs..."!


UI: aztán amikor vissza mentem, 4 hét múlva felmondtak! ;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lichardttomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20244 Írta: lichardttomi
lichardttomi válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Az orvosom említette,h a hohbautól függ,h hazamehetek e.....ez sztem a berufsgenossenschaftot jelenti,akiknél ugye az építőipari munkások automatikusan biztosítva vannak.......vagy lehetséges h tévedek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20249 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Tomi en nem vagyok szakertö a munkahelyi balesetben, de amikor valaki jelentkezett nalunk azzal, higy munkahelyi balesete volt - mert elszakadt a gumikesztyü, es takaritonö, akkor a D-Arzthoz küldtük ( aztan nem lett munkahelyi baleset, csak merges volt a munkaadojara, egyebkent a kezen latszott, hogy nem akut esetröl van szo. De nalad egyertelmü a munkahelyi baleset. Azt hiszem a tappenzed is mas, mintha siman lennel tappenzbebn, es talan a berufsgenossenscgaft vallalja a költsegeket. Ha rehab-ra is lehetöseged van, nehogy elmulaszd. Mas a költsegviselö,mint a sima betegsegeknel, több a lehetöseg,kerdezd meg.
Mindenesetre mindenhonnan el kell keredzkedni, ahol kezelnek. Ha otthon kell valami kezeles, akkor azt biztosan meg lehet csinalni.
jobbulast:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!