Munkahelyi baleset

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 6 napja #18234 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

En mar eszrevettem, hogy egesz Nemetorszag nagyon kicsi, ha informaciorol van szo....es tenyleg eleg egy telefon. Nem lehet rosszat mondani es irni a munkavallalorol, mert beperel, de van viragnyelv. Es talan az is eleg, ha az ember nem mond semmit...akkor talan nem perelhet be, de ugye ha jot nem mondok, az is jelent valamit....
Föleg ha a környeken talal az ember ujabb munkat, akkor biztosan elkiseri az info.
Mas: en masfel honapja elköltöztem masik lakasba. Azota meg egyik kolleganömmel sem beszeltem erröl, csak most szerdan egy közös vacsoran. De mar tudtak! Ennyit az info aramlasarol.
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18246 Írta: peary
peary válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Kedves hozzászólók!

Nagyon kedves volt tőletek,hogy foglalkoztatok az ügyemmel!:)
Igy távol az otthonomtól,jó érzéssel tölt el,hogy a magyarokba is van lojalitás!:)
A baleset a munkahelyemen történt,én egy szobalány vagyok,és a 100 szobás hotelba 4-en dolgozunk,és sajnos az én hibám volt,mert siettem és igy leestem a lépcsőről,erről valóban nem a főnőköm tehet,viszont én az gondoltam,ha valami jár az jár,mert az biztos,hogy nem dirrekt estem le a lépcsőről!Sajnos bele kellett mennem az 50%-ba,de keresek másik munkahelyet!
Mégegyszer nagyon köszönöm,én csak ezért regisztráltam erre az oldalra,de ezekután,már biztos,hogy napi szinten látogatom!
MInden jót kívánok!
Peary!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Eva10

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 napja #18269 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

peary írta: A baleset a munkahelyemen történt,én egy szobalány vagyok,és a 100 szobás hotelba 4-en dolgozunk,és sajnos az én hibám volt, mert siettem és igy leestem a lépcsőről, erről valóban nem a főnőköm tehet, viszont én az gondoltam, ha valami jár az jár, mert az biztos, hogy nem dirrekt estem le a lépcsőről! Sajnos bele kellett mennem az 50%-ba, de keresek másik munkahelyet!

Kedves Peary! Én nem tenném mert ebben ismét egy ellentmondás van! Vagy belemész az 50%-ba , mert lojális vagy, vagy nem > követeled (s megkapod ebben az esetben) az igazadat és akkor keresel új mukahelyet, mert valószínű, hogy ezek után a munkadód nem lesz a haverod! Ezt viszont így nem értem! Ha mindenképpen el akarsz onnan menni akkor követelj ki belőlük mindent!!!!

Nos, az ilyen esetkere jó mindig, a jogi biztositás! Én mindenkinek ajánlom,
hogy amilyen gyorsan csak lehet kössön megn egyetn valamelyik biztositónál!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20090 Írta: lichardttomi
lichardttomi válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

sziasztok,egy betonfúró-vágó cégnél dolgozom,és pénteken egy stuttgarti építkezésen dolgoztunk,amikor a falon lévő vágógépük 2,3m hosszú,20cm széles vezető sine levételkor elszabadult,és levágta a jobb kezem mutatóujjának utolsó percét,tehát az ujjam rövidebb lett 3-4 cm-rel........korházba vitt a kollegám,ahol nagyon jó ellátást kaptam.Táppénzre vettek,holnap viszem be a papírjaimat az aok-hoz.Főnököm megkérdezte,h akarok e még felépülés után ott dolgozni,temészetesen igent mondtam.Rendelkezem mini-jobbal egy elit sváb étteremben,ahová bementem,mutattam a főnökömnek h mi történt,közölte h a felépülés után számít rám, meg van elégedve,ami örömmel töltött el.Még nem volt ilyen esetben részem,így kérlek titeket,segítsetek,h mi fog következni ez után..........Mi lesz aok-nál,stb stb......Köszönöm........

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #20108 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

lichardttomi írta: sziasztok,egy betonfúró-vágó cégnél dolgozom,és pénteken egy stuttgarti építkezésen dolgoztunk,amikor a falon lévő vágógépük 2,3m hosszú,20cm széles vezető sine levételkor elszabadult,és levágta a jobb kezem mutatóujjának utolsó percét,tehát az ujjam rövidebb lett 3-4 cm-rel........korházba vitt a kollegám,ahol nagyon jó ellátást kaptam.Táppénzre vettek,holnap viszem be a papírjaimat az aok-hoz.Főnököm megkérdezte,h akarok e még felépülés után ott dolgozni,temészetesen igent mondtam.Rendelkezem mini-jobbal egy elit sváb étteremben,ahová bementem,mutattam a főnökömnek h mi történt,közölte h a felépülés után számít rám, meg van elégedve,ami örömmel töltött el.Még nem volt ilyen esetben részem,így kérlek titeket,segítsetek,h mi fog következni ez után..........Mi lesz aok-nál,stb stb......Köszönöm........


Tudtommal a kórház nem vesz táppénzre, hanem a körzeti orvosod! (Ebben azonban nem vagyok biztos, csak hallottam ilyet!) Szerintem ez munkahelyi baleset, tisztázni fogják, hogy kinek a hibája! Ha betartottál minden előírást és munkavédelmi utasitást (pl. védőkesztyű, stb) akkor a munkaadó a mumus és 100% jár az egész betegséged idejére! Ha Te voltál figyelmetlen, vagy valamit nem tartottál be, akkor gány van, de szerintem akkor is kell, hogy kapj táppénzt! Pontos jogi választ csak az AOK tud ajd adni ha beszéltek a munkaadóddal! Szerintem a minijob után nem fogsz egy fillér táppénzt sem kapni, ha meg a fő munkaadód (a betonfúrók) nem tudtak a minijobról, meg is monyoznak, mert valószínű "nagyon fáradtan mentél dolgozni, mivel engedély nélkül pincérkedtél"!

Majd informálj bennünket a részletekről! Legális
volt a minijob? Tudott erről a munkaadód?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lichardttomi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20197 Írta: lichardttomi
lichardttomi válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

először is köszönöm a válaszod......Legális volt a minijob,szerződésem van az étteremmel is,és az egyik tulajdonos-főnökömnek már említettem a minijobom.a baleset péntek délben történt,én pedig péntek,szombat és vasárnap esténként járok az étterembe dolgozni.................az ambulancián kaptam egy papírt,amit aok-nál leadtam,lefénymásolták a leletemet,3 perc alatt végeztem.....ma voltam az ambulancián,ahol mondták,h nem kell többet odamennem,átirányítottak a lakóhelyem egyik ortopéd-háziorvosához.....a betonfúrós főnököm egyébként kérdezte,h felépülés után vissza akarok e menni dolgozni,a válaszom természetesen igen volt.....ha kirúgnak a táppénz alatt-amit nem hinnék-akkor keresnem kell ügyvédet......haza szeretnék menni a családomhoz Magyarországra a felépülés idejére,nem tudom,ennek mennyi a reális esélye????????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!