Jogi biztosítás

Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29735 Írta: mikulino
mikulino válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Utánnaolvastam a jogi biztosításnak.Én ugy értelmeztem, hogy akkor ezt csak Németországban lehet megkötni? Arra alapozva, hogy magyarban a leírtak szerint van ahol korlátozott,. és nem terjed ki nagykörűen a védettség.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29739 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

mikulino írta: Utánnaolvastam a jogi biztosításnak.Én ugy értelmeztem, hogy akkor ezt csak Németországban lehet megkötni? Arra alapozva, hogy magyarban a leírtak szerint van ahol korlátozott,. és nem terjed ki nagykörűen a védettség.


Én csak azt mondtam amiit biztosan tudok! Lehet hogy közben van már hasonló Mo.-on is ami bővebb de ez a turista autós dolog már jó pár éve van!! Az itt megkötött jogi biztositás viszont érvényes külföldre is. Mi bepereltük a magyar E-Ont-t is és megnyertük. Többszörösen próbáltak olyanért kaszirozni amit nem fogyasztottunk, stb. Ez úgy ment hogy a német Allianz (itt) jelölt ki egy magyar ügyvédet akihez fordulnunk kellett. Több olyan magyar ügyvéd van Moö.-on akik külföldi (német) biztosítókat is képviselnek! (Ezt csak a BRD-magyar köztes kapocsolatokra tudom biztosan mondani) Már EU országgal nem tudom hogyan áll a helyzet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29740 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

DECOTEXT írta:

mikulino írta: Utánnaolvastam a jogi biztosításnak.Én ugy értelmeztem, hogy akkor ezt csak Németországban lehet megkötni? Arra alapozva, hogy magyarban a leírtak szerint van ahol korlátozott,. és nem terjed ki nagykörűen a védettség.


Én csak azt mondtam amiit biztosan tudok! Lehet hogy közben van már hasonló Mo.-on is ami bővebb de ez a turista autós dolog már jó pár éve van!! Az itt megkötött jogi biztositás viszont érvényes külföldre is. Mi bepereltük a magyar E-Ont-t is és megnyertük. Többszörösen próbáltak olyanért kaszirozni amit nem fogyasztottunk, stb. Ez úgy ment hogy a német Allianz (itt) jelölt ki egy magyar ügyvédet akihez fordulnunk kellett. Több olyan magyar ügyvéd van Moö.-on akik külföldi (német) biztosítókat is képviselnek! (Ezt csak a BRD-magyar köztes kapocsolatokra tudom biztosan mondani) Már EU országgal nem tudom hogyan áll a helyzet!

A jogbiztositas koret ne altalanositsuk ki igy ennyire. Azert mert ahany ajanlat annyifele feltetel.Ki kell talalni, hogy mire kell es arra kell ajanlatot kerni. En kertem ajanlatokat alkusztol, ember legyen a talpan aki ossze tud hasonlitani akarcsak 1 biztosito 2 ajanlatat. Arfuggo egy ilyen biztositas es modularis. Ergo nem biztos, hogy csak az öröksegjogi terulet fog hianyozni..

Nekem a kerdes ezekkel a biztositasokkal tovabbra is az, hogy mi tortenik ha valoban vmi komolyabb jogsegely kell es nem a "piszlicsare"(bocs) pereljuk be a szolgaltatonkat az ugy. Ilyenkor milyen ugyvedet biztositanak? Merthat nem mindegy. MAgyar hasonlo jogbiztositassal kapcsolatban hallottam 1-2 dolgot, ahol nem epp a dorzsolt ugyvedet kapta az illeto, hanem vmi kezdot az egyetemrol. Egy ilyenert meg felesleges fizetni evi 180EUR-t, mert ha igazan gond van, akkor ez kidobott penz lehet. A masik legfontosabb, hogy jogi ugyekben altalaban az embernek nem ugyvedre van szuksege, hanem jogtanacsra. Ez a mit tehetek meg, mit kerhetek es mihez tartsam magam. Ez meg jogtanacsadas.
Berlemenyes ugyekre meg van berlo szovetseg, ahol evi par 10 EUR-ert adnak tanacsot, hogy jarj el pl. a berbeadoval, szomszeddal etc.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja #29745 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

mahlzeit írta: Ilyenkor milyen ugyvedet biztositanak? Merthat nem mindegy..

Itt helyben (BRD) nem biztosit ügyvédet a jogvédelem! Itt Te mész be (esetemben Allianz) és kéred az esethez a támogatást. (vagy igen vagy nem. Eddig még soha nem volt nem!!) Nálam van egy önrész, amit pl. az első ügyvédi tanácsadásnál én fizetek, s csak ezután lép be a biztositó! Az ügyvédet magam keresem! Esteünkben azért jelölt ki a biztosító ügyvédet, mert Mo.-on lett volna a per és a biztositónak különböző területekere van "saját" ügyvéde akikkel külföldön dolgoztatnak! "Különben a "haveromat is jól megfizethetnék...." (Nálunk nem került sor perre, mert az E-on belátta időben, hogy elbukták volna a bizonyitékok miatt! Mi tehát csak fenyegettünk perrel, de ez is győzelem, ha nem is a bíróságon dőlt el!)

Néhányszor már volt alkalmunk ezt a biztosítást használni s eddig mindig mi nyertük meg. (1x munkaügy a nejemnél, 1x egy karambol ahol belémjöttek, 1x egy bérleménynél. stb) Egyszer nem jelöltek ki ügyvédet. Ezt mindig magunk kerestük! Ez a biztosító már annyit hozott nekünk az elmúlt 20 évebn hogy még nagyon sokáig igyen lesz, mert olyan sok pluszt hozott eddig! Ezért mindenkinek ajánlom. Persze ne, hogy azt hidd hogy mi állandóan pereskedünk! Egyáltalán nem, csak nem hagyjuk magunkat sem átverni, sem kihasználni. Egyszer (jó régen) úgy is szívtam egy "leendő" munkahely miatt, de ott is én voltam a hibás!(Erre nem tudtam volna használni...) Ma ilyen már nem történhet meg!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hónapja #29754 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Sziasztok,

Éppen aktuális a téma mert kb. 3 hete Bécsben a szomszédomat a rendőr "intézte" mivel rossz helyen parkolt. Mivel nem értették egymást a rendőr azt ismételgette hogy DAS-DAS-DAS .
Na nem a nyelvet próbálta hanem a DAS az egy jogi biztosító .Európa szerte ismert piacvezető.
www.das.hu/
A lényeg hogy egész európát lefedő szolgáltatása van ( kivéve 1-2 helyet Ukrajna, stb.) .Ha neked gondod van a helyi joggal és igazad van akkor helyi jogi segítséget nyújt. Ez egy multinacionális cég és Magyarországon is van képviselete és értékesítő hálózata.
Természetesen ha nincs igazad és nem védhető amit te akarsz akkor azt is megmondják .
Mivel a szerződés szerint ők állják a jogi képviselet költségeit a biztosítási összeg erejéig ügyenként így érdekeltek abban hogy nyertesen gyere ki az ügyből .Ha "vesztesre" képviselnek akkor az nekik kár mert többlet költség .
Szóval nem hiszem hogy az egyetemről szalajtanak valakit hogy képviseljen és nem ért hozzá.
A lényeg hogy külföldről is hívható nonstop forródrótjuk van és akár azt is megmondják egy éppen közúti balesetet szenvedő-okozó biztosítottnak hogy mit mondjon vagy ne.
Nekem 4. éve van ilyen családi jogvédelem biztosításom és jobbára tanácsadás miatt hívom őket. Aki volt ügyvédnél az tudja hogy óránként 5-10 ezer HUF .Na ez ingyenes és visszahívnak .
A lényeg hogy az alap biztosítás 10 jogi alapterületen szolgáltat :
www.das.hu/csaladi_jogvedelem
Éves szinten ~ 40000 HUF az alap nem akarok totál hülyeséget mondani, mert nincs előttem a kötvényem, de kb. 2 millió a biztosítási összege azaz ügyenként eddig az összegig képviselnek .
Több pénzért ez is nagyobb persze.
Szóval aki külfölre megy annak érdemes ezt is megkötni nem csak a baleset biztosítást .

Remélem tudtam segíteni . Budapesten van a központ, de mivel országos lefedettségű, bárhol megkötheted. Felhívja a delikvens a központi számukat és jobb híján valaki kimegy hozzá megkötni vagy bemegy a központba ha pesti .

Üdv.

papisa

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hónapja - 11 éve 1 hónapja #29760 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

papisa írta: Na nem a nyelvet próbálta hanem a DAS az egy jogi biztosító .Európa szerte ismert piacvezető.


Csak óvatosan! Ezt olvastam az oldalukon:
"Minden biztosítási esemény alkalmával a D.A.S. a biztosított helyett megtéríti a
felmerülő kiadásokat a kötvényben feltüntetett biztosítási összeg erejéig".

Ez azert más lehet ám!
Ennél elöre megszabod az összeget amiért ök felelöséget vállalnak!
Na, ezt elöre honnan tudod? Mi van ha a per évekig megy? A nejemnél
a munkaügyben 3 évig ment.....mire elbukta a volt munkaadó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!