Jogi biztosítás

Több
11 éve 3 hete #30009 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

mahlzeit írta: Gergoo, latom megvan az uj szavazas tema:) Olyan nincs, hogy egyelore jegelem a temat?:)

Te vagy a második ma aki hiányolja! :chuckle: Direkt nem raktam bele. Ha lehet kerülöm az ilyen opciókat, hogy még nem tudom, bizonytalan vagyok, gondolkodom még rajta, stb. Bármilyen közvéleménykutatásnál ilyesmit olvasok én rosszul vagyok. :laugh: Itt az oldalon egyszerűen nem részesei a kérdésre adott válaszok 100%-nak mert gyakorlatilag az nem válasz. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #30010 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Gergoo írta:

mahlzeit írta: Mert ha nem beszeli a nyelvet, nem ismeri az eljarast es egyebkent vallalkozik, akkor legalabb legyen vedve a hatsoja.
En egyaltalan nem ellenzem, azt szamolgatom, hogy megeri e es milyen egyeb biztositasokat kell, ajanlott kotni.
Ha mar tolem idezgetsz, akkor tovabb is olvashattad volna az elso oldalt, ahol ki lett targyalva, hogy ezek a biztositasok csak az elore velhetoen nyert ugyekre teritenek! Ergo ok semmit nem rizikoznak, illetve elhanyagolhatoan keveset.
Nyilvan ha vallalkozok es epp nem akarnak kifizetni, akkor k. kell egy ilyen, mert az embernek azonnal, gyorsan kell egy ugyved aki ismeri az eljarast.
De egy munkavallalonal Nemetorszagban, ahol azert kemenyebben vedett a munkavallalo,

Szerintem nem csak a vállalkozóknak ajánlotta DCT ám! Olvastunk itt már millió sztorit, sokszor alkalmazottakét is akiket szerződés ellenére (szerintük) nem fizettek ki a megállapodás szerint, meg átverték, stb. Nyilván a hülyeség ellen nem véd. ha jogi ügyekbe kezdesz indul a papírok áttekintése. Ha nincs szerződés pl. akkor szerintem jön a "látod, hogy hülye voltál, most mihez szeretnél kezdeni?" verzió. Nyilván van egy minimális összeg ami alatt még jogi biztosítással sincs értelme belekezdeni ügyekbe. Ez azért néhány ezer euró szerintem, szóval amiket én itt többnyire olvastam, azok felejtősek! Csak 1-2 példa:
Néhány havi kindergeld különbözetért akart valaki bíróságra menni :woohoo: 1-2 heti feketemunka után járó pénz miatt akartak bíróságra menni, :woohoo: stb.
Ám ha több hónapi bérről van esetleg szó, az ember el lehetetlenedett és hazautazott, simán képviseli itt az ügyvéd a bíróságon ha papíron van minden. Ha ez nincs fizetheti (fizethetné) még az ügyvédet is. A nyelvtudás hiányát szintén pótolhatja egy bizonyos szinten!
De már megint mi kerekedett ebből, belegondoltam: miről is beszélünk havi 20-30 eurós tételről??? :woohoo: Érdemes-e? Ekkor meg akkor? :woohoo: Menjetek már!!! :P

Altalaban ezeknek a ki nem fizetett alkalmazottakrol nem nagyon derult ki, hogy valoban alkalmazottakrol volt e szo vagy volt e szerzodes. Legalabbis eleg hamar eltunnek a delikvensek:)
Es igen 20EUR tetelekrol beszelunk:) Csakhogy emelett van meg 5 masik ilyen, jo lesz az vmire biztositas. Eves szinten el tudsz verni par szaz ajrot, ugy hogy utana piti tetelekre ugyse hasznalod, mert tobb az idegesseg vele. Igazan nagy dologra meg sok embernel eletszerutlen.
A nemeteknel azert egy dolgot megtanultam, a penzemert erteket akarok kapni:) Ezeket a biztositokat meg nem lehet levakarni ha egyszer radmelegitettek valamit. Merthat eves dij, meghatarozott idoben tortenhet csak a lemondas, ugyis elfelejted es jon a kovetkezo ev.
(MOst is van kb. 5 utasbiztositasom, mert egyik erre a hitelkartyara, a masik arra, de ezek sz.rok, akkor kell egy normalis, mert EU-n kivul utaztam. Akkor annak eves dijja. MAjd kiderul, hogy jo de az nem fedezi sibiztositast, arra megint kulon etc.. Akkor legyen felelossegbiztositasod, de a sielesnel legyen a palyara egy kulon felelossegbiztositas, mert az elso nem jo. Legyen az autodra, annak van cascoja, aminek lehet szinten jogi kiegeszito biztositasa, legyen egy kiegeszites ami ha lerobbansz akkor trailer hoz ingyen, de ezek csak a lakohelyedtol 30km tavolsagon tul mukodnek, kell egy masik kiegeszito, ami azon belu, de akkor ad az auto markaszervize is etc..)
Ha egyszer elkezdesz ezekkel a biztositasokkal foglalkozni, akkor egy dolgot nem szabad, elengedni ezeket az 5-10EUR/ho teteleket, hogy az semmi. Mert utana fizetsz mint a katonatiszt evekig. A biztositosok meg ebbol jarnak jutalom k...azni a Gellertbe.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #30011 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Hát lehet itt összecsapni! Pro és kontra. Nekem az a felállásom, hogy semmiképpen ne kelljen a jogi biztositásomat használni és legyen kidobva a lóvé évente, de engem nagyon megnyugtat, hogy a hivatalok, cégek vagy bárki ellen érvelhetek az igazamért, mert tudom, hogy a hátam mögött ott áll az Allianz. (Itt a lényege az hogy valamiben igazam van és valakik vagy cég ellenem akar valamit tenni vagy nem teljesit valamit amit vállalt!) Most megnéztem a pontos költségeket. Mi 250 euron fizetünk évente és 150 euron az önrész. Ezt az összeget tehát mi álljuk, s csak e felett a biztsitó! Ebböl is látszik hogy ez nem piti dolgokra van. (Pl.: a közértben rohadt paradicsomot adtak el neked...) Ez napi 0,6849 €. Nekünk enyiért megéri! Pár éve volt egy munkaügyi konfliktusa a nejemnek, s ez a biztositás annyit hozott akkor (cég bukott), hogy még jó 15-20 évig gyakorlatilag ingyen van ez a biztositás. (Önrész nélkül 437 euró lenne/ év ami 1,2 €/nap. Még ez sem lenne sok! Kevesebb mint 1 liter benzin ára!!) Szerintem aki ilyet nem köt meg (s ez még csak nem is az olcsóbb fajta) az felelötlen és rossz helyen takarékoskodik!
Hozzá kell tennem, hogy az Allianz soha nem kekeckedett, s eddig minden elfogadtott amivel mentünk!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #30030 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Itt igazából ha belegondoltok az érdekérvényesítő képességről van szó . Nem mindegy hogy jogod van valamihez vagy tudod is azt a jogodat érvényesíteni .
Egyetértek Decotext-el . Én is nyugodtabb vagyok egy ilyen védelemmel és annak örülök ha csak kidobott pénz és nincs rá szükség . Amikor szükségem volt rá akkor meg jól jött.

Üdv.
papisa
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33886 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

GCsaba írta: Szia! Németül hogy mondják ezt, és kb. mibe kerül?


"Rechtschutzversicherung". Gyakorlatilag minden biztosítónál lehet kötni! Az árát nem tudom megmondani mert biztostótól függ. Nem az olcsó a jobb, mert a biztosítók is keresik a kibúvót a fizetés alól! Mielőtt lépsz először jelezni kell a biztosítónál, s előbb rá kell, hogy bólintsanak ha igénybeveszed. Kötés előtti dolgokra nem vehető igénybe! (Visszamenőleg) Nekünk az Allianznál van. Kicsit drágább, de eddig még soha nem utasítottak el semmit. (Igaz nem rohangálunk minden xarral hozzájuk! A magyar Eon-t is bepereltem (innen No.-ból, s megnyertem) amikor indokolatlanul számláztak az otthoni kérónknál! Az éves dijat (amit havonként is lehet fizetni) csökkentheted ha "önrésszel" kötöd meg a biztosítást! Nálam 150 euró. Ez azt jelenti, hogy eddig az összegig mindent én fizetek, s csak az e felettinél lép be a biztosító! (Mint a Teilcasconál).

Figyelem: néhény dologra nem használható! Családjog (válás, tartásdij, stb.) és öröklésjogra. Ezekben az esetekben saját zsebre megy minden! A legjobb ha pontosan elolvassuk a szerződést, mielőtt aláírjuk! Az apróbetűset is!! Az tény hogy munkajoghoz, közlekedésjoghoz és hasonló dolgokra a legszuperebb! Nekünk a 24 éves ittlétünk alatt sok ezer eurót hozott s takartott meg! Még ha csak néhány hónapra vagy évre is jön ki valaki, megéri megkötni!

Sokkal hatékonyabban lehet a munkaadónál érvelni, ha felhozod, hogy van ilyened (is)!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33943 Írta: GCsaba
GCsaba válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Köszönöm a segítséget! A múltkor megnéztem azt az "ügynököt" akinek a linkjét átküldted, a legolcsóbb is 250 Euro volt. Mivel nagyjából ennyi a kockázatom, nem éri meg, de azért ez nagyon hasznos információ. Még egyszer köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!