Jogi biztosítás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33951 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

GCsaba írta: Köszönöm a segítséget! A múltkor megnéztem azt az "ügynököt" akinek a linkjét átküldted, a legolcsóbb is 250 Euro volt. Mivel nagyjából ennyi a kockázatom, nem éri meg, de azért ez nagyon hasznos információ. Még egyszer köszönöm!


Igen, ez azonban éves dij! Van sok olcsóbb is, nézz körül a biztosítóknál! Igaz azt nem nagyon értem, hogy mire írtad a 250 eurós "rizikót". Ez a jogképviseleti biztosítást nem egy kalkulálható rizikóra szokták kötni, hanem pontosan egy előre nem kalkulálható, általános dolgokra**. S ami nagyon fontos előre megkötni! 250 eurós kockázat az semmi! Ezért valóban nem érdemes, de nem is erre van ez! (Egyébként nem árt egy felelősség biztositás sem. Ezzel gyakorlatilag "teljes védelmed" van, s ha Te okozol valakinek kárt, ez fedezi.)

** Pl. Karambolozol, de a másik fél tagadja, hogy ő a hibás, vagy a szomszéd gyerek kárt okoz neked, de tagadja > pereled a szülőt, X.Y.-tól kaptál egy pofont, s Te pereled fájdalomdijért, vagy a munkaadód felmondott indokolatlanul, esetleg nem fizet, vagy a karambolos kocsidat a szakműhely túl drágán javitotta s ezt nem akarod fizetni, stb..... (1000 dologra jó, de nem előre kalkulálható rizikóra!) Lerhet, hogy nem vagy tisztában a lényegével? Ez arra van, hogy ha peres/problémás dolgaid vannak, s ügyvéd kell, akkor az ügyvédi és peres költségeket fedezi. Azoknak különösen előnyös, akiknek kevés a pénze s kis jövedelmű!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33959 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Ezt nagyon okos dolognak tartom, és biztos vagyok benne hogy a kiköltözés után záros határidővel biztosan kötni is fogok. Hiszen ez is egy védelem, amire az embernek szüksége van, mert egy idegen helyen talán kicsit nyugodtabbnak érezheti magát. Kár hogy itthon nincs ilyen. Vagy legalábbis én nem találtam :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38366 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

mahlzeit írta: Errol a jogi biztositasrol mar sokat beszeltunk es eleg megteveszto. Alap jogi biztositasok kizarjak a munkaugyet es a lakberjogot altalaban. Ezek megkotesehez pluszt kell fizetni, igy egy ilyen mindenes jogi biztositas 800-1000EUR per evrol indul es par szaz EUR onresszel. Mikozben pl. a kozlekedesi jog 50EUR koruli osszegert hozzacsaphato a normal PKW biztositashoz, de akar az ADACs biztositashoz ha az van. Lakberjogra a legolcsobb meg mindig a berloszovetseg ez evi 100EUR alatti osszeg. Munkajog meg egy normal nem-vallalkozo munkavallalonal meggondolando. Egy ugyved 250-300EUR oradijjal dolgozik. Alap munkaszerzodest elolvassa es tanacsol vmit ez benne van 1 oraban. HA kepviselni kell az ugyet, na az mar huzos. De ez megint "ar-ertek" aranyos dolog. Nagyobb osszegnel az ugyved a "kiharcolt" osszegbol kifizeti magat. Altalaban ugy, hogy ugyfel koveteles + az o reszet veri ki a cegbol. (lattam, hogy igy mukodik, nagy cegnel) Kisebb osszegnel, meg lehet amugy se eri meg se az ugyved, se a jogi biztositas. Evi 1000EUR-s jogi biztositasnal 5even belul meg megerheti, 5+ evvel onresszel, mar nem biztos.
Vallalkozokent biztos kel vmi jogi biztositas, de alkalmazottkent en tovabbra sem vagyok meggyozve ennek automatikus szuksegessegerol. Ki kell szamolni a "rizikot"..


Kedves Mahlzeit!
Akkor egy-két pontos adat. Megnéztem, de először is itt egy teszt az összehasonlításokhoz: LINK A felül levő (mina a 4) kategóriát pipáljuk ki kivéve a "Vermietung"-ot, mert gondolom nem adunk semmit bérbe. Alul születési dátum, majd NEM /JA /NEIN. Ekkor kattintsunk a "Vergleich anzeigen"-re. (Ez itt most egy családi biztositás mint munkavállaló) Én beírtam egy 150 eurós önrészt, s azonnal kaptam, egy listát egy havi 14,98 dijtól, ami érvényes > Privat / Beruf / Verkehr / Wohnen kategóriákban! Hát ha ez valakinek nem éri meg akkor azt csak sajnáli tudom, ez ugyanis csak napi 50 cent (0,5 €) Ha most azt nézem, hogy sokan 1 doboz cigit elszívnak naponta ami 3-4 euró minimum, vagy egy napi sör elmegy, akkor nem értem az aggályokat! Igaz én 1956-os születésű vagyok így a tarifa olcsóbb nekünk, mint a fiatal "szárnyalóknak".... :chuckle:

Amit megnéztem: A mi jogi biztositásunk most 256 euro/év az Allianznál, 150 euró önrésszel. Ez nem tartozik az olcsóbbak közé, de ez is csak havi 22 euron! Amiért én mégis ezt ajánlom az azért van, mert ez a biztosító még egyszer nem kekeckedett velünk a fizetés miatt. 1992-óta vagyunk nálunk, s már sok ezer DM-et, s eurót hoztak, s bőven "megkeresték" nekünk az évi dijakat! Persze lehet vacillálni, hogy drága, meg az önrész, ha kell, stb. Igen, ha nincs rá szükségünk, akkor kidobott pénz, de elmondok egy velünk történt példát, s azonnal érthető lesz minden.

Volt egy szuper, vadi új tűzpiros audi 80-as autónk a 90-es években. Piros lámpánál álltam, mint 3. autó, már pár perce, s hátulról egy lengyel furgon belémdörrent (télen). Azt mondta "megcsúszutt, bocs....." Nyakig biztositva volt (mázlimra!) mert a cége itt dolgozott már akkor is Németországban. Rendőr, jelentés, papirok, minden rendben. Ő vétkezett, nem is tagadta, s bizositója fizetett is! (Illetve!!!) Irtak nekem egy szép levelet, hogy ők bőkezüen és azonnal felkerekitették a kártáritésemet 850 DM-ről 1000 DM-re és ezt már utalták is a számlámra . (Igy is volt csak! CSAK! A javitás egyedül 2700 DM volt szakszervizben, plusz egy bérkocsi is járt, mert munkába kellett járnom jó három hétig. Természetesen azonnal válaszoltunk, hogy "valami hiba csúszott a számitásukba" s sziveskedjenek a dolgot rendezni. A levél végére nagyon udvariasan beirtam hogy:
"Ha mégis azon a véleményen vannak, hogy ez az elszámolás így korrekt,
akkor mi felvesszük az ügyvédünkkel a kapcsolatot és a jogi biztositásunk
terhére birósághoz fogunk fordulni!"

Láss csodát! Öt (5) napon belül elnézést kértek, hogy a "rendszer hibája miatt.... bla, bla, bla...."
Azonnal mindent rendeztek!! Látták, hogy nem lesz könnyű átverni. A baleseten több mint 2000 DM-et kerestem.
(Nyertünk azon, hogy összetörték a kocsimat!)

Megjegyzés: nagyon sokszor elég a jogvédelem megemlítése, mert ekkor tudják, hogy nem fogy el a "szufla" s akár az Europa Parlamentig is tudunk pereskedni! Egyre azonban ügyeljünk! Ha valamiben ludasok vagyunk, s mi vagyunk az okozók, akkor ez nem ad védelmet. Ha viszont csak a valós
jogainkat akarjuk érvényesittetni akkor mindenkinek ajánlom, hogy egy ilyen biztositás legyen az első amit itt Németországban megköt! S higyjétek el, nem kidobott pénz! Az esetleges önrész meg nem érv, hiszen ha valami gixer van, akkor sokkal többet bukhatunk a dolgon. Pl. nem fizető munkaadó
vagy jogtalan lakbérkövetelés, balesetnél vitás okozás kérdése, stb. S a lényeg: mindenkivel történhet valami, s utólag már késő.Visszamenőleg nem lehet az adott bajra biztositást kötni!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kekkati

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja #38367 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

samchee írta: Ezt nagyon okos dolognak tartom, és biztos vagyok benne hogy a kiköltözés után záros határidővel biztosan kötni is fogok. Hiszen ez is egy védelem, amire az embernek szüksége van, mert egy idegen helyen talán kicsit nyugodtabbnak érezheti magát. Kár hogy itthon nincs ilyen. Vagy legalábbis én nem találtam :(


Van Mo.-on is, csak egy kicsit más LINK 1 LINK 2 a felépítése, s hát messze nem ennyire kiterjedt dolgokra érvényes. A gond az otthoni (magyar) hasonlókkal, hogy rendszerint van már előre fixált a biztosítási ősszeg. Nos, ez nagyon nehéz, mert perek vagy vitás dolgok akár hosszú évekeig is elhúzodhatnak és senki nem tudhatja mikorra és mennyi lesz a vége! Szóval ez otthon egy kicsit kezdetlegesebb. Nagyon jó viszont a turistáknak a időszakosan is megköthető külföldi jogvédelem, ami a hotelekhez, közlekedéshez, bérkocsihoz, stb. nagyon praktikus! (Megfigyeltem azonban, hogy ma Mo.-on nagyon kevesen kötnek ilyenet, egyrész mert nem is hallottak róla, hogy van másrészt mindig a rossz oldalon próbálnak meg takarékoskodni és drágállják, pedig ha baj van ennek sokszorosát kell majd kiperkálniuk!!
(Én pl. innen No.-ból bepereltem a magyar Eont (gáz) s meg is nyertem. Az a német Allinaznak van több olyan magyar ügyvédje akivel szerződésben vannak, s neki passzolták át az ügyet. Az Eon jogtalan 64 ezer forintos követelésükből 23 ezer visszafizetés lett, amit én kaptam. Persze nem kértek elnézést, mert nem szokták meg, hogy egy kis, piti kuncsaft ellen tud állni egy ilyen nagy cégnek is... Nem merték bíróság elé vinni, kértek egy megegyezést, amibe "nagy kegyesen belementem" ) :chuckle:
___________________

Persze azért itt a német rendszerben sem mindenható ám a dolog, és bizony ha az adott biztosító szakértője úgy itéli meg az ESETEDET, hogy reménytelen és nem nyerhetsz mert valamiben esetleg Te is ludas vagy, akkor bizony ők sem fognak itt fizetni és nem vállalják a képviseletedet! Nagyon fontos: válóperkehez, tartásdijaknál és örökléshez ez a fajta jogi biztosítás nem használható! ERRE NEM ÉRVÉNYES!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 2 hónapja #38550 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Errol a jogi biztositasrol mar sokat beszeltunk es eleg megteveszto. Alap jogi biztositasok kizarjak a munkaugyet es a lakberjogot altalaban. Ezek megkotesehez pluszt kell fizetni, igy egy ilyen mindenes jogi biztositas 800-1000EUR per evrol indul es par szaz EUR onresszel. Mikozben pl. a kozlekedesi jog 50EUR koruli osszegert hozzacsaphato a normal PKW biztositashoz, de akar az ADACs biztositashoz ha az van. Lakberjogra a legolcsobb meg mindig a berloszovetseg ez evi 100EUR alatti osszeg. Munkajog meg egy normal nem-vallalkozo munkavallalonal meggondolando. Egy ugyved 250-300EUR oradijjal dolgozik. Alap munkaszerzodest elolvassa es tanacsol vmit ez benne van 1 oraban. HA kepviselni kell az ugyet, na az mar huzos. De ez megint "ar-ertek" aranyos dolog. Nagyobb osszegnel az ugyved a "kiharcolt" osszegbol kifizeti magat. Altalaban ugy, hogy ugyfel koveteles + az o reszet veri ki a cegbol. (lattam, hogy igy mukodik, nagy cegnel) Kisebb osszegnel, meg lehet amugy se eri meg se az ugyved, se a jogi biztositas. Evi 1000EUR-s jogi biztositasnal 5even belul meg megerheti, 5+ evvel onresszel, mar nem biztos.
Vallalkozokent biztos kel vmi jogi biztositas, de alkalmazottkent en tovabbra sem vagyok meggyozve ennek automatikus szuksegessegerol. Ki kell szamolni a "rizikot"..


Kedves Mahlzeit!
Akkor egy-két pontos adat. Megnéztem, de először is itt egy teszt az összehasonlításokhoz: LINK A felül levő (mina a 4) kategóriát pipáljuk ki kivéve a "Vermietung"-ot, mert gondolom nem adunk semmit bérbe. Alul születési dátum, majd NEM /JA /NEIN. Ekkor kattintsunk a "Vergleich anzeigen"-re. (Ez itt most egy családi biztositás mint munkavállaló) Én beírtam egy 150 eurós önrészt, s azonnal kaptam, egy listát egy havi 14,98 dijtól, ami érvényes > Privat / Beruf / Verkehr / Wohnen kategóriákban! Hát ha ez valakinek nem éri meg akkor azt csak sajnáli tudom, ez ugyanis csak napi 50 cent (0,5 €) Ha most azt nézem, hogy sokan 1 doboz cigit elszívnak naponta ami 3-4 euró minimum, vagy egy napi sör elmegy, akkor nem értem az aggályokat! Igaz én 1956-os születésű vagyok így a tarifa olcsóbb nekünk, mint a fiatal "szárnyalóknak".... :chuckle:

Amit megnéztem: A mi jogi biztositásunk most 256 euro/év az Allianznál, 150 euró önrésszel. Ez nem tartozik az olcsóbbak közé, de ez is csak havi 22 euron! Amiért én mégis ezt ajánlom az azért van, mert ez a biztosító még egyszer nem kekeckedett velünk a fizetés miatt. 1992-óta vagyunk nálunk, s már sok ezer DM-et, s eurót hoztak, s bőven "megkeresték" nekünk az évi dijakat! Persze lehet vacillálni, hogy drága, meg az önrész, ha kell, stb. Igen, ha nincs rá szükségünk, akkor kidobott pénz, de elmondok egy velünk történt példát, s azonnal érthető lesz minden.

Volt egy szuper, vadi új tűzpiros audi 80-as autónk a 90-es években. Piros lámpánál álltam, mint 3. autó, már pár perce, s hátulról egy lengyel furgon belémdörrent (télen). Azt mondta "megcsúszutt, bocs....." Nyakig biztositva volt (mázlimra!) mert a cége itt dolgozott már akkor is Németországban. Rendőr, jelentés, papirok, minden rendben. Ő vétkezett, nem is tagadta, s bizositója fizetett is! (Illetve!!!) Irtak nekem egy szép levelet, hogy ők bőkezüen és azonnal felkerekitették a kártáritésemet 850 DM-ről 1000 DM-re és ezt már utalták is a számlámra . (Igy is volt csak! CSAK! A javitás egyedül 2700 DM volt szakszervizben, plusz egy bérkocsi is járt, mert munkába kellett járnom jó három hétig. Természetesen azonnal válaszoltunk, hogy "valami hiba csúszott a számitásukba" s sziveskedjenek a dolgot rendezni. A levél végére nagyon udvariasan beirtam hogy:
"Ha mégis azon a véleményen vannak, hogy ez az elszámolás így korrekt,
akkor mi felvesszük az ügyvédünkkel a kapcsolatot és a jogi biztositásunk
terhére birósághoz fogunk fordulni!"

Láss csodát! Öt (5) napon belül elnézést kértek, hogy a "rendszer hibája miatt.... bla, bla, bla...."
Azonnal mindent rendeztek!! Látták, hogy nem lesz könnyű átverni. A baleseten több mint 2000 DM-et kerestem.
(Nyertünk azon, hogy összetörték a kocsimat!)

Megjegyzés: nagyon sokszor elég a jogvédelem megemlítése, mert ekkor tudják, hogy nem fogy el a "szufla" s akár az Europa Parlamentig is tudunk pereskedni! Egyre azonban ügyeljünk! Ha valamiben ludasok vagyunk, s mi vagyunk az okozók, akkor ez nem ad védelmet. Ha viszont csak a valós
jogainkat akarjuk érvényesittetni akkor mindenkinek ajánlom, hogy egy ilyen biztositás legyen az első amit itt Németországban megköt! S higyjétek el, nem kidobott pénz! Az esetleges önrész meg nem érv, hiszen ha valami gixer van, akkor sokkal többet bukhatunk a dolgon. Pl. nem fizető munkaadó
vagy jogtalan lakbérkövetelés, balesetnél vitás okozás kérdése, stb. S a lényeg: mindenkivel történhet valami, s utólag már késő.Visszamenőleg nem lehet az adott bajra biztositást kötni!!

Kicsit sok itt az anekdota.
A 256EUR per ev mar jol is hangzik, ellenben meg kellene nezni az aprobetus reszt! A korlatozasokat. Egy ilyen biztositasnal pl. nem valaszthatsz szabadon ugyvedet, jogtanacsost. Ok jelolik ki neked kihez mehetsz! Pl.
Az en ajanlatom amit kaptam, nem online, hanem egy kozvetito cegtol (jo nagy ceges kedvezmennyel) az volt 650EUR per ev, az en igenyeimmel. (Ebbol gondoltam, hogy a hasonlok 800tol indulnak)

Szereted az anekdotakat akkor meselek. Cegunknel atszervezosdi volt. PAran felalltunk magunktol (jok voltak a feltetelek), paran gondolkodtak, paran meg pereskedtek.. Ugy 200-300 emberrol beszelek:) A munkatanacsnak voltak ugyvedjeik akik inteztek a munkavallalok erdekkepviseleteit es az egyedi igenyeket, pereket. Ismertek a szerzodeseket, felteteleket, szemelyeket. Pontosan tudtak meddig lehet elmenni, mivel erdemes probalkozni. Kivulrol fujtak mindenre a valaszokat.
Jottem en es a kollegam. Nekem nem volt jogi biztositasom, kolleganak volt (egyebkent az ugyben szereplo emberek altalaban NEM volt, nemeteknek:) ) Szoval felhivtuk az egyik ugyvedet, vmi 250EUR+AFA oradijjal tanacsadott. Teloban minden kerdesemet megvalaszolta 20 perc alatt. Ugy, hogy nem fizettem. Tobbszor hivtam es irtam neki emailt, hogy kuldje a szamlat, ki se szamlaztak vegul a rovid ido miatt.
Kollega a jogi biztositassal NEM MEHETETT (sot egyikhez sem aki jol ismerte az ugyet) ehez az ugyvedhez, mert nem alltak vele szerzodeben. Elkuldtek vmi ugyvedhez, aki a hatterinformaciok hijjan csak talalgatott hetek alatt valaszolt es fizetett erte vmi 200EUR onreszt.
Hajara kenhette. Ezek a jogi biztositasok adott esetben nem az optimalis helyre terelnek, sot legtobbszor kapsz vmi tanoncot.

Emellett egy jogi biztositas akkor hoz penzt, ha azt lehivod es intezik a nevedben az ugyet. Az, hogy odairod egy level aljara, hogy jogi biztositasod van az semmi. Ez alap mondat, minden felszolito level vegere:) Ellenben egy biztosito nem hulye a dorzsolt ugyvedjeivel. Beprobalkoztak nalad, mint barki masnal valaszoltal. 1% nem valaszol, az az o nyereseguk. Ezert csinaljak. Ennek semmi koze, mit irtal a level aljara. MAjd pont egy karbiztosito jogi csapatat fogja erdekelni. Ha egy kicsit is igazuk van szetszednek utana a birosagon.
Ismerettsegi korben most megy egy iberbeados ugy. MAr ugyved irja a levelet a tulajnak. Nem jogi biztositos fenyegetozes, hanem mar az ugyved irja a levelet. A tulaj atadta az o ugyvedjenek es hajra, "talalkozzunk" a birosagon.
Na es ilyenkor hagyna sz.rban a jogi biztositasod, mert itt pl. nem egyertelmu ugyrol van szo.

Egyertelmu ugyeknel, meg kit erdekel. Ugyse te fizetsz, nyilvan a jogi biztositas is igy mukodik. Egyertelmu ugyeket vegigviszik, kozel 0 riziko. A tobbit meg dobjak.

(Btw, de az onresz bizony erv! Ugyanis a legtobb esetben ezek a jogi ugyek megoldodnak nehany levelvaltassal es kiegyezessel. Ennek ara boven benne van egy eves onreszben es te valasztasz ugyvedet!)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 2 hónapja #38551 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Kedves Mahlzeit, mivel mi a nejemmel nem keresünk rosszul igy az egyetlen kritérium
a 150 eurós önrész! Eddig soha semmit nem tagadott meg az Allianz! Igaz, a dolgoknál
mindig igazunk volt, csak az "ellenfél" akart betteni vagy volt csökönyös. (Pl. egy másik
biztositó.) Kilátastalan esetkeben nem fordulunk hozzájuk, de pl a magyar E-ont-t bepereltem
innen, a segitségükkel és megnyertem! Nem szoktak meg hogy a kuncsaft (a kis ember)
ellenük fordul, de jogtalan pénzeket nem vagyok hajlandó fizeti csak azért mert az
alkamazottjuk nem tud számolni!

Az egyértelmü ügyeknél pedig pontosan jó ha van. X Pista nem kap bért! Egyértelmü, hogy
járna neki mert dolgozott. Nincs pénze ügyvédre, de van jogi biztositása.... Ennyi! Tud perelni
meg egy önrésznél is. Ha magán uton akar pereskedni azt elöbb meg kell elölegeznie s nem
kevés ez hidd el! (Ismerösöm tette, maszek. 1 levél 160 euróba került neki amit az ügyvéd irt.)
Ebböl volt 6 mire biróságra került. Megnyerte, de egy revizió után csak 3 év múlva kapott
vissza mindent. Nem sok embernek van ilyen hosszú lélegzete! Ezért kell a biztositás.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!