Jogi biztosítás

Több
11 éve 3 hete #29926 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Azert draga, mert ennyibol, na jo szorosan kozel ennyibol itt is lehet kotni BRD-ben. Meg azert a szolgaltatasert amit "hallottam" roluk..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hete #29934 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

mahlzeit írta: Azert draga, mert ennyibol, na jo szorosan kozel ennyibol itt is lehet kotni BRD-ben. Meg azert a szolgaltatasert amit "hallottam" roluk..

Nos, az elöre kikötött összeget amiért vállalják a költségeket, én is furcsállom,
mert ezt soha nem lehet tudni! Ennek ellenére napi 110 forintért
mindenképpen megéri. 1 nap, 3 db cigivel kell csak kevesebbet szívni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29935 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Egy biztosítás csak akkor tud "elterjedni" ha kötelező .Ha a GFB nem lenne kötelező az autósoknak fele sem kötné .Látható a CASCO-nál. Lakásbiztosítást se kötne rengeteg ember ha nem lenne kötelező a deviza hitele mellé.
Sima kockázati életbiztosítása sincs a legtöbb embernek mert "velem úgyse történik baj" .
Amikor valaki elszív egy doboz cigit naponta ( kb. 700-800 Ft) akkor nem azért nincs jogi biztosítása mert nem telik rá 110 Ft naponta .
Nagyon sok "okos" ember áttételesen hallott történetek alapján "meggyőzi" a környezetét hogy úgyse fizet, úgyse segít és becsapnak úgyis. Biztosan ismerős :) .
Egy profitorientált ágazatban ne csodálkozzon senki sem hogy a bevétel-kiadás arányt egy cég próbálja számára minél pozitívabb tartományba terelni .
De visszatérve. Ha nekem jogi problémám van és segítség kell akkor ügyvédet kell fogadnom. "A szomszéd Józsi mondta hogy az jó ügyvéd mert..........." .Szóval azt akarom mondani ezzel, hogy nem biztos hogy "hozzáértő" ügyvédet fogadok meg magánúton és még horribilisen le is szed . Ha külföldön van problémám akkor ez hatványozódik ugye .
Drága nem drága én úgy vagyok vele hogy nekem megér napi 110 Ft-ot az hogyha egy közmű céggel ,bankkal, biztosítóval van "problémás" ügyintézésem akkor sok esetben elég megemlíteni hogy átadom a DAS-nak a dolgot .
Minden gördülékenyebb rögtön .
Jogi biztosítása több magyar biztosítótársaságnak is van , de elég nehéz egy olyan szituációban bízni a jogaidban ahol mindkét felet ugyanaz a társaság képviseli egymás ellen :) .Ezért van DAS nálam .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29936 Írta: papisa
papisa válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Ha ennyiből BRD-ben is lehet kötni akkor ott kell kötni !
A lényeg hogy ha felelősen gondolkodsz akkor van ilyened is.
:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29961 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

papisa írta: Ha ennyiből BRD-ben is lehet kötni akkor ott kell kötni !
A lényeg hogy ha felelősen gondolkodsz akkor van ilyened is.
:)

Miert gondolom azt, hogy te biztositasi ugynok vagy? :)
Ha felelosen gondolkodom az nagyon nem jelenti azt, hogy kotok egy jogi biztositast. Mar feszegettem, pont a DAS-os negativ tapasztalatok alapjan. Egy szolgaltatoval valo vitas ugy miatt nem megyek ugyvedhez. Mert vagy megoldom vagy lesz...m. Azert nem fizetek 40 ropit per ev, hogy utana 5-10eFt-ert felhuzzam magam.
Jogi tanacsot kerek a jogasz ismerettsegemtol es ha epp olyan munkahelyen dolgozom ahol nem akarnak lehuzni, de ha le akarnanak akkor is a szakszervezet biztosit csoportos jogvedelmet, akkor minek? Alberletes kerdesekben elmegyek az itteni berloszovetsegbe.
Az igazan nagy ugyeknel jo johet, de arra meg kotok BRD-ben, mert itt nem kekeckednek annyit. Nem mellesleg ez sem felelos gondolkodas kerdese.
Nyilvan ha vallalkozo lennek az egy teljesen mas ugy lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hete #29970 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Jogi biztosítás

Azt meg hozzateve a temahoz, hogy ugye nagy ugyekben a jogi biztositasok megnezik a nyeresi eselyt es gyakorlatilag csak "tutti" esetre fizetnek. A "tutti" esetben meg az ugyvedi koltseget amugy se en fizetem hanem a vesztes fel. Legalabbis reszben. Ami maradt az garantaltan kevesebb lesz, mint a biztosito onresze es eves dijja:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!