Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 11 hónapja #31430 Írta: Tony
Tony válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Nem kell unatkozni....attol sem kell felni,hogy munkaidöben elhizol,az majd jön utana:), termeszetesen jol van velük banva, hisz itt tenyleg fizetnek erte...nem keveset, valamint nem gonoszak mint az otthoni idösek es nem vagjak mindenert a fejedhez: "en fizetek",csinald meg!.....szoval az otthoni idöseket nem kell peldanak felhozni, a felesegem dolgozott velük otthon eleget. Ide konkretan az Euworkon keresztül jelentkezett.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31438 Írta: nerir
nerir válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia!
Hogy milyenek voltak a körülmények az idősek otthonában.. A felszereltség jó, minden megvan ami szükséges az idősek gondozásához, emeléséhez, szállitásához. Viszont kevés a gondozó, ápolónő.. a napi 7,20 percet futásban dolgozzák le szinte szó szerint. Az idősekkel való beszélgetésre szinte semmi idő nem jut mert a fizikai ápolás teljesen leköti az ápolót. Szegény öregek meg mindent elviselnek.. örülnek ha tisztába vannak téve vagy be van kötözve a lábuk mondjuk felfekvésnél, vagy meg vannak etetve.. mert ugye sokan már azt sem tudják megtenni. És el kell mondjam, a sok éve ottdolgozó ápolónők egyáltalán nem voltak az uj kollégával sem segitőkészek..egyből bele a mélyvizbe..nekem nagyon elég volt ...
Aki még nem csinálta ezt a munkát őszintén szólva minden együttérzésem..korábban én sem igy képzeltem el .. de amikor 90-100 kg-s nőt férfit ki kell venni az ágyból és a szobaWC-re ültetni egyedül, hát még férfinak is dicsőségére válna. Persze tanultuk mi a fogásokat is.. de nagyon nehéz munka. Én olvastam blogot német oldalon idősotthonban dolgozók irták... akik már régen csinálják ezt a munkát.. érdemes beleolvasni.Vannak érdekes hozzászólások.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja #31439 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

nerir írta: Viszont kevés a gondozó, ápolónő.. a napi 7,20 percet futásban dolgozzák le szinte szó szerint. Az idősekkel való beszélgetésre szinte semmi idő nem jut mert a fizikai ápolás teljesen leköti az ápolót.
Egy ápolónak ez a dolga! Pszichologus, pap, vagy a rokonok dolga a társalgás!
:wait:

És el kell mondjam, a sok éve ottdolgozó ápolónők egyáltalán nem voltak az uj kollégával sem segitőkészek..egyből bele a mélyvizbe..nekem nagyon elég volt ...
Kinek van ideje ilyen munkakörben társalogni vagy tanítgatni? Éppen most irtad, hogy kemény és aktiv fizikai munka van hogy mindent el tudj látni! Ha tanult szakmád akkor tudnod kell, hogy mi a dolgod! Egyszer körbevezetnek, átöltözöl és munka! Itt azért kénytelen vagyok azt megjegyezni, hogy nem kell ilyen szakmát választani ha gondod van a munkával!

:wait:
Aki még nem csinálta ezt a munkát őszintén szólva minden együttérzésem..korábban én sem igy képzeltem el .. de amikor 90-100 kg-s nőt férfit ki kell venni az ágyból és a szoba WC-re ültetni egyedül, hát még férfinak is dicsőségére válna. Persze tanultuk mi a fogásokat is.. de nagyon nehéz munka. Én olvastam blogot német oldalon idősotthonban dolgozók irták... akik már régen csinálják ezt a munkát.. érdemes beleolvasni.Vannak érdekes hozzászólások.

Mint fennt! Ismertek a munkakörülmények, ismertek a fizetések, s ismertek a nehézségek is! Aki nem tudja ellátni ezt, az menjen el botanikusnak vagy ornitologusnak! S azt meg mindenki tudja, hogy a legtöbb idős ember nem negyven kilós, 150 cm-es, csont és bőr néni, akit csak láncon lehet sétáltatni erős szélben..... ÉN NEM ÉRTEM A ZÚGOLÓDÁSODAT!
:wasntme:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31452 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Deco, látszik neked fogalmad nincs az ápolói szakmáról! :D
Hatalmas blődségeket írtál, már megbocsáss!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nerir, kittidodo, zsuzsa76, kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31453 Írta: kontakta
kontakta válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!

Tudnátok némi információt adni idősgondozói munkával kapcsolatban?
Szeretnék kimenni Németországba dolgozni. Tanulom a német nyelvet, igaz még alapfoknál tartok. Segítséget szeretnék kérni, hogy merre induljak el, hol keressek munkát? Egészségügyi végzettségem van, igaz nem OKJ mert amikor én végeztem akkor még szakiskolai bizonyítványt adtak. Felnőtt szakápoló vagyok.
Minden hozzászólást örömmel veszek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31457 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Emilio33 írta: Deco, látszik neked fogalmad nincs az ápolói szakmáról!
Hatalmas blődségeket írtál, már megbocsáss!

Egyáltalán nem! Nerir neheztelt a helyzetre, nem én! S ha megnézed a német krónikus alkalmazott hiányt, akkor még örülhetnek is, hogy nem duplaműszakot kell dolgozniuk! Egyébként többször voltam a kolegámmal, az édesanyja látogatásánál (nincs jogsija s mi vittük s srácot). Ott folyamatosan látható volt (vadonat új idősek otthona, keleten > Babsülze) hogy a személyzet nem sokat dumál mert nincs ideje. Az ellátás a fontos! Ha mindekit "végig simogatnak", akkor a vége nem kap kaját..... Diskurálhatnáknak az idősek egymás között is, de ezt nem teszik! Volt, hogy ott voltunk 3 órahosszát, s kint ücsörögtek az ápoltak kávé és süti mellett. Órákig hallgatva, de egymás mellett ülve! Ez nem az ápolók feladatkörébe tartozó elfoglaltság! Sehol nincs előírva, hogy napi X percet vagy órát beszélgetni kell az ápoltakkal! Az, hogy igénylik nem kétséges, az sem, hogy van aki esetleg teszi is, de nem feladatuk, s erről beszéltem!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!