Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 10 hónapja #32164 Írta: mozgatomi
mozgatomi válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Feleségem szakápoló. Azt mondja, hogy nem kell csodálkozni azon, hogy sok a munka, nehezek az ápoltak, sokat kell menni. Otthon is ez van, csak havi kb. jó esetben 100 ezerért. Ugyanez van itt is csak sokkal-sokkal több pénzért. Ezért itt érdemes trappolni. Jutsz valamire. Az, hogy nem könnyű az igaz, de legalább megfizetik. Ha nem tetszik lehet otthon is csinálni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32167 Írta: kittidodo
kittidodo válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia,én például a saját szememmel olvastam erről,itt egy helyi német napilapban..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #32168 Írta: kittidodo
kittidodo válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Ez
a csaj részéről egyáltalán nem volt zúgolódás,csupán leírta a tényállást!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32169 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

mozgatomi írta: Feleségem szakápoló. Azt mondja, hogy nem kell csodálkozni azon, hogy sok a munka, nehezek az ápoltak, sokat kell menni. Otthon is ez van, csak havi kb. jó esetben 100 ezerért. .

Ez bizony így van! Mo. 60 ezerért már bérelhetsz lakást. Jóesetben kevesebbért is. (Ha nem találsz ennyiért, csak szólj, küldök címeket.) Ez kb. 200 euró. Az én kéróm (II. emelti tömbházban) most 630 euró plusz rezsi itt Németországban.! Ugyan ez Münchenben legalább 1200 euró lenne rezsi nélkül.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32170 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Nandarani33 írta: Te hol hallottál hogy Indiaiakat meg Kínaiakat akarnak behozatni a németek?!


Én a ZDF-en láttam egy riportműsort erről és a VISO műsora is beszámolt erről a kritikus állaportól. A VISO műsorban azonban csak mint lehetőség említette a távolkeletieket! Tudod a nagy helyzet az az, hogy ápolásra nincs elég lé, s a kinai/indiai tizedéért is gürizik mert megszokta....S ha nem tudja a nyelvet, majd mutogatnak nekik. 2-3 euró/ óráért (brutto) ki lehet ezt pányvázni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #32172 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

DECOTEXT írta: S ha nem tudja a nyelvet, majd mutogatnak nekik. 2-3 euró/ óráért (brutto) ki lehet ezt pányvázni!

Na, erre azért nem fogadnék! Az uniósok segédápolóként nyomják vagy B2 nyelvtudással honosítanak de a segédápolás is A2 alatt álom csupán!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!