Idősgondozás Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #32173 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Gergoo írta: Na, erre azért nem fogadnék! Az uniósok segédápolóként nyomják vagy B2 nyelvtudással honosítanak de a segédápolás is A2 alatt álom csupán!


Ki a lószart érdekel a nyelvvizsga olyan emberek közelében akik még azt sem tudják megmondani mit ettek 10 perce....! Én láttam már egyszer ilyen helyet! 2 német dirigált 6 mandula szeműnek! A könnyű (szak)munkát a helybeleik végezték, a szarosgatyát meg a sárga emberkék cserélgették felügyelettel... s még csak nem is zúgolódtak! A státuszuk persze nem "ápoló" vagy "segédápló" volt hanem sima takaritó brigád. Ellenőrzéskor meg séta volt nekik kiadva! (Hely : Ribnitz Damgarten volt.)
Megy ez, csak szervezés kérdése...

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32200 Írta: kontakta
kontakta válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia !
Mindkét lehetőség érdekel. Persze az idősotthonban lévő munkalehetőséget kedvezőbbnek tartom, de az otthonápolás is érdekel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32206 Írta: zsuzsa76
zsuzsa76 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Ez nagyon gáz, ha így kezd fellazulni a német munkáltatói morál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32266 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Mond Zsuzsa,és ez biztos?Most kezd fellazulni a munkáltatói morál,vagy most vettél észre negatívumokat?
Dolgoztam AOK osztályvezető anyjánál,teljesen svarcban-az adattárából szedte ki a nevemet....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32267 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Decotext,szívesen olvaslak,de az átlag házi idősgondozó bére netto 1200 Eu. Tegyük fel,hogy éjjel nem kell felkelnie,akkor szerencsés,és "csak" napi 12 órát dolgozik.
Neked mennyi órabér jön ki,írd meg légyszíves,

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32276 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

wagnermari írta: Decotext,szívesen olvaslak,de az átlag házi idősgondozó bére netto 1200 Eu. Tegyük fel,hogy éjjel nem kell felkelnie,akkor szerencsés,és "csak" napi 12 órát dolgozik.
Neked mennyi órabér jön ki,írd meg légyszíves,


A kérdésed kétértelmű. Azt számoljam ki neked, hogy ez az 1200€ nettó mennyi napi
12 órával, vagy azt, hogy az én munkahelyemen (nekem ) mennyi az órabérem?

1./ Ha azt vesszük alapul, hogy váltásban vagy, valakivel (neked is kell szabadnap), akkor 20 munkanappal számolva 240 órát dolgozol , ami 5 euron/óra nettó! Ez -nem ismerve az adócsoportodat- akár 8 euró is lehet brutto. (Valóban nem nagy durranás, de a "termék" nem adható el" amit csinálsz!)
2./ Nekem 20 munkanappal számolva 144 órát kell dolgoznom. (Napi 7,2 óra) A bruttó órabérem 23,2€ (A nejem netója több, -gépészmérnök-, mint az én bruttóm!)

Azt azért vedd figyelembe, hogy amit mi "előállítunk" az érték a
piacon és 57 évesek vagyunk, tehát messze nem pályakezdők!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!