Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több
11 éve 11 hónapja #19206 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szugya írta: Talán megbüntetett az Isten mert egy kicsit többet akartam a családomnak, a gyerekeimnek, de tanulom tovább a nyelvet és visszamegyek ez már biztos!


Nem hiszem hogy Istennek ehhez bár mi köze lenne. Inkább a szerbek közül valaki hanyatt dobta magát valakinek :P

Ne szomorkodj, inkább keress a neten (ha már valamennyit tudsz németül) másik lehetőséget.
Úgy olvastam itt, hogy az ápolókra szükség van széles Németországban ;)

Ha szerettek a betegek, akkor máshol is szeretni fognak.

Én drukkolok neked!

kfz

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19209 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szia kfz!
Köszönöm a kedvességed, a beírás februárban volt, jelenleg megint készülök június végétől kimenni. A nyelvtudásom sokat fejlődött, meg is tettem érte mindent, jól kommunikálok, de még bosszant ha valamit nem tudok helyesen mondani, remélem a német közegben ez is javul majd.
Most éppen lakást keresek Erdingben, Decotext ajánlott is honlapot.
Munka van egy idősek otthonában, iskola után éredeklődtem a lányomnak, 1-2-3-hónap múlva jönnek utánam, nem merek kockáztatni. A többi meg kialakul, pozitívan állok hozzá.
Én már tudom, hogy mennyire nem egyszerű, de itthon is mindig szorgalmasan dolgoztunk, nem meggazdagodni szeretnék, csak több lehetőséget. Nekem már az is nagyon tetszik, hogy a lányom anyanyelvi közegben tanulhatja a németet, és monjuk tudom majd többet segíteni a nagyfiamat / A Sándor palotában palotaőr / és ő nem akar jönni.
Majd leírom a tapasztalataimat, júliustól!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19210 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szugya írta: tudom majd többet segíteni a nagyfiamat / A Sándor palotában palotaőr / és ő nem akar jönni.




Támogatni kell? Szegény ország. :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19212 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Attila BRD köszönöm a fotót, igen itt dolgozik az én kisfiam / 24 / éves. Sokat készült, hogy bekerülhessen, rendesen szelektálták őket és kemény volt a kiképzés is, de nem a pénz miatt választotta mert az nevetséges, :sick: hanem ez volt a vágya, és én boldog vagyok, hogy azt csinálja amit szeret. A kérdésedre válaszolva, igen támogatni szeretném kicsit többet, mert ő pesten van albérletben, mi meg Gyulán lakunk. Neki sincsenek nagy igényei és soha nem kérne pénzt, de fiatal, és mint minden szülőnek nekem is az a fontos, hogy boldognak lássam őket. Nem a pénztől lesz boldogabb, de jó ha van!
Ezért Irány Németország!
Most kell menni, mert én 45 vagyok, a férjem 47, a kicsi 9,5, és még egyszer vissza szeretnék menni Párizsba! Muszáj! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19217 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szugya írta: Attila BRD köszönöm a fotót, igen itt dolgozik az én kisfiam / 24 / éves.

Igen, Kevesen tudják hogy milyen kegyetlenül nehéz munka, és mennyire nincs megfizetve.
Probálj meg fél órát csak ácsorogni pár kilós sullyal a kezedben. Láttam már hogy dölnek el nyáron a szerencsétlenek. A párjaik a Queen "albérlete" elött sokkal jobban keresnek. Lehet, hogy MO-nak is koronás fö kéne. :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19222 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Attila_BRD írta:

Szugya írta: Attila BRD köszönöm a fotót, igen itt dolgozik az én kisfiam / 24 / éves.

Igen, Kevesen tudják hogy milyen kegyetlenül nehéz munka, és mennyire nincs megfizetve.Probálj meg fél órát csak ácsorogni pár kilós sullyal a kezedben. Láttam már hogy dölnek el nyáron a szerencsétlenek. A párjaik a Queen "albérlete" elött sokkal jobban keresnek. Lehet, hogy MO-nak is koronás fö kéne. :D

Nos, kétségtelen, hogy nem könnyű a dolog. Amikor én katona voltam, őrszázadnál voltam s bizony még járkálva is nagyon fárasztő a "műszak". Mindezek ellenére, szerintem ez pazarlás! Az országban súlyos gazdasági és szociális problémák vannak s a megoldáshoz pénz kéne. Szerintem ez egy szemfényvesztő cirkusz, az adófizetők terhére!
Mit vagy kit őriznek és főleg ki elől vagy mi elől? Zárják le, s tegyenek rá rácsot!
(Kulcs az elnök kiskezébe.) Kész! Jó, egy őr kell, aki ügyeli a köztársasági
elnököt és aki zajong majd, ha szükséges vagy belefúj a sípjába....!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!