Németországi munka nyelvtudás nélkül

  • Gergoo
  • Gergoo profilkép
  • Távol
  • Administrator
  • Administrator
  • Working on it
Több
11 éve 11 hónapja #19257 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Több hozzászólást nem kérünk ebbe a topikba országimázst illetően! Kösziiiiiiiiiiii
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31197 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Sziasztok! Bár nem ehhez fórumtémához kapcsolódik. Annyi a kérdésem, hogy csekély német nyelv tudással van-e esély 8 órás munkára Németországban, illetve, hogy 4 órás munkával lehet-e bérelni szobát, vagy kisebb lakást? Minden tanácsnak, segítségnek nagyon örülnék. Munkaszerződésem van, a nyelvet tanulom, úgy hallottam hogy pl. szalagmunkára elég lenne csekély nyelvtudás is. Egyelőre tanfolyamot nem igazán tudok fizetni, önszorgalomból tanulgatok, és próbálom átültetni a gyakorlatba, bár kevés sikerrel. Köszönöm még egyszer!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gergoo
  • Gergoo profilkép
  • Távol
  • Administrator
  • Administrator
  • Working on it
Több
10 éve 11 hónapja #31198 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Van esély, persze!
:wait: A kérdés inkább az, hogy mennyi, milyen munkára, milyen fizetésért, azt ki is fizetik-e majd és ha nem akkor mit csinálsz pénz és nyelvtudás nélkül!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31200 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Én nagyobb gyárakra gondoltam, ahol szabályos munkaszerződést kapnék, nyilván úgyis próbaidőre vennének fel. A kérdés hogyan kezdjek a keresésnek. Kaptam olyan javaslatot is, hogy keressek meg németországi közvettő cégeket,illetve olyat is, hogy adjam be az önéletrajzom és feltétlen úgy tüntessem fel, hogy tanulom a nyelvet egyelőre. De eddig egyikhez sem volt merszem. Még egyelőre abban a fázisban vagyok, hogy próbálok infókat szerezni kint élő emberektől, akik esetleg hasonló cipőben voltak, vagy vannak, de sikerrel jártak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gergoo
  • Gergoo profilkép
  • Távol
  • Administrator
  • Administrator
  • Working on it
Több
10 éve 11 hónapja #31201 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Agnes1974 írta: Én nagyobb gyárakra gondoltam, ahol szabályos munkaszerződést kapnék, nyilván úgyis próbaidőre vennének fel. A kérdés hogyan kezdjek a keresésnek. Kaptam olyan javaslatot is, hogy keressek meg németországi közvettő cégeket,illetve olyat is, hogy adjam be az önéletrajzom és feltétlen úgy tüntessem fel, hogy tanulom a nyelvet egyelőre. De eddig egyikhez sem volt merszem. Még egyelőre abban a fázisban vagyok, hogy próbálok infókat szerezni kint élő emberektől, akik esetleg hasonló cipőben voltak, vagy vannak, de sikerrel jártak.

Akik kint vannak csak ezt az infót adhatják, illetve hasonlót: "Ne induljon el senki nyelvtudás nélkül!"
Amúgy mit csinálsz a nagyobb gyárak megkeresésekor? Küldesz egy német önéletrajzot. Oké. Tegyük fel, hogy valamilyen csoda folytán odakerül az emailed ahol eppen keresnek valakit a szakmádban. Felhívnak....
és itt ért véget a történet! érdemes akkor? :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bayer, Agnes1974

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31202 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Igen. Igy valóban necces. Én is úgy érzem, hogy nyelvtudás nélkül nincs sok értelme, de ahogy irtam ki ezt mondja, ki azt. Nem könnyű. Viszont amig 4 órás állásom van, nem sok esélyem van lakást bérelni egyedül, pedig jó lenne. Nem panaszkodom, mert tulajdonképp még szerencsésnek mondhatom magam. Köszönöm Gergő a hozzászólást. :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!