Németországi munka nyelvtudás nélkül

  • Geschichte
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 11 hónapja #31210 Írta: Geschichte
Geschichte válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Sziasztok!
Nekem sincs nyelvtudásom, igaz 2 évig tanultam de nem ragadt rám semmi németből. De most készülök kimenni. Pár szót azért tudok. Alapokat. Most készülök hó végén kimenni, úgy néz ki lesz munkahelyem is. Ha még sem jönne össze remélhetőleg, hogy kint vagyok könnyebben találok. Legalábbis bízok benne. Már keresek olcsó kiadó lakást esetleg lakótárssal. Még az is lehet nem egyedül mennék ki. Berlinbe készülök kimenni. Én úgy tudom nem mindenhova kötelező a német nyelv. Takarítás? Mosogatás? Gondolom ide nem kell. Azért ha már kint vagyok gondolom könnyebb mint itthonról intézni és kimegyek és kiderül nincs is munka. Nem számítok semmi jóra de meg akarom próbálni, hisz úgy tudom kint könnyebb találni ha már kint van ez ember. Szerintetek érdemes megpróbálnom?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31213 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Én egyszerűen nem jutok szóhoz! Hová indultok nyelvtudás nélkül emberek? Szakma is van vagy csak szerettek mosogatni, aljamunkát végezni? Milyen lakásbérlést emlegetsz? :woohoo: Nem, hogy itthonról de ha kint vagy sem lesz egykönnyen "olcsó lakás" néhány hónapig. Amúgy nem értem, hogy ha olcsó lakásra, ennek kauciójára van lóvé, plusz gondolom azt is belekalkuláltad, hogy néhány hónapig nem találsz melót, szóval van lóvéd akkor azt illetve egy részét miért nem nyelvtanulásra fordítod inkább és helyezkedsz el a szakmádban (ha van, ha keresett!) kényelmesen, otthonról? :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31218 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Kedves Geschichte!
Először is, hihetetlen , hogy 2 év tanulással nem jutottál semmire. Szerintem jutottál, csak nem vagy megelégedve magaddal... Bár nem tudhatom, hogy milyen intenzitással tanultad a nyelvet.
Másodszor : meg a mosógatáshoz is kell annyi nyelvtudás , hogy megértsd az utasításokat .
Azonkívül, ott csapnak be,ahol akarnak, ha nem érted, hogy mit beszélnek körülötted az emberek.
Egyszer egy nyelvtudás nélküli szobalány írta le, hogy a munkatársai azt nem voltak hajlandók elmondani neki, hogy mikor kezdődik a műszakjuk! Ült az ágyán szerencsétlen hajnalban, mert nem tudta,hogy mikor kell indulnia.
Nem tudom, nem vagyunk egyformák, de egy munkahelyen van bizonyos egymásra utaltsag is, a fonokrol nem is beszélve!
Én nem indulnék el minimum tudás nélkül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31219 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Gergő, a FB-n olvasva a megfelelő fórumokat, szinte kivétel nélkül nyelvtudás hiányában indulnak útnak, vágnak bele az emberek, a külföldi munkának. 20-30ezreket fizetnek bárkinek, csak mondják nekik, hogy lesz munkád. De egy fillért nem költenének tanárra, vagy bármire, amitől könnyebb lenne a kijutás. Legújabb trükkök, hogy bedobják, 1 hónapon belül utcára kerülnek, vagy az anyukájuk, vagy nem tudja etetni a gyerekét, meg hasonlók. Hihetetlen sztorikkal jönnek. És mindjárt van aki segít, nem is kell semmit tenni. Akinek meg azt mondod, hogy a nyelv kell, az besértődik. Szomorú...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 11 hónapja - 10 éve 11 hónapja #31221 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Geschichte írta: Nekem sincs nyelvtudásom, igaz 2 évig tanultam de nem ragadt rám semmi németből. De most készülök kimenni. Pár szót azért tudok. Alapokat. Most készülök hó végén kimenni, úgy néz ki lesz munkahelyem is. Ha még sem jönne össze remélhetőleg, hogy kint vagyok könnyebben találok. Legalábbis bízok benne. Már keresek olcsó kiadó lakást esetleg lakótárssal. Még az is lehet nem egyedül mennék ki. Berlinbe készülök kimenni. Én úgy tudom nem mindenhova kötelező a német nyelv. Takarítás? Mosogatás? Gondolom ide nem kell. Azért ha már kint vagyok gondolom könnyebb mint itthonról intézni és kimegyek és kiderül nincs is munka. Nem számítok semmi jóra de meg akarom próbálni, hisz úgy tudom kint könnyebb találni ha már kint van ez ember. Szerintetek érdemes megpróbálnom?

Semmiképpen és főleg ne Berlinbe! Nagyon magas a munkanélküliség és hidd el van elég képzettség nélküli segédmunkás, olyan aki folyékonyan beszéli a nyelvet! Közel 2,5 millió munkanélküli van a BRD-ben! Ennek nagyrésze képzetlen!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #31223 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Emilio33 írta: Akinek meg azt mondod, hogy a nyelv kell, az besértődik. Szomorú...

Ha valakinek, hát nekem nem kell bemutatni Őket. Szerintem nincs a földön ember aki több ilyen "naív" németországi munkát keresőt "tett volna helyre" mint én! :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!