Németországi munka nyelvtudás nélkül

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 11 hónapja #31318 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Most olvastam, hogy magyarban is kötelezö az idegennyelvtudas, akkor
mit vartok el Nemetorszagban? :baby:

"Magyar osagcikk". :chuckle:
Délkelet-Magyarországon, egy állásinterjún történt: tíz embert hívtak be egyszerre egy pékáru üzletvezetői és -eladói állásra. A hirdetésben feltételként szerepelt az idegennyelvtudás. Először egy kétoldalas tesztet kellett kitöltenünk. Azt mondták, elviszik grafológushoz. Utána a másik 9 ember és a HR-esek előtt kellett elmondanunk, hogy kik vagyunk, honnan jöttünk és miért akarunk ebben a pékségben dolgozni.
Volt olyan pályázó, aki elmondta, hogy 4 éve pékségben dolgozik eladóként; a férjével most költöztek külön a szülőktől és gyereket szeretnének A HR-esek fintorogtak, majd gyorsan leszögezték, hogy nem kell szakképzettség meg gyakorlat ehhez az álláshoz, sőt annak örülnek, ha valakinek semmilyen képzettsége és gyakorlata nincs, mert majd ők betanítják. (A hirdetésben szakképzettet kerestek, idegennyelvtudással.) Később közölték, hogy munkaidőben csak kétszer lehet kimenni pisilni naponta. Akik a teszten és a személyes beszélgetésen megfeleltek, azokat behívják két napra próbanapra, amiért nem fizetnek (szó szerint: "miért fizessek azért, mert valakit betanítok?"). Egészségügyi vizsgálatra, tüdőszűrésre elküldés szóba sem került (élelmiszer-kereskedelemben kötelező a munkába állás előtt). Azért kell a két nap próbanap, hogy lássák "mennyire tudunk a pultban lévők keze alá dolgozni". Eszemben nincs ingyen dolgozni, egy napot sem.
Ez az általános gyakorlat, hogy ingyen kell dolgozni egy-két napot? Ha nekem többéves pékáru-eladói gyakorlatom van, miért kellene két napot bemennem ingyen? Hogy a leendő munkáltatóm is lássa, alkalmas vagyok arra, amit már évek óta csinálok? És ha a főnököm meglátja, hogy a "konkurenciánál" próbanapozok és kirúgnak a jelenlegi munkahelyemről, fog a cég kártérítést fizetni? Miért nézetik meg grafológussal a tesztünket? Nem egy bankban vagy kormányhivatalban akarok dolgozni, csak egy pékségben... Felháborító, hogy mennyire hülyének vagyunk nézve..

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33968 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Ez pedig típikus példája a németországi munka nyelvtudás nélkül eseteknek:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33980 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

prosperus írta: Miért nézetik meg grafológussal a tesztünket? Nem egy bankban vagy kormányhivatalban akarok dolgozni, csak egy pékségben... Felháborító, hogy mennyire hülyének vagyunk nézve..


Nem VAGYUNK hülyének nézve, csak a hülyéket etetik meg! Ha én jelentkezem, szerintem már a "teszt" alatt felálltam volna, s annyi! Én nem tudom elfogadni azt indoknak, hogy "annyira el vannak keseredve az emberek, hogy minden lehetőségbe belekapaszkodnak".

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33981 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

EZ nagyon mellément! A lényeg, hogy a magyar cég inkább "betanít" és nincsenek valódi elvárásai csak olcsó bólogatójános kell, ingyenes próbanapon tesztelve őket, mert az költséghatékony :D OMG
Gyakorlatilag segghülyék, nem a pozícióra legmegfelelőbbet keresik még véletlenül sem! :D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja #36944 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Én még integrációs suliba járok ( nyelvtanfolyam ) ez szükséges ahhoz hogy munkát kapjak. Mert nyelvtudás nélkul semmilyen normális munkát nem lehet találni. Ez érthető.

pbrigitta!!! :confused:
Lehetseges hogy a Gergoo megint leszükiti a mondokamat, de egnek all a
hajam ekkora pofatlansagokon. :angry:
En amikor kijöttem (jo ideje volt) bazeg 6 evig nem lattam magyart!
En amikor kijöttem meg nem volt nyelviskola magyaroknak!
En a Magyar -Nemet -Halasz Elöd szotarabol tanultam meg magan szorgalombol
naponta a melo utan min. 10 nemet szot.
Közben vasaroltam ujsagot es megprobaltam olvasni es ,ha valamit nem ertettem
elövettem a szotart es utana neztem. Haromszor kellett utana neznem negyedszerre
mar tudtam mit ir az ujsag.
Es mi ez a hülye megjegyzes, hogy "nyelvtudas nelkül nem kapsz normalis munkat?"
Van munka bazeg nyelvtudas nelkül is, csak ugye orriasi külömbseg van az
akarom es vakarom között. :angry:
Addig mig nem beszeltem a nyelvet az Abflusskanelnak a belsö beton gyürüeit
kellett kijavitanom ujra betonozni. Oda nem kellett nyelv, mert ami eluszott a
lehuzott klotyo utan a labam elött ugysem szolt hozzam es nem kellett volna
valaszolnom sem.
Azt sem ertem, hogy mi az, hogy normalis munka? Miert van nem normalis munka is? :whew:
A roman a lengyel bazeg elmegy epret, spargat szedni, te miert nem? Mert nem normalis
a munka? :whew:
Tudom, hogy soknak igen qrva kenyelmes beallni a sorba es segelyeket
kaszirozni, amire hala az egnek vagy az akarasomnak soha nem voltam
raszorulva es ezert mondhatom el, hogy rendelkezem Rückrattal :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37748 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Pofátlanság. Valóban. Sőt! Nem rég publikáltunk új, németországi álláshirdetések facebook csoportunkban egy nyelvtudást nem igénylő álláshirdetést. Egyből előjöttek az igények a nagy büdös semmire! :laugh:

"1400 ért vicc..ezért nem kell nyelvtudás mert lehuznak nem kevés pénzel vagy ahogy sokan csinálják falbol bejelent..kapsz egy szerzödést ami semmire se jo.."

Két megjegyzés!
1. Ha 1400-ért vicc Ausztriában burkolni akkor mi a fenét keres az okostojás nyelvtudás nélkül a németországi álláshirdetések csoportban? MIT? :woohoo:
2. Talán meg kéne tanulni a nyelvet és akkor 2000 felett is lehet(ne) keresni! :P
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!