Németországi munka nyelvtudás nélkül

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #37749 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Én ezt az 1400-at azért nem nagyon értem mert az illető először is itt kint pályakedőnek számít hiába van "irgalmatlan sok gyakorlata mindenben", a másik meg az, hogy mennyit keres ezzel a munkával Mo.-on? Mert ha ez kevés akkor nem, hogy Ausztria nem kéne az ilyennek, hanem miért nem marad otthon a csodaországban ahol 1400 felett is kereshet.... (Vagy még sem?)

Azt feltételezni, hogy a melóst mindenhol (s itt 1400 -ért) lehúzzák ki kérem magamnak, a sok becsületes német cég nevében! Minket 26. év itt lét alatt, egyszer sem "húztak le". (Igaz az is azonban, hogy mi nem vagyunk analfabéták.)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37750 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

:wait: Azóta elolvastam a teljes hirdetést és meg sem említettem, hogy + szállás.
Hol élnek egyesek? :hyper: Komolyan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 7 hónapja #37751 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Azóta elolvastam a teljes hirdetést és meg sem említettem, hogy + szállás.
Hol élnek egyesek? :hyper: Komolyan.

Igen a Jakabek ezt termeszetesnek veszik, hogy ingyen szallas (na meg a Mensa sem lenne rossz)
+ 2000 € netto stb.........
Nem beszelve arrol, hogy a munkaltatonak Kautiot kell le tennie sok helyen az asztalra, nem beszelve
arrol, hogy mindig elöre egy honapra ki kell fizetni a lakbert.
Na mar most ha a Joska 2 het utan közli, hogy kapott egy jobb melot magyarban ahol meg van neki a
3.000 € netto havonta :hyper: es haza setal akkor ott marad a munkaltato a mar elöre kifizetett 2
heti lakberrel amit bizony hogy a Joskatol megkapni nem fog.
Mikor szandekozik a magyar leszallni mar a magas lorol?
Erröl jut eszembe. Szallas.
Nalunk az egyik alvallalkozo cegnek emberei lettek elszallasolva Frankfurtban es ra 3 napra hiv minket a
ceg vezetöje, hogy nem tudunk e veletlenül egy masik szallast az embereinek keresni, mert a fiuk
nincsenek megelegedve.
Kerdezem en hogy mi a problema, hiszen ott lakik meg jo par szakmunkas es mindenki elegedett
a szallassal.?
" A fiuk panaszkodnak, hogy csak 3 Konnektor van a szobaban holott nekik legalabb 5 kellene".
Hö? Most ez vicc volt ugye?
Nem beszelve arrol, hogy a fiuk VILLANYSZERELÖK es egy csatlakozo 5 Konnektorral az Obinal
3,99 € -ba kerül.
Ezelött 30 evvel azt mondtam, hogy Magyarorszgnak kell meg 50 ev ,hogy elerje ezt a szinvonalat,
de hogy meg ma is ott tartunk, hogy meg mindig 50 evet kell mondanunk ez mar bizony csucs! :clap:
Csatolmany: (tiszt. a kiv.)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 7 hónapja #37755 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Ez egy offizielle Foto egy nemet ujsagbol!
Akkor kerdezem en, hogy miert is kell a magyarnak 2.000 € nettot fizetni havonta?

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 7 hónapja #37756 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül


Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37759 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Németországi munka nyelvtudás nélkül

Szállás: nálunk örök téma volt, hogy
- nincs WLAN
- ha van, akkor lassú
- az egyik szobában a fickó ágyánál (!!) nincs mobil-térerö, kérjek másik szobát, de úgy, hogy elötte csekkoljam a Vodafone téreröt, mert az ágyból akar laptopon Skype-olni.... az asztalnál ugyanis nem jó, mert kényelmetlen egy órát ülni a széken... (lehet az ilyet rezzenéstelen arccal, okosan bólogatva hallgatni ???)
- nincs mosógép, a Frau Schmitt-Müller-usw. 3 (három !) eurót kér egy adag ruha mosásáért, kiteregetéséért és összehajtogatásáért és különben is, "nehogy már idegen fogdossa a szaros alsógatyámat, azt csak a feleségem teheti meg" (O-Ton ungarischer szakember)
- mások (!) is vannak a szálláson (na nem a szobában, az épületben !)
- tele a konyhai hütö mások cuccával (a "mások" a saját munka-/lakótársai voltak...)
- csak egy négylapos tüzhely van a kégliben (ahol négyen laktak...)
- a románok a szállón mindig éjszaka (!) sz@rnak és "hangosan" húzzák le a WC-t... :-) - mellesleg ök legalább lehúzták, nem úgy, mint a mieink, ahogy késöbb megtudtam...

És ezek csak a gyöngyszemek. Sok év alatt egy helyen jártam, ahol már a szálló épületébe belépve én is azt mondtam, hogy "na uraim, abszolút igazuk van, azonnal cuccolás és megyünk innen"... Azért még megmutatták a szobákat meg a mellékhelységeket, hát egy afgán hadifogolytábor különbül nézhetett ki... Jellemzö, hogy azt a szállást a cégünk magyar irodája foglalta, Münchenben volt: amikor az árat láttam, nekem már gyanús volt, de azt mondták, hogy láttak róla képeket és tök modern..... Egy 1 km magasból készült légifelvételen valószínüleg tényleg az volt. :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!