Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26842 Írta: evoxandi
evoxandi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Jó estét mindenkinek !

Szeretném még egyszer feltenni egyik korábbi kérdésemet, mert nem érkezett rá válasz /azt hiszem :laugh: /, miszerint történt-e valakinél úgy, hogy az egész család egyszerre kiköltözött anno németbe és otthon még pár hónapig kapta a családi pótlékot, később pedig itt kint megkapta a különbözetet ?
Üdv!
Igaz mi nem egyszerre költöztünk ki,de miután a gyerekkel mi is itt voltunk akkor igényeltük meg a kindergeldet és közben én még otthonról kaptam csp és a gyest is.
Ez kb.4hónap volt mire minden elrendeződött és visszamenőleg is kifizették a kindergeldet,de a csp ugye lemondtam később 1-2 hónap múlva küldtek egy papírt,h én jogosulatlanul kaptam a családit mert nem vagyok otthon,így vissza kellett fizetnem 60 ezer körül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26843 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok,
nem egészen értem ezt a visszamenőleg különbözet kérést.
A következő sorokat értelmesnek találtam, hát mutatom:
http://csaladhalo.hu/cikk/hatter/ha-apa-nemetorszagban-dolgozik-hogyan-jar-csaladi-ellatas
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26844 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ravi79 írta: 2010.03.01- 2012.08.01-ig. A férjem kijövetelétől addig a napig, amíg a gyerekekkel én is kijöttem.

trosztg12345 írta: Jmiszerint történt-e valakinél úgy, hogy az egész család egyszerre kiköltözött anno németbe és otthon még pár hónapig kapta a családi pótlékot, később pedig itt kint megkapta a kölönbözetet ?

Addig az időpontig fizetnek csak visszamenőlegesen amikortól kérvényezve lett Németországban (E 401 és E 411 nyomtatványokon) szereplő dátumtól! Kérdés, hogy mikor kérvényeztétek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #26845 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

evoxandi írta: Ez kb.4 hónap volt mire minden elrendeződött és visszamenőleg is kifizették a kindergeldet,de a csp ugye lemondtam később 1-2 hónap múlva küldtek egy papírt,h én jogosulatlanul kaptam a családit mert nem vagyok otthon,így vissza kellett fizetnem 60 ezer körül.

S miért csodálkozol ezen? Itt a BRD-ben a kérelmi dátumtól kezdve kapod. Ha elhúzódik, visszamenőleg eddig a dátumig!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26850 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Jó estét mindenkinek !

Köszönöm a hozzászólásokat, de sajnos ettől nem tisztult le a kép. :blink:

Ugyanis:

családunk /mindenki/ 2011. augusztus végén kiköltözött Németországba. Csp.-t otthon még kaptuk 2011. november 31-ig, abban a hónapban lemondtuk. Itteni Familienkasse 2011. december 01-től folyósítja az itteni csp.-t. (Még 2011. szeptemberben igényeltük, ha ez számít.) Ugyanakkor a 2011. augusztustól 2011. nov. 31.-ig terjedő időszakra a magyar és a német csp. összege közötti különbözet kifizetését megtagadták, mondván ebben az időszakban kaptunk Magyarországon ellátást. Természetesen megfellebbeztem még februárban !!!! Felhívtam a figyelmüket levélben, hogy Magyaro.-n az ellátás összege a 3 gyerekre kb. 180 € volt átszámítva, itt pedig 558 €, én a kettő közötti különbözetet kérném csak tisztelettel a 883/04/EG rendelet (vagy irányelv ? :dry: ) alapján kifizetni.

Fellebbezésem elbírálására 9 !!!!! (igen, kilenc) hónapot vártam. Megjött a határozat, elutasítva, eredeti határozat jó volt, nincs jogsértés, ha nem tetszik forduljak bírósághoz.

Na akkor ??????

Ezért kérdeztem, hogy valaki kapott-e (vagy kap) közülünk különbözetet, mert elbizonytalanodtam, hogy talán rosszul értelmezem a jogszabályt. Német és magyar nyelven is próbáltam értelmezni, nekem mindkét esetben az "jött ki", hogy megjár.

Van valakinek esetleg építő jellegű információja ????

H E L P ! ! ! :sick:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #26851 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

trosztg12345 írta: Van valakinek esetleg építő jellegű információja ????
H E L P ! ! ! :sick:

Nekem annyi volna, hogy minden EU infós oldalon arról van (kizárólag) szó, hogy a különbözetet megigényelheti az a szülő aki másik országban dolgozik mint ahol a gyerekek élnek, ahol folyósítva van és ahol alacsonyabb az összege. Gyanítom, hogy minden más esetben csak egy országból kaphatsz, ez alapján utasították is el. Amúgy egyértelmű, hogy már az első elutasításnál jobb lett volna ezt egy ügyvéddel megvitatni de még most sem késő szerintem! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!