Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26365 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nata, ha a pecsét és az aláírás a részükről rajta van,akár te is kitöltheted - mármint csak azt a részt, hogy kiről kell adat - és uccu a posta.
Ha nincs pecsét, aláírás irány a német hivatal, utána a kitöltés és posta.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26807 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Fórumozók!

Letöltöttem az internetről az E411 nyomtatványt, amit ha jól értelmeztem az eddig leírtakból magyarul kell kitöltenem és leadnom az illetékes Familienkasse-hoz?
A férjem 2010. március óta dolgozik és él Németországban. Én a gyerekekkel idén augusztusban költöztem ide. Otthon már aug. 1-től lemondtam a csp-t és igazolást is kértem, hogy melyik évben mennyi csp-t kaptunk.
A kindergeldet már kapjuk is augszutus óta.
Ezt csatoljam az E 411-hez?

előre is köszönöm a válaszokat
Illetve az E401 nyomtatványt is le kell adnunk?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26819 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Ravi79,
ha kapod már a Kindergeldet, miért kellenének ezek a nyomtatványok?
A 401-es azt igazolja,hányan éltek egy háztartásban - ezek szerint már itt vagytok-, a 411-es pedig azt igazolja,mennyi támogatást kaptatok. Ha már kapjátok a Kindergeldet, ezt lemeccsezte már a két ország.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Ravi79

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26820 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves htimea!

köszönöm a gyors válaszodat, de valamit félre értettél, vagy én nem jól fogalmaztam.
Tehát mi most szeretnénk megigényelni visszamenőleg a kindergeld különbözetet 2010.03.01- 2012.08.01-ig. A férjem kijövetelétől addig a napig, amíg a gyerekekkel én is kijöttem.
a két ország között szerintem semmilyen adatcsere nem történt, mert a mai napig a különbözetet nem kaptuk meg és nem is kerestek meg minket hiánypótlás miatt. persze erre vonatkozó kérelmet se adtunk még be.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26832 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Én ezt most már tényleg egyáltalán nem értem, mi is augusztus óta vagyunk kinn, de szóba nem állnak velünk a Familienkasse-nál addig amig az E401-es és az E411-es nyomtatványt ki nem töltetjük Magyarországon.
Hogyan létezik az, hogy valaki kapja a Kindergeldet úgy, hogy a fenti nyomtatványokat nem kérték a hivatalban??
Valaki esetleg tudja-e rejtély kulcsát kérem segítsen megvilágosodnom :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26835 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Jó estét mindenkinek !

Szeretném még egyszer feltenni egyik korábbi kérdésemet, mert nem érkezett rá válasz /azt hiszem :laugh: /, miszerint történt-e valakinél úgy, hogy az egész család egyszerre kiköltözött anno németbe és otthon még pár hónapig kapta a családi pótlékot, később pedig itt kint megkapta a kölönbözetet ?

Köszönöm !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!