Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26882 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Gergoo írta: "Addig az időpontig fizetnek csak visszamenőlegesen amikortól kérvényezve lett Németországban (E 401 és E 411 nyomtatványokon) szereplő dátumtól! Kérdés, hogy mikor kérvényeztétek."
Szerintem meg nem, hanem a munkaviszonyba állás napjától számolják a németek, amikortól ott biztosítottá válik és jogosult lesz a Kindergeldre.

Én egyik hivatal felé sem töltöttem ki az E jelű nyomtatványokat, hanem a Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya kérte tőlem a 8. számú pótlapot kitöltve és aláírva, ehhez kellett mellékelnem, hogy nekem magyarországi munkaviszonyom van és azt, hogy mióta állok foglalkoztatásban. Ezt a papírt továbbították a Familienkasse felé.
Az "Antrag auf deutsches Kindergeld. - Ausland" nevű nyomtatványt kaptam meg a németektől a különbözet igénylésére, ezt kitöltve a férjem munkáltatója leigazolta a munkaviszonyát és továbbította a Familienkassénak. Ez volt június elején és augusztusban 5 havit + a tárgyhavit utálták már a számlára.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26883 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

trosztg12345 volt munkaviszony is a kérelmezés időpontjában?
Mert érdekes az eseted....nem igaz, nem lehet kitalálni a megoldást.....!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26905 Írta: Laci71
Laci71 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Gebriell!
A fórumon közzétett leírásod maximális támogatás mindenki számára! Ezért külön gratulálok!
Én is abban a cipőben járok, hogy a család nagyobbik része még otthon van, a feleség aki dolgozik, és 3 gyerek.
A kérdésem hozzád amennyiben lehetséges a következő lenne: a kiegészítő csp-t a lakcím bejelentés kezdetéhez kötik, vagy a munkába állás bejelentésének dátumához?
ill. a visszamenőleges összeg, kifizetésénél mennyi hónapot vesznek figyelembe?
Azok a nyomtatványok amiket akkor be linkeltél azokat még most is lehet használni?
Valamint a német hivatal bélyegzője nélkül kezdhetem az ügyintézést és az majd rákerül akkor ha magyar rész már ki van töltve? (mintha ezt olvastam volna valahol)
Továbbá, mivel én 2012.10.29.én lettem a munkáltatóhoz bejelentve, de még a lakcím bejelentés nincs megcsinálva az gond-e, vagy honnan számolják az időt a vissza menőleges kifizetéshez?
illetve mikor adhatok be kiegészítőre igénylést leghamarabb?

Tudom hogy sok a kérdés, de végig olvasgattam a lapokat de ilyen konkrétan nem találtam válaszokat. Ezért teszem fel így egyenesen a kérdéseimet. Gondolom ez másoknak is zavaros rész.
Amennyiben sikerül megoldanom a rejtélyt akkor írok belőle egy szép esszét ebbe a részbe, hogy legyen kerek a történet.
Köszönöm a választ előre is!
Üdv: Laci

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26918 Írta: lenin2
lenin2 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

sziasztok,szeretnék segitséget kérni.junius ota van kint a családom.én meg március ota.Landshut melet lakunk,szoval volt egy kedves idös aszony természetesen Német,aki segitet elintézni a kindergeld papirokat,szeptember 18 ikával mindent be adtunk!!a szegedi álamkincstártol adtak igazolást hogy menyit kap az aszony a 3-om gyerek után magyarba,nos november 26 ikán elmentem személyesen a Régensburgi kindergeld kaszához mert idöközbe munkanélküli re kellet menem,téli trük a válalkozotol!szoval kelet igazolás a munka ügynek hogy hogyál a kindergeld ügyem van e határozat,ere a hivatal lefénymásolta amit a Jobcenter küldöt levelet és közölték 2-3 hét mire határoznak.nos a kindergeld kassa 3-om napon belül küldöt egy kiszámolást hogy menyi járna!!!!!!de egyenlöre elutasitoták!!!!mert mivel a 2-ö nagy gyermek magyarba jár suliba onan hozak iskolalátogatási igazolást.valamint ismételten de mostmár adták a nyomtatványt hogy igazoltasam le a kincstáral tehát Bö 3-om honap alat enyit intéztek hogy amint felvetem velük a kapcsolatot azonal elutasitanak,valamint még kérnek ojan papirt amit már régen be adtam mert mi szerint számolták volna ki az aranylelküek hogy menyit kerll levoni.szoval most dec 4-ike hajnal van regel 5-orakor meg indulok haza szegedre hogy leadjam vagy legalábis megprobálkozom valami gyors ügyintézésel kiharcolni hogy ugyan bélyegezék mán le nameg irják be ami hiányzik de nemhiszem hogy sok sikerem lesz.
köszönöm,sziasztok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26947 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Üdv bariba,

igen volt. Aug.01-el (2011) kezdtem itt kint dolgozni, család jött utánam még augusztusban. Szeptemberben igényeltük itt kint. Lakcímre természetesen már be voltunk akkor jelentkezve, biztosításunk is volt etc. Formailag rendben van minden.

Ők azt mondják, hogy két helyről nem kaphatok csp.-t. Mivel nov.31-ig (2011) otthon kaptunk még csp.-t, ezért az eddig terjedő időszakra megtagadták. Fellebbezésben külön kiemeltem, hogy a két ország ellátásának mértéke (értsd: összegszerűsége) közötti különbözetet kérném csak a vonatkozó EU rendelet alapján kifizetni. Semmi haszna nem lett, elutasították, és erre - a fellebbezés elbírálására - vártam 9 hónapot !!!!

Indoklás is vicces volt, szinte szóról szóra megegyezik az elsőfokú határozattal :) Semmi igazi indoklás, jogszabályra hivatkozás, vagy valami ... :( A döntés jogi hátterére leírták azt a rendelet szakasz-számot, ami szerintem (jogvégzett ember lennék valamilyen szinten) nem is vonatkozik ránk.

Tudni kell még a történethez, hogy Hessen tartományban kb. 1 évvel ezelőtt összevonták 2 - azaz kettő - ember részére az egész tartomány Familienkasse ügyekkel kapcsolatos fellebbezéseinek intézését, elbírálását. Saccolok, van kb. 8 millió ember a tartományban (szinte egy egész M.o.), és ennek az embertömegnek a fellebbezéseinek az összességét 2 ember vállára tették Kassel-i központtal.

Tipikus német ........ :(
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tothne
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26949 Írta: tothne
tothne válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Bariba!Hozzád fordulok mert én is ugyanígy indulok ezzel az egész kindergelddel ahogyan te.A férjem szeptember óta van kint,és én is csak a 8 sz .pótlapot kaptam meg,kitöltöttem,csatoltam itthoni munkáltatóit(gyes-en vagyok)is,most decemberben kaptam meg a megyei MÁK határozatát,miszerint már nem ők a hivatalos kifizetői a csp-nek,és ennyi!!felhívtam a nemzetközi osztályt,ott azt mondták h TALÁN már decemberben kapok magyar csp-t,és gyest,és ha majd megkapok valamilyen határozatot azt kellesz a férjemnek vinni németbe,és leadni a familienkasséhoz!!NNNNNaa akérdésem az,hogy onnantól kezdve ha azt leadja,mit kellesz még tenni,vagy csak besétál vele és átadja?Kérlek segíts ha te már ezt végigcsináltad mert nekem még sötét a dolog!!köszönöm!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!