Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 5 hónapja #26852 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Gergő,

valószínűleg igazad lehet. Az ügyvéden már én is gondolkodtam, sőt már ki is kerestem 1-2-t , akiknek ez a szakterületük. Már csak időpont kell...

No és arra is gondoltam, hogy ha emiatt utasítanak el - amit te is mondtál -, akkor elmegyek a MÁK-hoz, visszafizetem nekik a 4 hónapnyi csp.-t, kérek róla egy igazolást miszerint visszafizettem, és benyújtom itt kint németben még egyszer. Most már akkor csak júl. 31-ig kaptam Magyaro.-on, így aug.-tól itt jár ? :) A német állam rosszabbul jár, de tőlem legyen, ha ezt akarják ......

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26853 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

trosztg12345 írta: JFelhívtam a figyelmüket levélben, hogy Magyaro.-n az ellátás összege a 3 gyerekre kb. 180 € volt átszámítva, itt pedig 558 €, én a kettő közötti különbözetet kérném csak tisztelettel a 883/04/EG rendelet (vagy irányelv ? ) alapján kifizetni.
Fellebbezésem elbírálására 9 !!!!! (igen, kilenc) hónapot vártam. Megjött a határozat, elutasítva, eredeti határozat jó volt, nincs jogsértés, ha nem tetszik forduljak bírósághoz.Német és magyar nyelven is próbáltam értelmezni, nekem mindkét esetben az "jött ki", hogy megjár. Van valakinek esetleg építő jellegű információja ?

Szerintem nem jár, de fordulj bírósághoz! Az nem érv, hogy Mo.-on "csak" 180€ az összeg, s itt sokkal több, mert itt eleve másak a költségeid. Ráadásul > EZEK < mind járnak MO.-on! Tehát azokat pluszokat is vedd bele, ami a három gyermek esetén jár, pl.>> PDF

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26857 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Én úgy értelmeztem, hogy a "visszamenőleg" a benyújtás dátumát jelenti, vagyis, mi például októberben "váltottunk", tehát decemberben három hónapot, a benyújtás dátumáig fizettek visszamenőleg.
Ha kérelmedet elfelejtetted benyújtani - mi sem tettük, mert nem néztünk utána ennek a jogszabálynak - hát ez nem a Hatóság hibája, ezért utasítanak el.

/Teljesen más téma: én például elfelejtettem elolvasni a Tel.szerződés Felmondási idő részét, Így sajnos automatikusan hosszabbodott, hát bármennyire is fáj, fizetek még egy évig. /

De kíváncsian várom, mi lesz az eredmény....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ravi79
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26864 Írta: Ravi79
Ravi79 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hát ez most már nekem teljesen fekete, semmit sem értek.
Az a baj, hogy ahány ember, annyiféle változat létezik.
Végül is leírtam,hogy mit szeretnék igényelni, milyen időszakra és elküldtem levélben. Várok 2 hetet, hátha addig jön valami válasz. Ha nem, akkor újra írok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26869 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Jó estét Mindenkinek !

Decotext: a 883/2004 EG rendelet (igen, rendelet, utánanéztem :laugh: ) szövegezése szerint - vagy legalábbis én így értelmezem - megjár, ha érdekel a rendelet 8. Fejezet (családi ellátások) 68. cikkében megtalálod:
"/2/ Halmozódó jogosultságok esetében a családi ellátásokat az (1) bekezdés szerint elsőbbséget élvezőként kijelölt jogszabályoknak megfelelően nyújtják. Az egyéb összeütköző jogszabály(ok)ból adódó családi ellátásokra való jogosultságot az előbb említett jogszabályok által előírt
összegig felfüggesztik, és szükség esetén különbözeti kiegészítést nyújtanak az ezt meghaladó összegre."
Sehol nincs a rendeletben kitétel, hogy a gyerekeknek hol kell lenniük stb. A "különbözetet" is a rendelet nevezi így.
(A magyar támogatásokról meg annyit - ha már megemlítetted-, hogy otthon 150 körül kerestem, volt ház, meg kocsi stb, úgyhogy a családi pótlékon és a családi adókedvezményen kívül tudod mit kaptunk támogatást? Kis zacskóban nagy lóf..szt ... :angry: )
Bíróságra nem megyek, félek mi van, ha igazuk van. Elöbb infót gyűjtök...

Htimea: érdekes amit írsz, mert nekünk annak idején az ügyintéző azt az információt adta, hogy nem a kérvényezés hónapjától jár csak (mint pl. a Kinderzuschlag), hanem annak a hónapnak az első napjától amikor bejelentkeztünk a Meldeamt-on, hogy: "csókolom, megjöttünk" ! :laugh: (Egyébként augusztusban jelentkezett be a család, szeptemberben pedig be is adtuk a kérelmet, úgyhogy ez nem lehet gond. Mondjuk nem is erre hivatkoznak. :whistle: )

További szép estét !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26874 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szerintem a bejelentkezésed utáni, első hónaptól jár a családi, persze ha hó közben jelentkeztél be, és nem a tárgy hó, első napján. Nálunk simán olyan is ment, hogy a párom rosszul töltötte ki a papírt, és csak ez év júniustól kezdték fizetni a családit ( május 5.-től igényelte először, onnantól vagyunk mind kint albérletben, de ő már április 1.-jén munkába állt), de beadtunk egy utólagos kérvényt az április, májusi pótlékra, amit ki is fizettek. Mondjuk nekünk minden otthoni felmondó papír a kezünkbe volt, németül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: trosztg12345

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!