Családi pótlék Németországban

  • tothne
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26955 Írta: tothne
tothne válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Még egy kérdés!!!!!!Ha a férjem magyar cég által dolgozik kint,és van bejelentett lakcíme(ahová mi is menni készülünk a gyerekkel)akkor is lehet kindergeldet igényelni??mert azt olvastam hogy németországi lakcím kell hozzá!!tehát nem feltétele hogy német cégnél dolgozzon??és abban az esetben ha magyar céggel dolgoziik kint akkor hogyan alakul a biztosítás,konkrétan az érdekel ha én és a gyerek kiköltözünk mi kell ahhoz hogy ellátást kapjunk ha bármi gond van??az tiszta sor hogy ha német a cég akkor bevesznek minket is a biztosításába,de ha magyar a cég?????????KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26957 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Trosztg12345!

Megnéztem, mit írtál korábban esetedről, és most jöttem rá, hogy az egész családod augusztusban kinn volt Németországban. Bejelentve a Meldeamthoz. Tehát a lakhelyetek Németország volt. Szerintem ez a legkézenfekvőbb magyarázat.
(Gergoo is írta, rögtön utánad, amikor helpeltél!)
Amit tehetsz szerintem: aug.-nov.ig visszafizeted a magyarországi csp.-eket, megvan az erről szóló határozat, akkor beadod a Familienkasséhoz és akkor megkapod a teljes összeget onnan (4hónap). Én biztos ezt csinálnám.
Remélem, segítettem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26958 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia tothne!
No, az NKO-tól nem kaptam határozatot, csak azt, hogy ha gondom van az ellátással kapcsolatban, akkor a kemptenieket "zaklassam" :-D
És utalni fogják a csp.-t és a gyes-t is a pestiek, emiatt ne aggódj! (A decemberi magyar csp-t és gys-t ők utalják már.)
Majd a németektől kaptok határozatot, ami tartalmazza a számolást, és a havi összeget is, amit a Familienkasse fog utalni hónap 20-a körül.

Egy kérdésem lenne azért Hozzád: Nincsen állandó munkahelyed itthon?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26959 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

A biztosítással kapcsolatos kérdésedre tothne azt javaslom, mert ezzel nem vagyok tisztában, hogy a férjed magyar munkáltatóját kérdezzétek meg. (nem világos, hogy a magyar cég odafizet biztosítást vagy hova...
Ha ti is a férjedhez költöztök, akkor az itthoni ellátások már nem járnak Nektek, hanem akkor az ottani egész Kindergeldet kapjátok meg. Szerintem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tothne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tothne
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26960 Írta: tothne
tothne válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Bariba!Köszönöm válaszod!!De igen van munkaviszonyom,éppen most járt le a gyed-em és így igényeltem a gyest,tehát itthon vagyok a gyerekkel!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26964 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Gratulálok a csöppséghez, aki már kész úrfi vagy hölgy kétévesen! :-)

Akkor a csp.-t, gyes-t összeadják majd eurósítják :S :-D (bocs), aztán kivonják a 184-ből.
Ha pedig férjed után költöztök, akkor ez áll fenn:
" 1. Amennyiben a házastársa Németország területén, Ön pedig Magyarország területén biztosított, és a gyermekkel Magyarország területén él életvitelszerűen, akkor Magyarország területén jár Önöknek a teljes összegű családi ellátás, Németország területén különbözeti kiegészítésre lehetnek jogosultak. 

2. Amennyiben Ön Magyarország területén nem rendelkezik biztosítási jogviszonnyal, a házastársa Németország területén biztosított, akkor Németország az elsődlegesen illetékes a teljes összegű családi ellátás kifizetésére. 

3. Amennyiben a család Németország területén él életvitelszerűen, akkor Németország az elsődlegesen illetékes a teljes összegű családi ellátás kifizetésére. 

A Magyar Államkincstár felé jelezni kell, hogy a házastársa Németország területén biztosított. A tájékoztatás tartalmazza, hogy mikortól dolgozik külföldön, Ön a gyermekével hol él életvitelszerűen, illetve egy munkáltatói igazolást is meg kell küldeni."

Azt nem tudom, hogy a gyes-t, a magyarországit, milyen biztosítási jogviszonynak veszik, mert ugye alanyi jogon jár.
Esetleg ebben valaki megvilágosítana, aki ilyenben volt? Mo-i munkaviszony van, anyuka gyesre megy a gyerek kétéves kora után, életvitelszerűen Magyarországon élnek, apuka külhonban él, ott munkavállaló.

Köszi szépen előre is.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tothne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!