Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 9 hónapja #32278 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Köszönöm a választ,bizonyára női slamposság volt, hogy nem voltam pontos a kérdés feltételekor.
A 24 órás idősgondozó kettőhavi (minimum) váltásban dolgozik,ergo nincs váltója.
Napi kettő óra Mittagspause,és hetente egy szabad délután.
Középkáderek vagyunk,nem mint Te-bár már leírtam-a korunk nagyon hasonló.
Ha most számolsz,akkor még csúnyább eredmény jön ki.
Valóban,mi nem termelünk,"csak" biztosítjuk a mindenkori alkalmazó országban az emberi életet az idős embereiknek.
Ezért mocskos dolog,amit csinálnak a cégek:havi 700 Eu-ért dolgozó román,lengyel,stb. ápolókat alkalmazva ,hol szakképzetten,hol anélkül-, tartják,lenyomják a munkabéreket a megélhetési nívó alá.
Ne hidd,hogy mindig,mindenhol rendben vannak a szerződések,messze nem !
A csendben dolgozás még mindig jobb,mint Mo-on éhezni.
Ez a korosztály már nem mobil,nem változtat otthont.Igyekszem,igyekeztem figyelmeztetni a fejjel ismeretlen cégek felé rohanó ifjú Kollegákat-de csak óvatosan aláirmi-de csak menetelnek ész nélkül,és lehurrogva az idősebb,tapasztaltabb, azonos munkakörben dolgozó ápolókat.
Egy céget már keményen bíráltam évekkel ezelőtt itt s Fórumon(Helpfamily),nem is tudod elképzelni,milyen kemény retorzióval indítottak ellenem támadást.Honlapot írtak át,hirdetéseket vettek le,fogalmaztak újra-engem sok-sok kicsi és nagyobb cégnél telefonon (!) mocskoltak.
Nem sikerült nekik:jó helyen dolgozom.A Helpnél viszont már 600 Eu a beugró-és mennek a nők,mennek...
Ahogyan Ti,férfiak mondjátok, sokszor a petefészkeinkkel gondolkodunk,megvezethetők vagyunk.
Mindeki a saját hülyeségének a kovácsa...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32289 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

wagnermari írta: Köszönöm a választ,bizonyára női slamposság volt, hogy nem voltam pontos a kérdés feltételekor.A 24 órás idősgondozó kettőhavi (minimum) váltásban dolgozik,ergo nincs váltója.Napi kettő óra Mittagspause,és hetente egy szabad délután.
Középkáderek vagyunk,nem mint Te-bár már leírtam-a korunk nagyon hasonló.

Bocs' ezt nem értem! Én egyszerű alkalmazott vagyok egy nem is nagy cégnél! Semmilyen plusz beosztásom nincs. Munkás vagyok, igaz egy irodában s computeren dolgozom! Mi az a "középkáder"? Nem vagyok abban biztos hogy az ilyen munkaidő ennyiért a törvényes kereteken belül megy! Ennek nézz azért utána, mert még mi sem dolgozhatunk 10 óránál többet naponta mert a "Betriebsrat" és a "szakszervezet" memonyozná a munkadót és a tulajdonost!

wagnermari írta: Ha most számolsz,akkor még csúnyább eredmény jön ki.Valóban,mi nem termelünk,"csak" biztosítjuk a mindenkori alkalmazó országban az emberi életet az idős embereiknek.

Ez így azért nem egészen korrekt! Maradjunk abban, hogy a "rászoruló idős emberek" életével kapcsolatos a tevékenységed! Ne felejtsd el, hogy itt van "Pflegeversicherung" is ami mindenkinek kötelező, de a nyugdij bizony az a munkaévektől és a befizetett biztosítási összegtől függ! Ezért van az, hogy sokaknak túl kevés van, de ez bizony a legtöbbször önhiba!

wagnermari írta: Ezért mocskos dolog, amit csinálnak a cégek:havi 700 Eu-ért dolgozó román, lengyel, stb. ápolókat alkalmazva, hol szakképzetten, hol anélkül-, tartják, lenyomják a munkabéreket a megélhetési nívó alá.Ne hidd,hogy mindig,mindenhol rendben vannak a szerződések,messze nem !

Én messze nem hiszem, de erről a munkavállaló tehet. Úgy mint Mo.-on a minimálbérről is! Amig van balek, aki ennyiért vállalja, addig nem is fognak többet adni!

wagnermari írta: A csendben dolgozás még mindig jobb,mint Mo-on éhezni.

Ezt viszont kategórikusan vissza kell utasítanom! ma Mo.-on senkinek nem kell éheznie! Néhány éve a szabi alatt, három munkahelyet is ajánlottak, pedig nem is kerestem munkát. Mi van ha keresek! Van munkahely MO.-on is, csak nem kell válogatni és főleg ODA KELL MENNI ahol munka van!

wagnermari írta: Ez a korosztály már nem mobil, nem változtat otthont.

Akkor miért kell csodálkozni? Nem kötelező a mobilitás, "lehet éhezni" is!

wagnermari írta: Egy céget már keményen bíráltam évekkel ezelőtt itt s Fórumon(Helpfamily),nem is tudod elképzelni,milyen kemény retorzióval indítottak ellenem támadást.Honlapot írtak át,hirdetéseket vettek le,fogalmaztak újra-engem sok-sok kicsi és nagyobb cégnél telefonon (!) mocskoltak.Nem sikerült nekik:jó helyen dolgozom.A Helpnél viszont már 600 Eu a beugró-és mennek a nők,mennek...Ahogyan Ti,férfiak mondjátok, sokszor a petefészkeinkkel gondolkodunk,megvezethetők vagyunk.Mindeki a saját hülyeségének a kovácsa...

Ez az én mottóm is! Talán azzal az opcióval, hogy én mindig úgy irtam le, hogy:
"Mindenki maga felel a saját nyomoráért!"

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #32796 Írta: Gibu
Gibu válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!
Ne lőjetek, csak összegezni szeretnék! Az itt olvasottak alapján ,tehát a sokak által remélt siker titka:
- minimum középfokú német nyelvtudás
- megfelelő szakképzettség (nem baj, ha magyar, de ne legyen orvosi, mert azokból hiányzik az empátia és félreértik a nem megfelelő végzettségű fórumozókat) ;)
- ne közvetítő cégen keresztül jöjjön, jobb, ha közvetlenül keresi a kiszemelt német cégeket/idős otthonokat
- legyen tisztában a német adózási rendszerrel (nettó, bruttó bérek fogalma, vállalkozás stb.)
- fejlett, sokat tapasztalt és toleráns izomzattal rendelkezzen, főleg a hát és derék tájon, mert sokat kell emelgetni az időseket.
- ha főnöki ambíciói vannak, ne kiabáljon az alkalmazottaival
- ne érzékenykedjen,
- ha nem bírja ez a munkát, menjen ornitológusnak vagy biológusnak,
- és ne kérdezősködjön annyit ezen a fórumon.
Kihagytam valami fontosat? :laugh:
Tetszettek az írásaitok, nagyon sokat tanultam belőle. Kérdésem lenne egy csomó, de előbb utánanézek a javasolt honlapoknak, cégeknek, megtanulok németül, levizsgázom a szakképesítés megszerzéséért, növesztek némi hátizmot a combjaimon lévő zsírból, utánanézek az adózásnak és felkészülten jövök vissza.
Kitartást mindenkinek!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33147 Írta: fmedi
fmedi válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek, idősgondozással kapcsolatban.
Szeretnék majd Németországba kimenni és házi idősgondozóként dolgozni.
Jelenleg B2 nyelvi szinten vagyok a némettel, de folyamatosan tanulom.
Főiskolai végzettségem van, de nem egészségügyi.
Pár hónapja bejárok az egyik idősek otthonába már ledolgoztam 350 órát, megtanították a fogásokat és az elméletet is. Letettem egy belső vizsgát, ami nagyon jól sikerült. Kaptam tőlük egy német nyelvű ajánlólevelet, a ledolgozott órákról és vizsgáról egy német nyelvű igazolást, de ez nem hivatalos végzettség, tehát nem OKJ.
Van jogosítványom, jól főzök, jelenleg vegetáriánus konyhát viszek, de természetesen hússal készült ételeket is főzök, valamint tudok makrobiotikus ételeket is készíteni.
Most Magyarországon még a régi OKJ szerint indulnak tanfolyamok, ajánlottak egy szociális gondozó tanfolyamot, de nem tudom, hogy egyáltalán figyelembe vennék-e ezt a papírt vagy nem szükséges, mert még ez is 7 hónap lenne. Tehát a kérdésem, hogy kell-e OKJ vizsga vagy elég a nyelv és az idősek otthonából az ajánlólevél, tehát ezzel van-e esély elhelyezkedni, csak házi idősgondozás érdekel.
Köszönöm, ha válaszoltok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33148 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Gibu írta: Kihagytam valami fontosat?
Tetszettek az írásaitok, nagyon sokat tanultam belőle. Kérdésem lenne egy csomó, de előbb utánanézek a javasolt honlapoknak, cégeknek, megtanulok németül, levizsgázom a szakképesítés megszerzéséért, növesztek némi hátizmot a combjaimon lévő zsírból, utánanézek az adózásnak és felkészülten jövök vissza. Kitartást mindenkinek!

Ironikusan irtad le, de hidd el hogy tény! Nem szabad elfelejteni, hogy a német munkaeröpiac 28 EU országból válogathat s garantálom hogy ki is mazsolázza a legjobbakat! Ha valaki az általad felsorolt opciókkal nem rendelkezik bizony nagyon nehezen fog beindulni a dolog, de azért legyünk öszintek: hol kellenek a képzetlen nyelvtudás nélküli munkavállalók?? Én csak egy ilyet tudok: a háborúban.
(Már ebben sem vagyok biztos, ha az ottani technikát nézem.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33151 Írta: mmonika
mmonika válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia! Németországba idősek otthonába OKJ Ápoló végzettség kell.Sajnos az egyéb nem elég, valamint B2 nyelvvizsga.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!