Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 7 hónapja #33152 Írta: fmedi
fmedi válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Köszi a választ, de nem szeretnék idősek otthonába dolgozni, mint már írtam házi idősgondozás érdekelne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33159 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Ha teheted és van rá kereted/lehetőséged/engergiád (nem tudom, pontosan mik a személyes körülményeid), Németországban végezd el az Ausbildungot, ami bár 3 év, de kapsz érte juttatást is...Persze mindez akkor jöhet szóba, ha nincs családod és flexibilis vagy...Ha mindenképpen az idősek gondozását érzed hivatásodnak, ezzel szeretnél foglalkozni, akkor érdemes megfontolni a lehetőséget! Egy Ausbildung-gal nem csak a lehetőségeid, a nyelvtudásod is top lesz...
Találtam neked egy linket, ami talán iránymutatást adhat...
www.invia-akademie.de/in-via-fachseminar...dung/altenpflegerin/
Persze vannak rövidebb idejű képzések is, de azok fizetősek...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33164 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Kedves fmedi!

Szerintem egy sima idősgondozáshoz bőven elég, amit felsoroltál. Legalábbis, indulásnak. A nyelvtudás a legfontosabb, hogy tudj kommunikálni. Szerintem elkezdhetsz munkát keresni.
Amúgy vannak különféle fokozatok, (pflegestuffe 1, 2, 3) és a kettes, hármas fokozat igényel szakápolót, ahhoz kell az egészségügyi végzettség. Ha jól tudom.
Nekem sem egészségügyi diplomám van, én is elvállaltam egy idős néni gondozásãt, -tegnap érkeztem meg Németországba :) ) és ez a néni nem igényel szakápolói segítséget. Azért kell neki segítség mégis, mert idős és nagyon lassú, főzni nem tud magára, egyedül él.
Azt hiszem, hogy sokmilyen ember él Németországban.
Sok sikert kívánok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33165 Írta: mutyikoma
mutyikoma válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok! én egy Sozialstation-nál dolgozom, mint Haushaltshilfe. Pontosan amit csinálok az takarítás, fürdetés, hajmosás, bevásárlás, +éppen amit kér az adott néni. Volt, hogy beszélgetnem "kellett", vagy teáznom. Persze nem fenékig tejfel, van amikor szó szerint a kakit vakarom le, de én alapjában véve szeretem csinálni. Az ápolás részébe még nem folyok bele, mert még csak alap a nyelvtudásom, de a lehetőséget megadták, ha tanulok, akkor szívesen megtanítanak alap ápolási dolgokra és ha még mindig lesz kedvem hozzá, mehetek ápolói suliba. Egy ilyen helyen, nevezzük ápoló szolgálatnál, mindenfélét csinálnak. Azokon a dolgokon kívül, amit én írtam, kertgondozás,etetés, és az idősek körüli ápolási munkák: vérnyomásmérés, inzulinbeadás, kötözés, sebtisztítás, gyógyszeradagolás, állapotfelmérés..stb... Itt lehet dolgozni minijob-ba, rész és teljes munkaidőbe. Nem egy ápoltat látsz el napi 24 órában, hanem megvan egy túrád, melyik nap kikhez mész, mit csinálsz. Van céges autó és céges mobil. Mindent adminisztrálni kell. Hirtelen ennyi. Ott lakásos idősgondozást én csak a helyi újságokban szoktam látni hirdetésként és a supermarketek hirdetőfalán.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33675 Írta: Jasminel
Jasminel válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Engem az érdekelne,hogyan tudnék idős otthonban,vagy kórházban dolgozni.2004 előtti okleveleim vannak a fenti szakmákban,és nagyjából 20 éve nem dolgozom benne.Alapfokú nyelvtudásom van,és 53 éves vagyok.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33679 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Jasminel írta: Engem az érdekelne,hogyan tudnék idős otthonban,vagy kórházban dolgozni.2004 előtti okleveleim vannak a fenti szakmákban,és nagyjából 20 éve nem dolgozom benne.Alapfokú nyelvtudásom van,és 53 éves vagyok.

Sehogy! Idosekotthonaban csak ervenyes es honositott (Németországban elfogadott) papirokkal tudsz csak munkat kapni. Nyelvtudas nelkul nem fog, meg papirokkal sem sikerulni!

Egyetlen eselyed, ha maszek keresel csaladot, aki felfogad csaladtagjuk apolasara.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!