Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33698 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Számodra,a végzettségeddel,"alapfokú"nyelvtudásoddal CSAK az jöhet szóba,amit Deco írt.Ez olyan ritka,mint a fehér holló.Szóba sem jöhet idősek otthona,kórház,akármi-bármilyen csábítóan magasabb az ottani bérezés.Egyedül egy közvetítő tud ennyi végzettséggel és nyelvtudással segíteni:itt fizetni kell,de található tisztességes is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Nandarani33
  • Nandarani33 profilkép
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Az Életet szeretetben és humorral kell leélni. :)
Több
10 éve 6 hónapja #33769 Írta: Nandarani33
Nandarani33 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Jasminel:
Engem az érdekelne,hogyan tudnék idős otthonban,vagy kórházban dolgozni.2004 előtti okleveleim vannak a fenti szakmákban,és nagyjából 20 éve nem dolgozom benne.Alapfokú nyelvtudásom van,és 53 éves vagyok

Nos legjobb tudomásom szerint elegendő a minimális német nyelvtudás akkor ha itteni iskloát kezdesz el mondjuk Idős otthonban, képeznek itt 1000-el majd minden ha nem minden városban, mert most ez hiánycikk! Ami pedig a végzettségedet illeti vannak olyan Bürokratikus utak ahogy meg lehet állapítani hogy elfogadják-e itt ezeket németben vagy sem amik neked vannak. Elsőre azt javasolnám hogy keress egy családot ahol egy emberről gondoskodsz, ha ez meg van és kint vagy a; van munkád és van fedezeted, b; közben neki tudsz állni honosíttatni ha lehet a végzettségeidet :) és a Német nyelvtudásod is fejlődik :)
Majd körbekérdezek itt hogy hol lehet ilyet csinálni, de közben esetleg a többiek is fognak tudni segíteni <3 :)

:baby:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33774 Írta: Lac
Lac válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Jasminel, szerintem nem tragikus a helyzet de egy kozvetito ceg kell az esthez annyi leszogezheto hogy szabaduszokent neki vagni rizikos es nagyon nehez lesz munkat talalni az ugynvezett Heimok-ban , de nem lehetetlen,Dolgoznak Gorogok , brazilok , spanyolok , eleg gyenge nyelvtudassal, az apoloi vegzettseg kimondottan elonyt jelent.Legnagyobb gondnak az elszallasolast talalom, de vannak cegek melyek meg biztositanak szallast is de ez a fizetes rovasara megy tobbet mint ezeregyszaz eurot nem fizetnek ,de fizetik a szallast. Viszont megkovetelenek egy min. A2 nyelvtudast . jo nyelvtudassal mar eleg johelyeket lehet talalni. tudok egyparat , sajat tapasztalatbol irom ezt

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33789 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Lac írta: Legnagyobb gondnak az elszallasolast talalom, de vannak cegek melyek meg biztositanak szallast is de ez a fizetes rovasara megy tobbet mint ezeregyszaz eurot nem fizetnek ,de fizetik a szallast.

Ez igy nem korrekt! Minden városban, s közelében vannak olcsó panziók . Hamrug: 23€/nap, Berlin: 9€/nap, Dresden: 17€/nap, München: 25€/nap, Leipzig: 14€/nap ...stb. Biztos nem luxus, de lehet benne lakni amig az ember nem talál jobban fizetett munkat! A link nem csak Németországban listázza ki az olcsó hoteleket/panziókat! A fesorolt városokban több száz lehetöség van. Németországban kisebb települeseken még olcsóbb szállások is vannak csak hát egy kicsit keresgelni kellene!

Ui: ha meg ez is túl drága, akkor lehet egy WG-t keresni vagy együtt, többen létrehozni. (Wohngemeinschaft) Többen bérelnek egy lakást/házat, igy minden költség megoszlik!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • anddom
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 6 hónapja #33791 Írta: anddom
anddom válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

bizony, bizony, csak igazat tudok neked adni !!!
:confused:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33793 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Azért a panziós verzió elég necces matematikailag:

... tobbet mint ezeregyszaz eurot nem fizetnek ,de fizetik a szallast.


kontra

Hamrug: 23€/nap, Berlin: 9€/nap, Dresden: 17€/nap, München: 25€/nap, Leipzig: 14€/nap ...stb.


Szerintem beteggondozóként, ápolóként az 1500.-€ nettó már nem rossz pénz, ha abból kifizetsz akár csak 15.-€-t/nap, az már 1500-450=1050.- €. Akkor akár jobb az "1100 + szállást fizetik" konstrukció, feltéve ha Lac is nettóról beszél (mint a magyarok legtöbbször, pedig....). A WG OK, de pl. a WG alapítást én biztos nem venném a nyakamba, csak ezeréves cimborákkal. Gondolj bele: kell hozzá 3-4, vagy akár több társ (már gubanc, ha az egyiknek nem jön be valami és lelép) + indul a móka, amiben a magyarok is nagyok: "én csak négyszer mosok egy hónapban, te hatszor, de te mindennap 2x zuhanyzol én meg csak kétnaponta, ö meg állndóan égve hagyja a villanyt, a harmadik nem is használja az internetet, miért fizetek ugyanannyi rezsit, stb., stb." Kinek hiányzik ez ??

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!