Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 2 hónapja #35373 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia,
pl. azt kérdezték, hogy van-e gyakorlatom, illetve, ha nincs, akkor legalább valamelyik családtagomat ápoltam-e valaha? Arról viszont reszletesen kikérdeztek. Mennyire volt önálló, mit kellett vele csinálni, milyen segítséget kellett neki adni, gyógyszer adagolás, diéta, mosdás, mosdatás, orvoshoz kísérés...
Volt egy , illetve 3 nyelvi felmérő beszélgetés, általános dolgokról, aztán volt. egy közel egy órás interjú, amiben tul.képpen rám voltak kíváncsiak, hogy én milyen típus vagyok, mi érdekel, stb., hogy a hasonló mentalitású embereket jobban össze tudják hozni.
Még olyan kérdés is volt, hogy allergiás vagyok-e az állat szőrre...
A végén pedig, hogy miért szeretnék idősgondozást vállalni. Erre nem azt a választ várják, hogy nem találsz máshol munkát, hanem pl., hogy meg szeretnéd szépíteni az idős emberek életét...
Mondjuk, ez egy szép dolog, és vannak olyan idősek, akik szeretik kellemesen tölteni a mindennapjaikat.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Zikica, Agnes1974, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35374 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia, köszönöm a válaszod. Esetleg, ha nem nagy kérés, leirnád nekem ezeket németül? Holnap lesz az interjú, pár dolgot már összeírtam, de félek lesz olyan, ami nem fog menni, eléggé rágörcsöltem azt hiszem a dologra..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35375 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia, szívesen leírnám, de olyan szinten nem tudok még németül, hogy a nyilvánosság előtt vállalható lenne. Bár mindenki mondja, hogy sokat fejlődtem, de ha most leírnám, tele lenne hibákkal, azt meg nem vállalom a nyilvánosság előtt. Egyébként egész jól elboldogulok a hétköznapi életben, de sajnos ebben a dologban maximalista vagyok.
Az egy órás interjú egyébként magyar nyelven folyt, de gondolom, ezt cége válogatja.
Tanácsom, hogy hasonlatosan a főiskolai vagy egyéb vizsgák előtt; már nem érdemes tanulni, csak ismételni.
ha nagyon rágörcsöltél, egyszerűen igyál egy kis (feszültség)oldószert. ;)
A legjobb, ha önmagadat adod. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35376 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Na igen, majd látjuk, lesz ami lesz :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35377 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Én sok sikert kívánok neked!
Esetleg, majd írd meg, hogy mi volt, hogy sikerült?
Nekem nagyon jó érzés volt, hogy több év munkakeresés és haszontalanság érzés után itt újra értékesnek és hasznosnak érzem magam.
(nem ültem otthon sem ölbetett kézzel, de a környezet nagyon sokat számít. nekem legalábbis igen. )
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, Zikica, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35413 Írta: gizella
gizella válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Nandarani33
1/ Ujságban olvastam, hogy igen is keresik a németek a külföldi ápolónőket!!! nem csak ./ Portugál és Görög , hanem amiket írtam / és kérdeztél Te is .
2/ Javaslom Neked , tegyél fel hírdetést az interneten keresztül és jönnek a válaszok , mint már írtam és mások is, a közvetítőcégek levesznek és NEM korrektek !!!!!!
Lehetne egy Feketlista ezekről is / már éppen ideje lenne!!!!!!! itt is írnak egy párat ... megszivlelendő de Én is hozzátudok tenni !!!!!
Remélem Gergő nem hagyod ki a felét .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!