Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 6 hónapja #33817 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

DECO ! Te már megint kivel perelsz (mert magamra veszem)? Nem azt írtam én is, hogy a legjobb, ha nem cifrázza a szállást, és lakik a cég által fizetett növérszállón ??? Egyébként nyilván ott sem lesz egyszoba-hallos lakosztálya, de szerintem max. kettönél sem lesznek többen. Ezt vezettem le anyagilag is....
A WG-röl meg bocs, de nem azt mondtam, hogy nem jó. Csak azt vontam kétségbe, hogy WG-t alapítani idegenekkel nem biztos, hogy nagy ötlet. Mert azért ne felejtsd el, hogy 18-25 évesen, diákként egy csöppet más ám X emberrel egy lakásban lakni ("buli az egész világ"), mint 40-50 évesen, rádásul úgy, hogy WG-alapítóként még némi anyagi és egyéb felelösséged is van a többiek ill. a lakástulajdonos felé.
Ettöl még jut mindenkinek megpróbáltatás is böven, ne aggódj, másoknak sem adják ingyen, amit te elértél.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33820 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Direkt nem reagalok a kerdezö eletkorara, mivel ebben az esetben mellekes. Gyakorlatilag, a hazi idösgondozasban valahogy elöszeretettel valasztanak 40 feletti, de erös munkabirasu apolonöket. Okat nem ismerem, de ez igy van.: :chuckle:
Termeszetesen a fiatal kolleganöknek is jo eselyük van mivel nagy az igeny a hazi idösapolasra...es egyre növekszik.
Visszaterve a kerdezöre, nem jol beszeli a nyelvet, nincs sok gyakorlata a szakmaban, 20 eve nem dolgozott benne, gondolom eziranyban sem kepezte magat tovabb, tanfolyamok, stb. Amit jo szivvel tudok neki ajanlani, a hazi idösgondozas, az apolt pflegestufe1...itt alapgondozast vegez, de semmi olyant ami a direkt apolashoz tartozna. Tulajdonkeppen, Haushaltshilfe, akarhogy szepitjük. Viszont, szallasa, ellatasa kulturalt szinten megvan, a minimalis bere 1200 körül alakulhat nettoban kb. Emelett kepezheti magat, tanulhatja a nyelvet, Ezek a munkak 2-3 honapos valtasban törtennek. Kesöbb ha mar beszeli a nyelvet, honosittathatja a vegzettseget es valoban vegezhet apolasi feladatokat is, ez magasabb jövedelemmel jar, söt önallosithatja magat a szakmaban, vagy dolgozhat idösotthonokban is. Mas lehetöseget nem latok ebben az esetben, de ha valaki tud, talan segit neked.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33821 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

wmari írta: Szóval adva van:53 éves nő, család otthon, Magyarországon ápolónő, 20 éve NINCS a szakmában, gyakorlata a mai szemmel nézve igen kevés ALAP fokon beszél németül-tud de,munkahelye, lakása Igenis,el KELL jönnie, hogy legyen élni pénze. Lakásbérlést, panziót ajánlgatunk neki, mikor munkája sincs


Egy kérdésem lenne!
Ha valaki abszolult egy fillér nélkül, gyatra (vagy nulla) nyelvtudással, használhatatlan papirokkal és a szakmájában, abszolult hiányzó gyakorlattal akar, 53 évesen, egy idegen országnak nekiindulni, akkor az ilyen személynek mennyi esélyt adsz arra, hogy belátható időn belül új életet tud kezdeni és "megélni is elég" pénzt keressen?
Németországban sem lehet semmiből valamit képezni, s a nincsből** új életet kezdeni!
** Tudás, szakma, indulótőke, kitartás.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33824 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Egy évet,hogy kifizesse otthon az adósságait,és elinduljon kint az alapnyelvtudását megfejelve,szakmába visszazökkenve:lelkileg helyrerázódva.
Nekem a nyelvvel nem "annyit" kellett küzdenem,de 8 hónap alatt arra a helyre korrektül beilleszkedtem.
Dicsérő ajánlólevéllel jöttem el.
Vajon miért?Mert akkor már többet értem,mint az ottani Lohn...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34532 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Idös-, betegápoláshoz találtam ezt a konkrét ajánlatot. Otthoni eü. végzettséggel, német tudással keresnek kelet-európai embereket, akik munka mellett végzik a szakiskolát és helyi képesítést szerezhetnek. Szállást is biztosítanak. Biztos lesz, akit érdekel.

A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35371 Írta: Agnes1974
Agnes1974 válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy aki már dolgozott idősgondozásban, esetleg tudna nekem segíteni, hogy az állásinterjún mit kérdeznek, mire számítsak? Szeretnék felkészülni a beszélgetésre amennyire lehet. Köszönöm szépen!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!