Idősgondozás Németországban

Több
10 éve 6 hónapja #33796 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Kifizeted a panziót(amit drága és nem túl okos megoldásnak találok egy újoncnak),marad 1000 Eurod,és még nem ettél!Na és haza is akarsz küldeni pénzt.Lacnak adok igazat,ő már-velem együtt kipróbálta mindkét verziót.A lakásbérlésről ne is beszélj Deco,kivitelezhetetlen három nőnek együtt élni.Akár itthon nővérszálláson,akár ott.És drága.Akinek havi 1500 Eu-ja van-bár valaki elővehetné a szám.gépét:egy totál kezdőnek??-az nem bír ki ilyen megterhelést.
Nem beszélünk a nincsmitről túl sokat?
Ez csak verbális diarrhoea.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33799 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Gyerekek! Itt most el lehet filozgatni hogy ki mit bir ki és ki mennyire hajlandó feladni a magyaros virtusokat egy azonban nagyon is lényeg, amiről megfeledkeztek! Akik ide Németországba kijönnek, azok valamit újra akarnak kezdeni! Senki nem állította, hogy ez könnyű és azonnal sokerülni fog! Én ezért próbáltam néhány lehetőséget felsorolni. (WG, olcsó panzió,) Persze hogy szuper nagy megterhelés, persze hogy nem lehet havonta haza menni a családhoz és persze, hogy teleszalad az ember szandija mindennel ami nem illik bele az otthoni megszokott rendszerbe. (S rendszerint semmi nem illik bele) Az ellenkezők figyelmét azonban felhivnám arra, hogy NE AZT KERESSÉTEK ÁLLANDÓAN, HOGY MI MIÉRT NEM MEGY, hanem azt, hogy hogyan lehet kompromisszumokkal újrakezdeni! Akinek meg nem jó ez sem, meg az sem, az maradjon otthon a seggén! Ott biztosan sokkal jobb akkor!

Ui: a WG-k igenis működnek. Ezrével élnek egyetemisták együtt, mert a továbbtanulás, megélhetés, lakás nem olcsó. Ha meg pár melós (legyen nő, férfi vagy akár vegyesen) nem képes meghúzni magár 1-2 évig amíg belejön, akkor az ilyen vagy jöjjön ki azonnal 10 ezer eurós alaptőkével, s béreljen magának egyedül házat vagy maradjon otthon a sejhaján! Senkit nem hívnak ide, de qrva nehéz egy életet újrakezdeni! S ne mérce legyünk mi, akiknek már sikerült, hanem cél! Nagyon kevés embernek sikerül azonnal minden, ezért úgy is fogjatok hozzá!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mmonika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33803 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szóval adva van:53 éves nő,család otthon,Magyarországon ápolónő, 20 éve NINCS a szakmában, gyakorlata a mai szemmel nézve igen kevés ALAPfokon beszél németül-tud de,munkahelye, lakása
Igenis,el KELL jönnie,hogy legyen élni pénze.
Lakásbérlést,panziót ajánlgatunk neki,mikor munkája sincs

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33804 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

wmari írta: Lakásbérlést,panziót ajánlgatunk neki,mikor munkája sincs

Azért indult meg a panziós vonal mert ha szállást is biztosítanak akkor az a "fizetés rovására megy"!
Mi másnak "menne a rovására"? :woohoo: Hmmmm? :thinking:
Egy gyakorlat nélküli (nyelvet valsz. alig beszélő) áplolónőnek 1000 euró körüli zsebpénzről beszélünk és igen, :wait: túl sokat a "nincsmitről"!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33807 Írta: kirschblute
kirschblute válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Szia Jasminel!
Én mindenféle egészségügyi képzettség nélkül jelentekeztem idősgondozónak, erős alapfokú nyelvtudással. (közben azért elvégezteme gy tanfolyamot, de még le kell vizsgáznom)
Amikor gondolkoztam a dolgon, hogy mihez tudnék kezdeni Németországban, nekem a családi gondozásra esett a választásom, és nem bántam meg.
Elsősorban a nyelvet szeretném tanulni, van biztonságos hely, ahol lakhatok, vezetem a háztartást... kezdetnek szerintem ideális.
Igaz, hogy közvetítő cégen keresztül, de pl. még nem vagyok itt 6 hete, és már elkezdtem beszélgetni egy cégvezetővel- lehet, hogy a következő munkát már saját magamnak szerzem, közvetítő nélkül.
A kezdet mindig nehéz, nekem is az volt az első hónap. A nyelv, az új szitu, a család hiánya, de megvan, túl vagyok rajta.
Vannak terveim, és idekint látom, hogy érdemes tervezni, meg lehet valósítani, ha az ember kitartó.
Szóval, drukkolok neked. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33808 Írta: Lac
Lac válaszolt a következő témában: Idősgondozás Németországban

Na megint borzolodnak , az elottem szolok , ugyanis nagyon teves az a felfogas hogy , vegzettseg nelkul, nem lehet, idosotthonokban dolgozni, Pelda kb. olyan 5 embert tudok , sot szemelyesen is ismerem , [ a mai napig, dolgoznak , kulombozo idosotthonokban vegzettseg nelkul olyan A2 nyelvtudas szintel . De most jon a java mar 5-eve csinaljak , es ez nekik igy jo. Van aki igy lazan szereti, nincs mit tenni.Mar korulbelul a negyedik nyelvizsgan is tulvannak , es nem megy Fizetik az eleg borsos [-szerintem] 200 eurot a Deutsche Universitat -nel.Pro es Kontra .Ok altalaban mint mindenki mas csak Zeitarbeit- { szebben kifejezve Personaldienstleistung-nak is hivhatjuk }cegnel dolgoznak, mert mas esetleg intezmeny nem veszi fel oket. Tuti, hogy vegzettseg nelkul keserves az elet, , hozza adjuk , az alap nyelvtudast, szinte lehetetlen megindulni , a talpra allasrol mar nem is beszelek mert , ertelmetlen.Ha ennek a fugvenynek a folytatasa hogy szamukra a ceg fizeti a szallast, amikor nem dolgoznak , mert egyszeruen nincs munka szamukra , akkor mar nem is olyan rossz . Plussza az ilyen wohnheim , Pension , es mas egyebb kucko nem rossz.
Az hogy valaki szemcseppet , tudjon adni a betegnek mar legalabb egy napos kurzus szukseges, ami min. 250 euroba kerul, arrol mar nem is beszelek , hogy insulin adagolas , tablazat szerint , nem is johet szoba .Valaki aki elottem irta hogy mint Haushalthilfe dolgozik , es ilyen tevekenysget folytat , nem is akarok ra gondolni hogy milyen kovetkezmenyekkel jar tovabbkepzes nelkul.
Visszaterve, a Jasmin esetere , csak annyit tudok mondani, mindenkinek , mas es mas az allokepessege, Szerintem , ki hogy birja a kikepzest egyen dolga. Van aki kepes minden arat megfizetni , , van aki nem , sajat maga dontse el Ja 3 hetes kurzus , magyarul neven nevezve negyszazotven euroba kerul de hozza tartozik meg szazhuszoras kotelezo gyakorlat is. Ezzel mar ellehet indulni .{forras a brazilokat kerdeztem meg hogy sikerult nekik egyaltalan bejutni , es ez volt a valasz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!