Munkahelyi baleset

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja #36939 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Igen, van biztosításunk csak sajnos mivel állandó délután dolgozik,így nehéz ügyvédhez menni, mert 12-kor kezdeni kell :( .

Ez sem kifogas :chuckle:
Az ügyvedek mar fogadnak reggel 9:00 oratol, amennyiben ker egy sügössegi
Termint. :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36940 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Prosperus!
Senki nem állította hogy a betegbiztosítót felelősségre lehet vonni!

Itt penzröl volt szo :whew:
Az asszonyka irta, hogy üzemi baleset, erre reagaltam.
Amugy nem neked.
Draga hölgyem amennyiben üzemi baleset lett volna ugy a munkaltatonak
a kötelezö Verwaltungs- Berufsgenossenschaft (VBG) lep a kepbe es fizeti az
összes e dologbol kieredö karokat.
Igy aki esetleg MA lenne, mar 20 eve Németországban közlöm volt, hogy a betegbiztosito is
minden ezzel kapcsolatos szamlakat tovabbitja a munkaltato Berufgenossenschaftjahoz!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT, jotty75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36953 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

jotty75 írta: Ezt én értem és tisztában vagyunk vele,mert így van a szerződésben! De ! Arra az egy hét táppénzre az egész havi prémiumát levonta . A 100 %-os táppénznél is elviheti a prémiumát, amit addig csinált, míg nem történt a baleset? És ha szabin vagy táppénzen van, oké fizeti a napibérét, de a további 3 hétben van teljesítmény és azt se fizeti ki neki. Igen, van biztosításunk csak sajnos mivel állandó délután dolgozik,így nehéz ügyvédhez menni, mert 12-kor kezdeni kell :( .


Nálunk is van úgy nevezett termelékenységi együttható! Ez azt jelenti, hogy ha valaki beteg volt, akkor nem kapja meg a maximalis "pontszámot" csak bizonyos %-al kevesebbet. Hiába volt tehát csak 2 napig beteg, ez kihat az egész évi teljesitmenyére. A férjedtöl én is levontam volna az egész havi pluszt. Ez itt nem csak a hiányzó napokra hat ki, mert ezalatt masonkak el kellett végeznie a férjed munkáját is. A munkaadó öket premizálta! Ha van jogi képviseteled, akkor fordulj hozzá. Ha "nincs rá idö" akkor meg nem is annyira fontos hogy......
Én már aznap ott lettem volna az ügyvédnél, amikor a baleset volt!, de legkésöbb a fizetésnap ha úgy érzem hogy nekem van igazam!!
Elismerte a munkaadó (irásban) hogy üzemi baleset volt??

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: jotty75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36965 Írta: jotty75
jotty75 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Sajnos ez az , hogy mi sem tudjuk konkrétan mi is van ez ügyben, mert vettek fel jegyzőkönyvet, meg minden volt mi ilyenkor szokás, de se jegyzőkönyv másolat se semmi :( . Nem háborogni akarunk, csak egy kicsit bosszant. Amúgy meg hidd el,hogy igen is fontos, mert 3 gyerek mellett akár hogy nézzük minden cent számít :( ! Csak amikor 1/2 12-kor elkell indulni dolgozni, így nehéz összehozni. Na mindegy! Köszönöm a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #36978 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

jotty75 írta: Sajnos ez az , hogy mi sem tudjuk konkrétan mi is van ez ügyben, mert vettek fel jegyzőkönyvet, meg minden volt mi ilyenkor szokás, de se jegyzőkönyv másolat se semmi :( . Nem háborogni akarunk, csak egy kicsit bosszant. Amúgy meg hidd el,hogy igen is fontos, mert 3 gyerek mellett akár hogy nézzük minden cent számít :( ! Csak amikor 1/2 12-kor elkell indulni dolgozni, így nehéz összehozni. Na mindegy! Köszönöm a válaszokat.


Kedves Jotty!
Ha volt jegyzökönyv, akkor azt alá kellett a férjednek irnia! Ha aláirta és nem kapott másoltatot, akkor nagy baj van. (Vagy lehet!) Elképzelhetö ugyanis, hogy abban egy "saját hibáról szóló nyilatkozat volt" s akkor megszivtátok, de nagyon! A három gyerek senkit nem fog meghatni, ez megánügy és ez semmilyen érvnek nem fog számitani! Egy cégnek semmiképpen nem jó egy üzemi baleset! Senki nem állitotta, hogy háborogtok, csak esetleg naivak voltatok! Egy cég mindig foggal körömmel védeni fogja a saját igazát!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #39938 Írta: Tomi
Tomi válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Kedves Mindnyájan!
Fiam 10 hónapos folyamatos munkaviszonnyal rendelkezik, nehéz fizikai munkát végez. Január elején munkába menet balesetet szenvedett (Wegeunfall), gerinccsigolyái törtek el. Műteni nem kellett, de hosszú ideig feküdni illetve gyógytornáznia kell. 6 hét kórház és táppénz után a Berufgenossenschaft orvosa munkaképesnek nyilvánította, noha ő hangsúlyozta, hogy a nehéz fizikai munkát képtelen lesz elvégezni. Március elején jelentkeznie kell munkahelyén, de előre tudható, hogy foglalkoztatni nem tudják, hiszen nincs olyan munka, amit ott képes lenne ellátni.Biztosra vehető, hogy munkaadója felmond neki. Kérdésem: lehet-e jogosult betegségbiztosításra a felmondás után és milyen időtartamra, jogcímen? Felmondhatnak-e neki azonnali hatállyal, mikor a szerződésében 30 napos felmondás szerepel? Munkaadója még a felmondási időre sem tudja munkával ellátni, ezért munkáját sem tudja leigazolni. Ismeretem szerint, ha azonnali a felmondás, nem jár biztosítás, s ez az igazi nagy gond a mostani helyzetünkben. Gondolom ha ajánlatot kérünk biztosítócégektől, az előzmények tudatában nagyon drágát fognak csak ajánlani, ha egyáltalán ajánlanak. Figyelembe véve, hogy a baleset munkába menet, önhibáján kívül történt, nagyon méltánytalannak érezném, ha a munkanélküliség mellett még biztosítás nélkül is kellene maradjon, hiszen nem tudhatjuk, mikor rosszabbodik az állapota, vagy keletkezik-e maradandó károsodás a balesetből kifolyólag. Véleményeteket előre köszönöm, Tomi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!