Munkahelyi baleset

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36925 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

istdék írta: Április óta dolgozom Németországban. Két hete, a munkahelyemen egy mozdulat során a bal térdemen porcleválást diagnosztizáltak. Holnap fognak vele műteni, kb 2 napot leszek a kórházban. Mióta itt dolgozom, van AOK-s kártyám, tehát van biztosításom. Azonban a cégvezető közölte, hogy augusztus 1-től nincs megrendelés, így nincs munka sem. Tehát nem tud tovább foglalkoztatni.A kérdésem az, hogy a műtétemmel és az ellátásommal kapcsolatos költségeket teljesen lefedi-e az AOK, illetve a cég biztosítása - mivel munkahelyi baleset -, vagy utólag kérhetnek tőlem bármiféle összeget a kezelésekkel kapcsolatban, abban az esetben, ha nem sikerül másik munkahelyet találnom?Mielőbbi válaszotokat köszönöm!


Kedves Istdék!
Itt már Athena alaposan kizsigerelte a dolgot s a végén írta le gyakorlatilag a legfontosabbat! Nincs indoklás mert valószínű, hogy próbaidős vagy! Ezalatt az idő alatt mindkét fél különösebb indoklás nélkül felmondhat. (Munkaadó/munkavállaló) Az alapvető beállás anyagilag érinthet csak, mert HA (!) van egy irásos dukument arról, hogy "munkahelyi baleset" akkor ez egyben megállapitja a felelősséget is! Ha a munkahely a hibás (rossz gép, csúszos közlekedési felület, vagy hasonló) akkor akár 100%-ot is kaphatsz. Ha viszont Te vagy a mumus mert pl. nem úgy használtad a szerszámot/gépet, ahogy kellett volna, stb. akkor más a helyzet!
Az ellátásod biztosított az AOK részéről tehát, ettől ne félj! Munaknélkülit vagy hasonlót azonban nem fogsz kapni mert nincs még egy év járulékos munkaidőd!

Megjegyzés: szerintem a munkaadó egyszerűen leépített, mert a próba idő alatt beteg vagy! Az ilyen "betegesdi" itt Németországban nem működik, s még akkor is felmondhatnak a táppénz alatt, ha sok éve ott vagy a cégnél, nem, hogy a próbaidő alatt!!! 1990-ben eltörött a munkahelyen a bokám. (Én voltam a hidás.) Én még begipszelt lábbal is bementem, mert akkor mint hegesztő, egy boxban dolgoztunk, s tudtam volna ülve hegeszteni! Természetesen haza küldtek, hogy "csak kúráljam ki magam", s 10 nap múlva kaptam a felmondásomat.... pedig nem voltam próbaidős!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36930 Írta: jotty75
jotty75 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Sziasztok !
Ezzel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem . A férjem firmán keresztül dolgozik a munkahelyén, mint kommissiozó . 2012. novembere óta ott van és a firmánál is határozatlan idős szerződése van. Februárban volt egy üzemi balesete,mert az egyik kollégája elütötte a targoncával és zúzódott a bokája. 1 hét táppénzen volt itthon. Azelőtt sosem volt táppénzen, ha beteg is volt lábon kihordta. Ők prémiumos rendszerben dolgoznak. Tavaly alá akartak íratni velük egy szerződés módosítást, hogy táppénz és szabadság esetén megvonhatják tőlük a prémiumot, de senki nem fogadta el a módosítást. Az üzemi balesetnél viszont a főnök behúzta a férjem teljes havi prémiumát az 1 hét táppénz miatt. Az érdekelne, hogy ilyet meg tehet-e? Azóta is volt már többször ,hogy pár nap ( 3-5) szabadság miatt szintén nem fizette ki a havi prémiumot. Azt tudni kell még, hogy ez nem olyan prémium ami adható vagy nem adható. A szerződésükben szerepel, hogy a napi kötelező koli szám feletti teljesítést prémiumként fizetik ki neki. Ez kb. 300 és 500 euro közt mozog havonta. Amit eddig elvont tőle a firma olyan 1500-2000 euro körül van. Ilyen esetben mehetünk valahová? Nem csak tőle vonja el, hanem a másik kollégájától is. A válaszokat nagyon szépen köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja #36932 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Két hete, a munkahelyemen egy mozdulat során a bal térdemen porcleválást diagnosztizáltak. Holnap fognak vele műteni,

Szerintem egyikötök sem figyelt.!!! :wait:
Ez nem üzemi baleset.!
Egy rossz mozdulat nem lehet " üzemi baleset".
A KV arra fogja visszavezetni, hogy mar gyengek a csontjai, izületei es ezert
is törtent egy apro mozdulatnál, ez az ugynevezett "porclevalas".
Tehat sem a munkaltato, sem a betegbiztosito nem vonhato felelössegre. :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #36936 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

prosperus írta:

Két hete, a munkahelyemen egy mozdulat során a bal térdemen porcleválást diagnosztizáltak. Holnap fognak vele műteni,

Szerintem egyikötök sem figyelt.!!! Ez nem üzemi baleset.!Egy rossz mozdulat nem lehet " üzemi baleset".
A KV arra fogja visszavezetni, hogy mar gyengek a csontjai, izületei es ezert is törtent egy apro mozdulatnál, ez az ugynevezett "porclevalas".Tehat sem a munkaltato, sem a betegbiztosito nem vonhato felelössegre. :bye:


Prosperus!
Senki nem állította hogy a betegbiztosítót felelősségre lehet vonni! Azt sem artam egyszer hogy ez munkahelyi baleset, mert Istdék semmit nem írt arról hogy mi történt! Sőt én erre külön rákérdeztem! Viszont tök mindegy, hogy mi az eredmény, van egy érvényes betegiztositása, tehát a kezelése biztosított!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36937 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

jotty75 írta: Sziasztok !
Ezzel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem . A férjem firmán keresztül dolgozik a munkahelyén, mint kommissiozó . 2012. novembere óta ott van és a firmánál is határozatlan idős szerződése van. Februárban volt egy üzemi balesete,mert az egyik kollégája elütötte a targoncával és zúzódott a bokája. 1 hét táppénzen volt itthon. Azelőtt sosem volt táppénzen, ha beteg is volt lábon kihordta. Ők prémiumos rendszerben dolgoznak. Tavaly alá akartak íratni velük egy szerződés módosítást, hogy táppénz és szabadság esetén megvonhatják tőlük a prémiumot, de senki nem fogadta el a módosítást. Az üzemi balesetnél viszont a főnök behúzta a férjem teljes havi prémiumát az 1 hét táppénz miatt. Az érdekelne, hogy ilyet meg tehet-e? Azóta is volt már többször ,hogy pár nap ( 3-5) szabadság miatt szintén nem fizette ki a havi prémiumot. Azt tudni kell még, hogy ez nem olyan prémium ami adható vagy nem adható. A szerződésükben szerepel, hogy a napi kötelező koli szám feletti teljesítést prémiumként fizetik ki neki. Ez kb. 300 és 500 euro közt mozog havonta. Amit eddig elvont tőle a firma olyan 1500-2000 euro körül van. Ilyen esetben mehetünk valahová? Nem csak tőle vonja el, hanem a másik kollégájától is. A válaszokat nagyon szépen köszönöm.


Ha szabin van, vagy táppénzen akkor nincs teljesítmény. Akkor csak az alap bér jár. Így van ez pl a legtöbb kamionosnál is. Amíg megy és úton van addig járnak a napidíjak, pótlékok stb. ha szabin van akkor csak az alapbér jár! Mivel semmilyen információt nem adtál a szerződésről ezért senki nem fogja neked megmondani hogy milyen jogi oldala s háttere lehet az elvonásnak! Mindenesetre gondolom van jogi biztosításotok így a legjobb ha ügyvédhez fordultok (először csak tanácsért) mert lehet, hogy a munkaadó jogszerűen járt el!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: jotty75

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36938 Írta: jotty75
jotty75 válaszolt a következő témában: Munkahelyi baleset

Ezt én értem és tisztában vagyunk vele,mert így van a szerződésben! De ! Arra az egy hét táppénzre az egész havi prémiumát levonta . A 100 %-os táppénznél is elviheti a prémiumát, amit addig csinált, míg nem történt a baleset? És ha szabin vagy táppénzen van, oké fizeti a napibérét, de a további 3 hétben van teljesítmény és azt se fizeti ki neki. Igen, van biztosításunk csak sajnos mivel állandó délután dolgozik,így nehéz ügyvédhez menni, mert 12-kor kezdeni kell :( .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!